Turecká riviéra, Turecko

Turecko, Turecká riviéra
 • transfery na letiště
 • delegát FIRO-tour

Alanya

Nejstarší a nejznámější turistické letovisko na pobřeží Turecké riviéry s pohořím Taurus v pozadí. Velké, živé a oblíbené prázdninové středisko s jednou z nejkrásnějších pláží Turecka, Kleopatra Beach, známou Červenou věží a nádherným přístavem. Rušný noční život, možnost nakupování a poznávání. V okolí Alanye se nacházejí mnohé prázdninové vesničky, za mnohé zmiňme Konakli, Avsallar, Incekum, Okurcalar (Alara River Tourism Center) či Mahmutlar. Jedná se o úseky pobřeží nacházející se na cestě z Antalye do Alanye, kde je řada hotelů většinou vyšší kategorie. Tyto hotely jsou vhodné pro ty z vás, kteří se nechcete příliš vzdalovat a dáváte přednost dovolené v samotném areálu hotelu. Z kapacit, které se v této oblasti nacházejí, je dobré spojení „dolmušem“, typickým tureckým dopravním prostředkem, kterým je většinou minibus, který vás dle dohody s řidičem zaveze na cílové místo. Má-li jeho řidič dobrou náladu, můžete smlouvat o ceně.

Transfer z letiště v Antalyi trvá do Alanye zhruba dvě a půl hodiny.

Turecká riviéra, graf teplot

Side

Bývalá pirátská osada Side, místo Antonia a Kleopatry, které si dodnes dochovalo amfiteátr ze 2. století, největší svého druhu na Anatolii. Pohled na staré město s ruinami byzantských kostelů, svatyní a římských lázní je možný z pláží přímo od hotelových kapacit. Romantické město se spoustou památek, ale i množstvím restaurací a obchůdků, potěší klienty všech věkových kategorií, kteří se do Side rádi vracejí. Zlatavé pláže s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře ocení zejména rodiny s menšími dětmi. Mladší generace se pak do Side sjíždí i z ostatních letovisek kvůli známé diskotéce pod širým nebem, Oxyd, která připomíná pohádkové komíny Kappadokie. V okolí historického města Side se také nacházejí prázdninové vesničky v městských částech, jako jsou Kumköy, Colakli nebo Sorgun.

Transfer z letiště v Antalyi trvá do Side asi hodinu.

Belek

Ten, kdo hledá klidné a luxusní místo k odpočinku, je správně právě v Beleku. Belek je novějším moderním střediskem tvořeným převážně honosnými luxusními hotelovými komplexy umístěnými ve velkých, pečlivě udržovaných zahradách přímo u 12 km dlouhé písčité pláže. Belek je chráněnou přírodní oblastí, kde se nachází mnoho pinií a eukalyptů. A především pak rájem golfistů s výborně udržovanými golfovými hřišti. Hotely v této lokalitě jsou vhodné pro nejnáročnější z vás.

Transfer z letiště v Antalyi do Beleku trvá asi 40 minut.

Antalya – Lara

Lara je nejmladším střediskem Turecké riviéry na okraji města Antalya, v těsné blízkosti letiště. Přímo na pláži jsou vybudovány luxusní hotelové komplexy, kterých každým rokem přibývá. Jejich služby a celé zázemí jsou na té nejvyšší úrovni. Lara láká svou krásnou, do dálky se táhnoucí písčitou pláží a výhodou je i krátký transfer z letiště k cíli vaší dovolené (zhruba 15 minut). Hotely v této lokalitě jsou vhodné pro nejnáročnější z vás.

Kemer

Kemer je další z vyhlášených lokalit Turecké riviéry. Charakteristická pro tuto oblast je překrásná přírodní scenérie – dlouhé pláže s bělostnými oblázky, omývané křišťálově čistou vodou Středozemního moře, v pozadí pohoří Taurus, jehož svahy pokrývají stále zelené piniové háje a vzduch je prosycen vůní pryskyřice. Kemer a okolí s nespočtem romantických zátok a kouzelných zálivů zdejšího rozeklaného pobřeží jsou považovány za jedno z nejkrásnějších míst tureckého pobřeží vůbec. Krásné je i samo městečko Kemer s udržovanými uličkami, mnoha obchody a restauracemi. Za návštěvu určitě stojí místní přístav. V okolí Kemeru se poté nacházejí přilehlá letoviska, kterými jsou kupříkladu Beldibi, Göynuk, Kiris či Tekirova.

