Výlety Zanzibar

Tanzánie, Zanzibar

Stone Town (Kamenné Město) a Prison Island

- celodenní s obědem

Pěší prohlídka staré části hlavního města ostrova z doby vlády ománských sultánů, návštěva městské tržnice, uvidíte bývalý trh s otroky, katedrálu, památník otroctví, rodný dům Freddie Mercuryho, Africa House, oběd (nápoje nejsou v ceně), zahrady Forodhani, starou pevnost, Dům zázraků (býv. sultánský palác, dnes Národní muzeum). Odpoledne výlet tradiční lodí na ostrov Prison Island (plavba cca 30 min), prohlídka chovné stanice vzácných želv sloních (až 100letí jedinci), volno na koupání (plavky a osušky s sebou).

Spice Tour (Výlet za kořením)

- 1/2denní

Návštěva farmy koření, cca 2hodinnová procházka. Uvidíte růst množství koření, z nichž mnohá běžně používáme v kuchyni a známe je jen v sušené podobě, a také nespočet druhů tropického ovoce, které se na ostrově pěstuje. Přesvědčíte se, že Zanzibaru oprávněně patří přívlastek „ostrov koření“. Seznámíte se s pěstováním hřebíčku, vanilky, skořice, pepře, zázvoru, muškátového oříšku aj. Občerstvení v podobě různých druhů tropického ovoce. Můžete zde zakoupit koření, čaje, kávu i vonné esence.

Safari Blue

- celodenní s obědem

Nejoblíbenější výlet tradiční plachetnicí dhow spojený s pozorováním delfínů, prohlídkou okolních ostrůvků, písečných mělčin a korálových útesů v chráněné oblasti Menai Bay. Vyplujete z vesničky Fumba na JZ ostrova. Zapůjčení kvalitní výstroje na šnorchlování a asistence zkušených instruktorů. Oběd složený s mořských plodů, grilovaných ryb, ovoce, nápoje.

Národní park Jozani Forest a Chwaka Bay

- 1/2denní

Výlet na jih ostrova, návštěva národního parku (poslední zbytky tropického pralesa na ostrově, mangrovníkové porosty), procházka pralesem, pozorování vzácného druhu opic Red Colobus, který se vyskytuje pouze na Zanzibaru. Dále je možné zajistit rybolov na volném moři, safari do Tanzanie, výlet na ostrov Mnemba či vyhlídkové lety.

Tanzánie, Zanzibar