Mallorca, Španělsko

Pobytové zájezdy
Španělsko, Mallorca
 • delegát FIRO-tour

Mallorca

Přírodní krásy, příznivé podnebí i kulturní bohatství jsou neodmyslitelně spjaty s největším z Baleárských ostrovů, s Mallorcou. Mallorca je dovolenkový ráj pod sluncem, které zde svítí více než 300 dní v roce a po velkou část této doby je moře teplé a přívětivé, vane čistý vlahý vzduch.

Mallorca jsou majestátní hory zvedající se přímo od mořského břehu po celé délce severozápadního pobřeží, svěže zelené lesy borovic, stejně jako úrodné roviny se sady mandloní, olivovníků a fíkovníků. Kromě rozlehlých, pozvolna se svažujících písčitých pláží posázených palmovými háji či strmých pobřežních úseků spadajících z úžasných výšek nabízí pobřeží Mallorky i nespočetné množství menších zátok sousedících jedna s druhou, oddělených skalisky nebo kamenitými ostrovy vybíhajícími do moře. Moře Mallorky je průzračné, skaliska a útesy se v něm odrážejí romanticky malebné a v samém nitru zátok se nacházejí malé písčité pláže, které splní i ty nejnáročnější představy a sny všech milovníků opalování a koupání.

Mallorca je také ostrov stvořený k zábavě, sportu i k poznávání. K zábavě dospělých i dětí zvou vodní parky, delfinárium a další centra, zájemci o noční život si zajisté vyberou z pestré nabídky diskoték, zábavních a nočních podniků či klubů. Milovníci sportu mají možnost využít rozsáhlé nabídky vodních sportů, cyklistiky – silniční i horské, tenisu, golfu – 13 golfových hřišť – nebo i jízdy na koni. Existuje mnoho možností, jak tento překrásný ostrov poznat, ať individuálně, na kole nebo autem, či prostřednictvím organizovaných fakultativních výletů, ostrov však v každém z návštěvníků zanechá dojmy na celý život.

Can Pastilla, Playa de Palma

Ideální pro všechny, kteří chtějí zažít rozmanitou dovolenou. Střediska Can Pastilla a El Arenal na sebe navazují a jsou propojena písčitou cca 8kilometrovou pláží s pozvolným pří- stupem do moře. Podél pláže se táhne krásná promenáda obklopená palmami, která žije 24 hodin denně. Tvoří tak prázdninové centrum plné života „Playa de Palma“, s nepřeberným množstvím obchůdků, restaurací, kaváren, barů, diskoték, nočních a zábavních klubů. Střediska patří k nejživějším a nejoblíbenějším střediskům na Mallorce.

Návštěvníci, kteří sem přijíždějí, se chtějí především bavit. Pro milovníky vodních sportů jsou k dispozici na pláži půjčovny šlapadel, surfů, vodních lyží i létání na padáku, pro ostatní sportovce tenisová centra, půjčovny kol atd. Letovisko je ideál ní především pro příznivce aktivní dovolené a mladé, kteří touží po zábavě a rušném nočním životě. Na konci střediska El Arenal se nachází Aquacity – nejznámější a největší vodní park ostrova. Pravidelné spojení do Palmy de Mallorca a Aquacity zajišťuje linkový autobus.

Transfer z letiště: cca 10–15 min.

Mallorca, graf teplot

Magaluf

Magaluf a Palmanova leží cca 15 km od hlavního města Palma a dostanete se tam pohodlně linkovými autobusy. Pobřežní promenáda, 2 větší pěkně upravené pláže, řada obchodů, barů a restaurací, to vše zde najdete. Magaluf je známý rušným nočním životem. Také zde najdete vodní parky a delfinárium.

Transfer z letiště: cca 30 minut

Santa Ponsa

Příjemné rekreační středisko na jihozápadním pobřeží, asi 20 km od hlavního města Palma de Mallorca, s překrásným výhledem na pohoří Sierra de Tramuntana. Milovníci večerních procházek se mohou projít po nově upravené pobřežní promenádě nebo se vydat k místu, kde se v roce 1229 vylodil král Jakub I. se svým vojskem, aby osvobodil ostrov od maurské nadvlády. Krásná, mírně se svažující písečná pláž je upravena pro sportovní vyžití, zábavu dětí i lenošení na sluníčku. Městečko má půvabný jachtový přístav a dvě nově upravená golfová hřiště. V blízkosti je velký vodní park Aquapark a Marineland.