Transfer z letiště v Antalyi trvá zhruba hodinu.

Turecko, Turecká riviéra
Turecko

FIRO názor

 • oblíbený prázdninový cíl dostupný během tří hodin letu
 • garance slunečného počasí od května do října
 • jedna z nejobsáhlejších nabídek Turecka na trhu
 • kapacity vyšších kategorií včetně all inclusive za mimořádné ceny
 • mnoho kapacit s vlastním aquaparkem
 • kombinace pobytů s poznáváním

Informace

 • rozloha: 780 500 km
 • počet obyvatel: 71,6 mil.
 • časový posun: + 1 hod.
 • měna: turecká lira (YTL)
 • úřední jazyk: turečtina

Odlety

 • doba letu: cca 3 hodiny
 • z Prahy na 7/14/ a 10/11 nocí
 • z Brna a Ostravy na 7/14 a 10/11 nocí
 • z Pardubic na 7 nocí

Turecko

Jsou-li mezi našimi klienty stále ještě tací, kteří nezavítali do Turecka, měli by to určitě napravit. Jelikož ti, kteří dovolenou v Turecku již prožili, se většinou rádi opakovaně vracejí, služby jsou zde na velmi dobré úrovni, počasí stálé a slunečné a možností, jak svou dovolenou zpestřit, nepřeberně.

Turecko je zemí Orientu, která je vzhledem k poloze na pomezí dvou kontinentů pestrou směsicí a bohatou pokladnicí kultur, tradic a historie lákající k poznání. Již při vyslovení jména této země se mnohým z nás vybaví nekonečně dlouhé pláže a příjemně hřejivé paprsky slunce, klikaté uličky bazarů, přeplněné výlohy místních vyhlášených zlatníků, světoznámé pestrobarevné koberce, kterými své paláce zdobí monarchové po celém světě, smlouvání při nákupech suvenýrů, sladká vůně jasmínu a baklavy pouličního prodejce.

Mimořádně propracovaná infrastruktura turistického ruchu garantuje vysokou kvalitu hotelových služeb. Poptávka po luxusních kapacitách, kterých v Turecku každoročně přibývá, je vysoká a naši klienti se do těchto hotelů velmi rádi vracejí. Skluzavky či přímo aquaparky jsou v tureckých hotelích takřka samozřejmostí, a proto se tato destinace stává hlavním prázdninovým cílem rodin s dětmi. Turecko se však pyšní také jednou z nejstarších historií vůbec. Vždyť se staré civilizace lidstva vyvíjely právě na území dnešního Turecka. Postupem času a během let a staletí tak Chetité, Peršané, Trójané, Řekové i Římané a mnohé další civilizace zanechali stopy svých kultur právě zde a předurčili toto území k jednomu z nejzajímavějších pro historiky a milovníky dějin vůbec. Vedle samotných pobytových zájezdů do této krásné země proto nepřehlédněte naši nabídku poznávacích zájezdů.

Turecko

Zvyky a kultura v Turecku

K typické atmosféře této pozoruhodné země samozřejmě patří muezzin. Ten pětkrát denně svolává z minaretu věřící k modlitbě. Jelikož je Turecko muslimskou zemí, je nutné přihlédnout k určitým kulturním odlišnostem a respektovat některá pravidla a zvyky. Smlouvání při nákupech patří k příjemnějším a mnozí z vás v něm možná našli dokonce určitý druh záliby. Vyžadování bakšišného pro Evropana naopak patří k těm méně příjemným, ale i pro Turecko, stejně jako další muslimské země, je typické. Pozitivem je fakt, že poskytnete-li tento malý úplatek, dostane se vám pozornosti a služeb, jaké požadujete a očekáváte.

