Výlety Turecká riviéra

Turecko, Turecká riviéra

Zelený kaňon

Autobusem se vypravíte podél horské řeky Manavgat do srdce pohoří Taurus. Zde se nachází Zelený kaňon – třetí největší přehrada v Turecku se smaragdově zelenou vodou. U přehradní hráze nasednete na výletní loď a během plavby budete moci vychutnávat krásu a atmosféru okolní přírody. Dostanete možnost vykoupat se v osvěžující vodě a vyzkoušet vodní sporty. Následuje oběd v restauraci s panoramatickým výhledem na přehradu. Po obědě se lodí vypravíte k velkému podzemnímu prameni. Tento výlet je ideální pro ty, kdo chtějí relaxovat v nedotknuté přírodě a užívat klidu hor a nádherně čisté horské vody.

 • Dospělý 60 EUR.
 • Cena zahrnuje dopravu, oběd, průvodce.

Pamukkale

Jednodenní výlet, během kterého uvidíte „ osmý div světa – Pamukkale “ , seznámíte se s tureckými tradicemi a historií a dozvíte se celou řadu informací o Turecku. Projedete pohořím Taurus s jeho úchvatnými sceneriemi. V horách nahlédnete do života kočovných nomádů a dozvíte se mnoho zajímavých informací o jejich způsobu života. Dále navštívíte mešitu, ve které vám průvodce vysvětlí vše o islámu a popíše vám mešitu. Následuje zastávka ve výrobně ručně vázaných koberců. Vrcholem výletu pak bude návštěva Pamukkale a antického města Hierapolis, které bylo založeno jako lázeňské město pro antický svět. Zde navštívíte nejprve pohřebiště – nekropoli, která patří mezi největší v Malé Asii. Dále uvidíte budovu lázní, vstupní bránu do města, kolonádu, nádherně zachovalý amfiteátr a tajemné místo zvané Plutonium, které bylo považováno za vstup do podsvětí. Následuje prohlídka Pamukkale, místa, kde minerální léčivé prameny během 15 000 let vytvořily oslnivě bílé kaskády s jezírky naplněnými smaragdově zelenou vodou. Kdo se v této vodě vykoupe, podle pověsti omládne a zkrásní.

 • Dospělý 65 EUR.
 • Cena zahrnuje dopravu, plnou penzi (nezahrnuje nápoje) a průvodce.

Perge, Aspendos, Kursunlu

Výlet určený milovníkům antických památek. Navštívíte nejzachovalejší antické město na území Malé Asie – Perge. Budete obdivovat dovednost a umění antických stavitelů, kteří vybudovali město vybavené vším potřebným pro pohodlný život jeho obyvatel. Projdete se po hlavní kolonádě, na agoře si prohlédnete obchody a zbytky chrámu. Navštívíte také stadion, amfiteátr a zastavíte se v místě, kde kázal svatý Pavel. Dozvíte se, kdo byl slavný matematik Apollonius z Perge. Další zastávkou je návštěva přírodní rezervace Kursunlu, kde vás čeká návštěva vodopádu a procházka úchvatnou přírodní scenerií. V Aspendu uvidíte neuvěřitelně zachovalý amfiteátr pro 20 000 lidí. O jeho vynikající akustice se můžete sami přesvědčit.

 • Dospělý 50 EUR.
 • V ceně zahrnuty vstupy, oběd, doprava a průvodce.

Rafting

Čeká na vás řeka Alara, krásná příroda, nezapomenutelné scenerie pohoří Taurus a samozřejmě dobrodružství při sjíždění peřejí. Budete mít několik možností se vykoupat v chladivé řece. Nemáte-li žádné zkušenosti se sjezdem řeky na raftech, nemusíte se ničeho obávat. O vaši bezpečnost se postarají profesionální instruktoři. Výletu se smějí účastnit jen osoby starší 12 let.

 • Dospělý 50 EUR.
 • Cena zahrnuje oběd, transfery a služby instruktora.

Lodní výlet Alanya – Modrá plavba

Loď vyplouvá z historického přístavu Alanye. Během plavby budete moci obdivovat krásu a ohromnou velikost seldžucké pevnosti ze 13. století a hlavní dominantu přístavu – Červenou věž. Zastavíte u skalního mysu s jeskyněmi, které jsou spojeny s historií pirátů. Dále se poplavíte podél pobřeží, kde na vás čeká koupání v průzračně modrých vodách na otevřeném moři.

 • Dospělý 45 EUR.
 • Cena zahrnuje dopravu a oběd.

Turecká noc

Starý osmanský kervansaray je ideálním místem, kde se můžete přenést do doby, kdy této zemi vládli sultáni a princové, k jejichž obveselení a rozptýlení se pořádaly večery plné hudby a tance. Čekají na vás typické turecké pokrmy, výtečné víno a samozřejmě nespočet umělců, kteří vám předvedou nejen tradiční druh zábavy u osmanského dvora – hudbu a břišní tance, ale i část z přebohaté pokladnice místního folkloru.

 • Dospělý 45 EUR
 • V ceně je zahrnuta večeře, víno, nealkoholické nápoje, kulturní program, transfer.

Turecká lázeň – Hamam

Přeneste se o několik set let zpět a využijte možnosti stát se alespoň na jeden den vznešeným sultánem. Bude o vás postaráno přímo pohádkově jako o skutečného monarchu.

 • Dospělý 30 EUR.
 • Cena zahrnuje transfery, saunu, páru, tureckou lázeň a olejové masáže celého těla.

Antalya City Tour

Celodenní výlet tentokrát do přístavního města Antalya.

 • Dospělý 23 EUR.
 • V ceně je zahrnuta doprava, oběd, okružní jízda městem, průvodce.

Combi Tour

Ideální výlet pro milovníky horských scenérií, trochy adrenalinu a hodně legrace. Během cesty horskými cestami vás čekají překrásné výhledy, jízda terénem i horskými potoky. Uvidíte stavbu jedné z největších přehrad a při návratu do Alanye navštívíte turecký dům, abyste názorně viděli, jak Turci žijí. Následuje návštěva mešity.

 • Cena zahrnuje dopravu a oběd.

Delfíní show

Půldenní výlet za lachtany a delfíny, kde vás i vaše děti nadchnou jejich neuvěřitelné akrobatické kousky a dovednosti. Za poplatek si můžete dopřát neopakovatelný zážitek – plavání v bazénu s delfíny.

 • Dospělý 35 EUR.
 • Cena zahrnuje dopravu a vstupné.

Kappadokia s Tureckou nocí

 • Dospělý 120 EUR
Turecko, Turecká riviéra