Transfer z letiště: cca 30 min.

Cala d´Or

Členité pobřeží se skalnatými útesy na východním pobřeží ostrova vytváří 8 romantických zálivů s malými plážemi z jemného písku. Podél tohoto pobřeží se v délce 7 km rozprostírá nejluxusnější a nejoblíbenější středisko východního pobřeží. Dnes jsou zde rušné obchůdky plné místního kouzla, diskotéky a zábavní podniky. Ale je snadné zde najít i krásu a klid přírodních rezervací v zátokách Cala Mondragó a Cala Sámarador.

Sportovci zde mají velký výběr možností: tenis, squash, potápění, surf, golf, jízdu na koni nebo na kole.

Transfer z letiště: cca 1 hod.

Porto Colom

Krásná zátoka, patří mezi jedno z nejvyhledávanějších turistických letovisek Mallorky. Písečná pláž, výborné turistické zázemí, široká nabídka vodních sportů, bary, restaurace a obchůdky. Využijte nabídky fakultativních výletů, možnost půjčení kola.

Transfer z letiště: cca 1 hod. 30 min

Cala Millor, S’Illot, Sa Coma

Cala Millor - oblíbené turistické středisko na východním pobřeží Mallorky, v blízkosti městečka Porto Cristo, cca 60 km od hlavního města Palma de Mallorca, nabízí jak klidně strávenou dovolenou u 3 km dlouhé pláže s jemným pískem, tak i rušný noční život ve zdejších barech a nočních podnicích. Středisko nabízí množství sportovního vyžití: tenisové kurty, kurty na squash , minigolf, plachtění a potápění. Spojení s nejbližšími středisky S´Illot a Sa Coma turistickým vláčkem a linkovými autobusy. Za návštěvu stojí i jen několik km vzdálená vesnice Son Servera. S’Illot si uchovává svou klidnou atmosféru, Sa Coma má rušnější noční život.

Transfer z letiště: cca 1 hod. 20 min.

Calas de Mallora

Mladší moderní letovisko se nachází na jednom z nejkrásnějších míst na východním pobřeží ostrova. Nabízí průzračnou vodu, skalnaté pobřeží, písčité pláže a malebné zálivy s překrásnými výhledy. V okolí naleznete několik barů, restaurací a nákupních možností. Městečko Porto Cristo cca 10 km od hotelu.

Transfer z letiště: cca 1 hod. 10 min.

Can Picafort

Příjemné, s oblibou navštěvované letovisko, které vyrostlo z původně starého města, se nachází na severovýchodě ostrova, uprostřed zálivu Bahia de Alcudia. Nabízí rozlehlou pláž s bílým pískem a pozvolným přístupem do moře. VCan Picafortu se podél dlouhé pláže táhne pobřežní promenáda s restauracemi, bary a kavárnami. V centrální části na pěší zóně je spousta obchůdků, butiků, diskoték a nočních podniků. Letovisko Can Picafort je ideální jak pro rodiny s dětmi, tak pro mladší klientelu. K výletům láká staré římské město Alcudia nebo přírodní rezervace S´Albufera. Spojení do hlavního města Palma de Mallorca, Alcudia a vodního parku Hydropark zajišťují linkové busy.

Transfer z letiště: cca 1 hod. 40 min.

Alcudia, Port de Alcudia, Playa de Muro

Jedno z nejoblíbenějších letovisek na severu ostrova leží na okraji nejdelší pláže. Pláž s nádherným bílým pískem je dlouhá 8 km a svažuje se postupně do moře, je lemována palmami a piniemi a je ideální pro děti. Můžete se zde opalovat, využít široké nabídky vodních sportů, minigolfu, tenisu, jízdy na koni, squashe. Na své si přijdou i příznivci nočního života, Alcudia se honosí množstvím kaváren, restaurací, obchodů a barů. V historickém jádru městečka Alcudia naleznete romantické uličky a krásný přístav s řadou kaváren, které lákají k večernímu posezení či procházce. V letovisku naleznete také vodní park Hydropark. Na Alcudii volně navazuje letovisko Playa de Muro.

Transfer z letiště: cca 1 hod. 15 min.