Turecká kuchyně

Stejně tak turecká kuchyně je ovlivněna tradicí, polohou a kulturou této země, a tak se může lišit od vašeho očekávání. Vzhledem k tomu, že je přizpůsobena horkému tureckému klimatu, snídaně bývají většinou jednodušší, podává se pečivo, máslo a ovčí sýr, olivy, salátové okurky, rajčata a káva nebo čaj. Základem hlavních jídel je vždy zelenina a studené předkrmy formou různých salátů, masitá jídla jsou v tomto případě servírována přímo kuchařem u bufetového stolu a jsou brána spíše jako doplněk (mnohdy je k dispozici pouze 1 hlavní masitý chod). Velké oblibě se těší mleté maso a různé pokrmy z něj. Hotely vyšších kategorií poté nabízejí stravování formou mezinárodního bufetu, přesto i zde mohou být masité pokrmy omezeny a převažují pokrmy ze zeleniny.

Kategorizace hotelů

Je obdobně jako v evropských destinacích značena hvězdičkami u jména hotelu a čítá 5 stupňů/ kategorií. Navíc pro vás používáme odlišovací prvek ve formě +, kterým naznačujeme lepší standard dané kategorie. Ve spolupráci s našimi partnery jsou hotely z naší nabídky pečlivě vybrány tak, aby kvalita korespondovala s cenou ubytování, stravy a poskytovaných služeb.

Nároky vás, našich milých klientů, jsou totiž rozdílné. Někteří vyžadují maximální luxus a jsou ochotni zaplatit i dražší a vysoce kvalitní hotel, naopak jiní jsou ochotni akceptovat i ekonomičtější hotel a finance investovat jinde.

Ohled je třeba brát také na polohu samotného hotelu, jelikož i ta má na kategorizaci hotelu vliv. Například 4hvězdičkový městský hotel v centru letoviska se může lišit od 4hvězdičkového hotelu resortového typu většinou s velkou zahradou na některém z úseků pobřeží Turecké riviéry. Proto, prosíme, pečlivě vybírejte. Jsme vám kdykoliv k dispozici poskytnout jakékoliv další doplňující informace či zodpovědět vaše případné dotazy. Šťastný výběr a nezapomenutelnou dovolenou!

Mapa – Turecká riviéra

 
 
 

Výlety Turecká riviéra

Turecko, Turecká riviéra

Zelený kaňon

Autobusem se vypravíte podél horské řeky Manavgat do srdce pohoří Taurus. Zde se nachází Zelený kaňon – třetí největší přehrada v Turecku se smaragdově zelenou vodou. U přehradní hráze nasednete na výletní loď a během plavby budete moci vychutnávat krásu a atmosféru okolní přírody. Dostanete možnost vykoupat se v osvěžující vodě a vyzkoušet vodní sporty. Následuje oběd v restauraci s panoramatickým výhledem na přehradu. Po obědě se lodí vypravíte k velkému podzemnímu prameni. Tento výlet je ideální pro ty, kdo chtějí relaxovat v nedotknuté přírodě a užívat klidu hor a nádherně čisté horské vody.

 • Dospělý 60 EUR.
 • Cena zahrnuje dopravu, oběd, průvodce.

Pamukkale

Jednodenní výlet, během kterého uvidíte „ osmý div světa – Pamukkale “ , seznámíte se s tureckými tradicemi a historií a dozvíte se celou řadu informací o Turecku. Projedete pohořím Taurus s jeho úchvatnými sceneriemi. V horách nahlédnete do života kočovných nomádů a dozvíte se mnoho zajímavých informací o jejich způsobu života. Dále navštívíte mešitu, ve které vám průvodce vysvětlí vše o islámu a popíše vám mešitu. Následuje zastávka ve výrobně ručně vázaných koberců. Vrcholem výletu pak bude návštěva Pamukkale a antického města Hierapolis, které bylo založeno jako lázeňské město pro antický svět. Zde navštívíte nejprve pohřebiště – nekropoli, která patří mezi největší v Malé Asii. Dále uvidíte budovu lázní, vstupní bránu do města, kolonádu, nádherně zachovalý amfiteátr a tajemné místo zvané Plutonium, které bylo považováno za vstup do podsvětí. Následuje prohlídka Pamukkale, místa, kde minerální léčivé prameny během 15 000 let vytvořily oslnivě bílé kaskády s jezírky naplněnými smaragdově zelenou vodou. Kdo se v této vodě vykoupe, podle pověsti omládne a zkrásní.

 • Dospělý 65 EUR.
 • Cena zahrnuje dopravu, plnou penzi (nezahrnuje nápoje) a průvodce.

