Letecky TVM187

Velký okruh tajemnou říší Lýků

Turecko

Antalya • Pamukkale • Hierapolis • Efes • Dalyan • Fethiye • Patara • Tlos • Kas • Kekova • Myra • Olympos • Chimaera • Kemer • Perge • Aspendos

 
 

Termíny zájezdů

Prostřednictvím následujícího formuláře můžete výběr cen a termínů své dovolené ještě více upřesnit. (věk dítěte platný v době návratu)

Cenové rozpětí
 

Dovolená a její termíny odpovídají následujícím kritériím pro výběr zájezdů

Počet dospělých nezáleží, přejete si Změnit kritéria dovolené ?

 

Nebyly nalezeny žádné odpovídající termíny pro zadaná kritéria.
Využijte možností našeho rezervačního formuláře.

Případně neváhejte konaktovat naše call centrum na čísle 210 000 210.

Popis zájezdu

 

Program zájezdu

1. den:

odlet z Prahy do turecké Antalye, transfer do hotelu, večeře a nocleh v Antalyi.

2. den:

po snídani přejezd přes pohoří Taurus na Pamukkale. Po cestě zastávka ve výrobně koberců, kde můžete vidět celý proces výroby tureckých koberců od spřádání vláken, vázání koberců až po finální výrobky. Návštěva antického města Hierapolis, které bylo založeno jako lázeňské léčebné středisko nad terasami v Pamukkale a využívalo termální vodu k léčení. Následuje prohlídka tzv. „Bavlněného zámku“ Pamukkale, kde se již 15 000 let usazuje vápník na skalních terasách a vytváří nádherné bílé kaskády, romantická jezírka a vodopády. Ubytování u Pamukkale, v hotelu je bazén s termální vodou, možnost koupání. Nocleh na Pamukkale.

3. den:

snídaně, odjezd do oblasti Egejské riviéry do Selcuku. Návštěva baziliky sv. Jana, jednoho z nejznámějších poutních míst. Bazilika byla postavena nad hrobem apoštola Jana v 6. století za vlády císaře Justiniána. Z plošiny baziliky je výhled na místo, kde stával 1 ze 7 divů světa – chrám bohyně Artemidy. Dále zde navštívíme mešitu Isa Bey ze 13. století, která byla postavena ze zbytků Artemidina chrámu. Odjezd do hor do vesnice Sirince, původně osídlené Řeky. Projdeme se malebnou vesnicí a poté budete moci ochutnat výborné místní víno. Nocleh v Kusadasi.

4. den:

snídaně, prohlídka nejzachovalejšího antického města Efesu, který byl hlavním městem provincie Asia. Zde uvidíte vše, co bylo důležité pro život antického města – agory, divadla, lázně a kolonády, Celsovu knihovnu i luxusní obytné domy zdobené mozaikami. Dále navštívíme manufakturu na výrobu kožených oděvů s možností nákupu. Odjezd do Fethiye, kde se nacházelo tajemné království nezávislých Lýků. Město je vyhlášené lýkijskými skalními hrobkami. Nejznámější je Amyntova hrobka. Nocleh ve Fethiyi.

5. den:

odjezd do přístavu, nalodění na výletní plavbu po 12 ostrovech. Skupina různě velkých ostrovů se vynořuje z tyrkysových vod Egejského moře. Během pohodové plavby zastávky s možností obdivovat krásy přírodní scenérie, romantické zátoky a zlatavé pláže, osvěžit se koupelí v průzračně čistých vodách a pochutnat si na obědě. Možnost dalšího občerstvení na palubě (není v ceně). Na závěr transfer z přístavu zpět do hotelu, večeře a nocleh ve Fethiyi.

6. den:

snídaně, odjezd do Dalyanu, kde nastoupíte na loď a vydáte se na plavbu po řece Dalyan, kde uvidíte řadu skalních hrobek, které byly součástí antického města Kaunos. Během cesty budete moci ochutnat čerstvě uloveného kraba. Lodí se dostanete až k pláži Iztuzu, kam klade vajíčka ohrožená želva kareta obecná. Možnost koupání. Po návratu z lodního výletu vás čeká výlet do vesnice Kara koy, nazývané „Vesnicí duchů". Tato vesnice byla osídlena Řeky, kteří byli nuceni odejít po vzniku Turecké republiky a místo zůstalo opuštěné. Uvidíte 400 prázdných domů, školu, kostely na nádherné úrodné planině obklopené horami. Nocleh ve Fethiyi.

