Zanzibar, Tanzánie

Exotické zájezdy, Pobytové zájezdy
Tanzánie, Zanzibar

Zanzibar

Ač v minulosti ostrov proslul především obchodem s otroky, dnes je vysněnou destinací mnoha návštěvníků z celého světa. Budeme rádi, když i vám budeme moci jeho krásy ukázat. Ostrov má tropické klima, s minimálními výkyvy jak během roku, tak v denních a nočních teplotách. Od druhé poloviny března do poloviny května trvá období dešťů, což však zpravidla neznamená, že tu nelze strávit pohodovou dovolenou. V tomto období se objevují silnější deště, ale jen zřídka prší celý den. Podnebí je po většinu roku velmi teplé a moře stejně tak. Zanzibarské pobřeží odráží mořský příliv a odliv jako málokteré jiné. V období odlivu moře ustoupí o desítky metrů, aby tak ukázalo, co ukrývá na svém dně.

Zanzibar, graf teplot

Nádherné bělostné pláže však nejsou to jediné, co vám může Zanzibar nabídnout. Pokud se vám omrzí pohled na neskutečnou krásu pobřeží, vřele vám doporučujeme vyrazit na výlet. Staré Kamenné Město stojí za vidění. Nadchnou vás bývalé sultánské paláce s bohatě zdobenými vstupními dveřmi, stejně jako muzeum vypovídající o historii ostrova. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a zdraví a vítají vás, jako by vás znali již léta. Jambo – pozdrav, s nímž se budete setkávat na každém kroku, se sluší opětovat.

Karibu! Vítejte na Zanzibaru!

Tanzánie, Zanzibar
Tanzánie

FIRO názor

  • exotický ráj s vůní koření
  • bílé písčité pláže
  • průzračné moře
  • neobyčejně bohatý podmořský svět
  • možnost kombinace s pobytem v Keni

Informace

  • rozloha: 1660 km2
  • časový posun: +2 hod.
  • měna: tanzanský šilink
  • úřední jazyk: svahilština, angličtina

Odlety

  • z Prahy na 10/11 nocí

Tanzánie

Pohádkový ostrov v Indickém oceánu, ostrov koření a tropického ovoce, ostrov nekonečných bílých pláží a azurového moře. Lákadel má ostrov víc než dost – je skutečným rájem pro každého, kdo miluje teplé podnebí a koupání ve vyhřátém průzračném moři.

Nejlepší zanzibarské pláže patří bezesporu k nejkrásnějším na světě, stejně jako neobyčejně bohatý podmořský život.

Tanzánie

Mapa – Zanzibar

 
 
 

Vyberte si zájezd v destinaci Zanzibar

 
 

Výlety Zanzibar

Tanzánie, Zanzibar

Stone Town (Kamenné Město) a Prison Island

- celodenní s obědem

Pěší prohlídka staré části hlavního města ostrova z doby vlády ománských sultánů, návštěva městské tržnice, uvidíte bývalý trh s otroky, katedrálu, památník otroctví, rodný dům Freddie Mercuryho, Africa House, oběd (nápoje nejsou v ceně), zahrady Forodhani, starou pevnost, Dům zázraků (býv. sultánský palác, dnes Národní muzeum). Odpoledne výlet tradiční lodí na ostrov Prison Island (plavba cca 30 min), prohlídka chovné stanice vzácných želv sloních (až 100letí jedinci), volno na koupání (plavky a osušky s sebou).

Spice Tour (Výlet za kořením)

- 1/2denní

Návštěva farmy koření, cca 2hodinnová procházka. Uvidíte růst množství koření, z nichž mnohá běžně používáme v kuchyni a známe je jen v sušené podobě, a také nespočet druhů tropického ovoce, které se na ostrově pěstuje. Přesvědčíte se, že Zanzibaru oprávněně patří přívlastek „ostrov koření“. Seznámíte se s pěstováním hřebíčku, vanilky, skořice, pepře, zázvoru, muškátového oříšku aj. Občerstvení v podobě různých druhů tropického ovoce. Můžete zde zakoupit koření, čaje, kávu i vonné esence.

Safari Blue

- celodenní s obědem

Nejoblíbenější výlet tradiční plachetnicí dhow spojený s pozorováním delfínů, prohlídkou okolních ostrůvků, písečných mělčin a korálových útesů v chráněné oblasti Menai Bay. Vyplujete z vesničky Fumba na JZ ostrova. Zapůjčení kvalitní výstroje na šnorchlování a asistence zkušených instruktorů. Oběd složený s mořských plodů, grilovaných ryb, ovoce, nápoje.

Národní park Jozani Forest a Chwaka Bay

- 1/2denní

Výlet na jih ostrova, návštěva národního parku (poslední zbytky tropického pralesa na ostrově, mangrovníkové porosty), procházka pralesem, pozorování vzácného druhu opic Red Colobus, který se vyskytuje pouze na Zanzibaru. Dále je možné zajistit rybolov na volném moři, safari do Tanzanie, výlet na ostrov Mnemba či vyhlídkové lety.

Tanzánie, Zanzibar