Perge, Aspendos, Kursunlu

Výlet určený milovníkům antických památek. Navštívíte nejzachovalejší antické město na území Malé Asie – Perge. Budete obdivovat dovednost a umění antických stavitelů, kteří vybudovali město vybavené vším potřebným pro pohodlný život jeho obyvatel. Projdete se po hlavní kolonádě, na agoře si prohlédnete obchody a zbytky chrámu. Navštívíte také stadion, amfiteátr a zastavíte se v místě, kde kázal svatý Pavel. Dozvíte se, kdo byl slavný matematik Apollonius z Perge. Další zastávkou je návštěva přírodní rezervace Kursunlu, kde vás čeká návštěva vodopádu a procházka úchvatnou přírodní scenerií. V Aspendu uvidíte neuvěřitelně zachovalý amfiteátr pro 20 000 lidí. O jeho vynikající akustice se můžete sami přesvědčit.

 • Dospělý 50 EUR.
 • V ceně zahrnuty vstupy, oběd, doprava a průvodce.

Rafting

Čeká na vás řeka Alara, krásná příroda, nezapomenutelné scenerie pohoří Taurus a samozřejmě dobrodružství při sjíždění peřejí. Budete mít několik možností se vykoupat v chladivé řece. Nemáte-li žádné zkušenosti se sjezdem řeky na raftech, nemusíte se ničeho obávat. O vaši bezpečnost se postarají profesionální instruktoři. Výletu se smějí účastnit jen osoby starší 12 let.

 • Dospělý 50 EUR.
 • Cena zahrnuje oběd, transfery a služby instruktora.

Lodní výlet Alanya – Modrá plavba

Loď vyplouvá z historického přístavu Alanye. Během plavby budete moci obdivovat krásu a ohromnou velikost seldžucké pevnosti ze 13. století a hlavní dominantu přístavu – Červenou věž. Zastavíte u skalního mysu s jeskyněmi, které jsou spojeny s historií pirátů. Dále se poplavíte podél pobřeží, kde na vás čeká koupání v průzračně modrých vodách na otevřeném moři.

 • Dospělý 45 EUR.
 • Cena zahrnuje dopravu a oběd.

Turecká noc

Starý osmanský kervansaray je ideálním místem, kde se můžete přenést do doby, kdy této zemi vládli sultáni a princové, k jejichž obveselení a rozptýlení se pořádaly večery plné hudby a tance. Čekají na vás typické turecké pokrmy, výtečné víno a samozřejmě nespočet umělců, kteří vám předvedou nejen tradiční druh zábavy u osmanského dvora – hudbu a břišní tance, ale i část z přebohaté pokladnice místního folkloru.

 • Dospělý 45 EUR
 • V ceně je zahrnuta večeře, víno, nealkoholické nápoje, kulturní program, transfer.

Turecká lázeň – Hamam

Přeneste se o několik set let zpět a využijte možnosti stát se alespoň na jeden den vznešeným sultánem. Bude o vás postaráno přímo pohádkově jako o skutečného monarchu.

 • Dospělý 30 EUR.
 • Cena zahrnuje transfery, saunu, páru, tureckou lázeň a olejové masáže celého těla.

Antalya City Tour

Celodenní výlet tentokrát do přístavního města Antalya.

 • Dospělý 23 EUR.
 • V ceně je zahrnuta doprava, oběd, okružní jízda městem, průvodce.

Combi Tour

Ideální výlet pro milovníky horských scenérií, trochy adrenalinu a hodně legrace. Během cesty horskými cestami vás čekají překrásné výhledy, jízda terénem i horskými potoky. Uvidíte stavbu jedné z největších přehrad a při návratu do Alanye navštívíte turecký dům, abyste názorně viděli, jak Turci žijí. Následuje návštěva mešity.

 • Cena zahrnuje dopravu a oběd.

Delfíní show

Půldenní výlet za lachtany a delfíny, kde vás i vaše děti nadchnou jejich neuvěřitelné akrobatické kousky a dovednosti. Za poplatek si můžete dopřát neopakovatelný zážitek – plavání v bazénu s delfíny.

 • Dospělý 35 EUR.
 • Cena zahrnuje dopravu a vstupné.

Kappadokia s Tureckou nocí

 • Dospělý 120 EUR
Turecko, Turecká riviéra