7. den:

snídaně, odjezd do jednoho z nejstarších lýkijských měst Tlos, které bylo počítáno do řady šesti nejvýznamnějších měst říše Lýků. Celému místu vévodí turecká pevnost pocházející z dob Osmanské říše s nádherným výhledem na údolí řeky Xanthos. Zde navštívíte hrobku mytického hrdiny Bellerofóna, který je zde zobrazen s létajícím koněm Pegasem. Dále pojedeme do antického města Patara, které se nachází na břehu moře. V tomto městě byla slavná Apollonova věštírna a později se zde narodil sv. Mikuláš. V současné době zde probíhají rekonstrukční práce na majáku, který má být zapsán do světového dědictví UNESCO. Přejezd na ubytování v Kas, večeře a nocleh.

8. den:

snídaně, odjezd do přístavu a plavba k ostrovu Kekova, kde se ve starověku nacházelo jedno z měst lýkijského svazku. Zemětřesení v době kolem přelomu letopočtu způsobilo potopení většiny památek pod hladinu moře. Díky průzračné vodě v laguně je však možné památky na dně moře sledovat. Pozorný pozorovatel objeví zbytky schodišť, přístavní mola i dlážděné ulice. Po vylodění následuje přejezd do jednoho z nejkrásnějších lýkijských měst Myra, kde vaši pozornost upoutá řecko-římské divadlo nebo několik ukázek těch nejlepších skalních hrobek v Lýkii. Poté si prohlédnete chrám sv. Mikuláše, který právě zde působil jako biskup. Dále navštívíte Chimaeru, místo odkud ze skály už po tisíce let šlehají plameny. Tyto plameny, které zde hoří už od dob starověku, inspirovaly vznik místního kultu boha ohně Hefaista (Vulkána). Nocleh v Kemeru.

9. den:

lodní plavba z Kemeru do antického města Phaselis. Antické město na hranicích Lýkie a Pamfýlie, ležící kolem 3 zátok, plné nádherných památek, jako je agora, městské lázně a opevnění. Odjezd do Antalye, kde si prohlédnete nejkrásnější město turecké riviéry. Město bylo založeno pergamským králem Attalem II. Prohlédnet si čvrť osmanských domů Kaleici, uvidíte Hadriánovu bránu i místní bazar a přístav. Nocleh v Antalyi.

10. den:

snídaně, návštěva antického města Perge. Prohlídka nejstarší křesťanské basiliky v Malé Asii, amfiteátru a stadionu. Přejezd do významného města Aspendos, které se díky své poloze a přístupu k moři stalo vyhledávaným vnitrozemským přístavem a kvetoucím obchodním centrem, vyvážejícím především olej, sůl a zeleninu. Prohlídka nejzachovalejšího amfiteátru svého druhu s vynikající akustikou a kapacitou až 15 000 sedadel. Večeře a nocleh v Antalyi.

11. den:

dle letového řádu transfer na letiště v Antalyi a odlet zpět do ČR.
 
 

Minimální obsazení

Minimální počet účastníků: 20.
 
 

Upřesnění zájezdu

Změna programu vyhrazena.
 
 

Cena zahrnuje

leteckou dopravu Praha/Brno/Ostrava–Antalya–a zpět • dopravu klimatizovaným autokarem • 10 nocí ve 2lůžkovém pokoji ve 3/4* hotelech • 10 polopenzí • 1 oběd na lodi • služby průvodce FIRO-tour • služby místního průvodce • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
 
 

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění viz katalog str. 11 • 1lůžkový pokoj (7 990 Kč) • vstupy (cca 100 EUR) • dobrovolné bakšišné
 
 

Poznámka

Na základě letových řádů mohou být lety realizovány na pravidelných linkách s přestupem. Odlety z Brna a Ostravy jen v případě volných kapacit, záleží na aktuálních letových řádech.
 

Fotogalerie