Španělsko, Mallorca
Španělsko

FIRO názor

 • rozmanitá nabídka letovisek - jih, východ, sever ostrova
 • široká nabídka výletů
 • nádherné a rozmanité pláže
 • golf, cyklistika, turistika
 • bohatý noční život v hlavním městě
 • skvělá gastronomie

Informace

 • časový posun: 0 hod.
 • měna: euro
 • úřední jazyk: španělština, mluví se tu ale i tzv. „mallorqui“
 • povinný příplatek splatný v místě v zahraniční měně - turistická taxa - hotely 2* / 3* - cca 2 EUR/osoba/den, hotely 3*+/4* – cca 3 EUR/osoba/den, hotel 4*+ a 5* - cca 4 EUR/osoba/den. Apartmány: 2 a 3 klíče – cca 2 EUR/osoba/den, 3 klíče + – cca 3 EUR /osoba/den, 4 klíče – cca 4 EUR/osoba/den. Děti do 16 let taxy nehradí.

Odlety

 • z Prahy, Brna a Ostravy na 7/14 nocí
 • doba letu: cca 2 hod. 20 min.

Golf Mallorca

18jamková:

9jamková:

Gastronomie

Z místní kuchyně doporučujeme – gazpacho – studená polévka z rajčat, paprik, česneku, okurek a cibule. Teplá polévka sopas mallorquinas – silný a hustý vývar s masem, zelenina, bílý chléb. Tumbet – zeleninový guláš z lilků, rajčat, cibule, brambor. Najdete zde obrovský výběr mořských plodů a ryb, upravovaných především na grilu. Jako všude ve Španělsku i zde je všudypřítomný olivový olej, olivy, jamon serrano (sušená šunka), chorizo (klobása). Ochutnejte i mallorské víno.

Španělsko

Španělsko patří každoročně mezi nejoblíbenější cíle dovolené. Je to země zaslíbená turistice, která má svým návštěvníkům opravdu co nabídnout. Dlouhé písčité pláže, ale i malé zátoky mezi skalami, palmové promenády a uchvacující krajina ve vnitrozemí. Přijatelné cenové relace vám dávají záruku kvalitní dovolené.

Skvělá gastronomie patří mezi top na celém světě. Ochutnejte v místních restauracích plody moře, výborná masa na grilu, pijte místní víno, ochutnejte místní speciality.

Španělsko

Lehátka a slunečníky ve Španělsku na plážích vždy za poplatek. Pláže jsou veřejné, nepatří hotelu.

Mapa – Mallorca

 
 
 

Výlety Mallorca

Španělsko, Mallorca

Okruh ostrovem

Celodenní výlet autobusem, lodí a dřevěným vláčkem přes západní pohoří Sierra de Tramuntana, do nádherné zátoky Sa Calobra a průsmyku Torrente de Pareis.

 • Dospělý 72 EUR; dítě 3-12 let 36 EUR

Dračí jeskyně a mallorské perly

Celodenní výlet do krápníkových jeskyní Cuevas Drach, návštěva přístavu Porto Cristo a města Manacor, kde se vyrábějí umělé mallorské perly – návštěva fabriky.

 • Dospělý 42 EUR; dítě 3-12 let 21 EUR

Palma – Valldemosa

Celodenní výlet do hlavního města Palma (prohlídka katedrály) a malebné vesničky v horách, kterou proslavila svou návštěvou známá dvojice F. Chopin a G. Sandová.

 • Dospělý 41 EUR; dítě 6,65 EUR

Marineland

V tomto zábavním parku můžete zhlédnout neuvěřitelná vystoupení lachtanů, delfínů i papoušků. Nachází se v Portals Nous nad písečnou pláží. Cca 1,5 hod. cesty z východního pobřeží. Výlet je vhodný nejenom pro děti, ale i pro dospělé.

 • Dospělý 42,50 EUR; dítě 3-12 let 26 EUR

Aqualand El Arenal

Vodní areál, ráj skluzavek, tobogánů a řady dalších vodních atrakcí, bazénů s umělými vlnami, dále restaurace, bary, to vše obklopeno subtropickou vegetací. Tímto parkem nepohrdnou ani dospělí. V cenách vstupenky jsou zahrnuty všechny atrakce.

 • Dospělý 47 EUR; dítě 3-12 let 29 EUR

Western Park

Vodní park s vodními atrakcemi ve stylu „Tenkrát na západě“. Nachází se v Magallufu, cca 1,5 hod. cesty z východního pobřeží.

 • Dospělý 47 EUR; dítě 3-12 let 29 EUR

Son Amar

Večerní varietní program s představením flamenca, moderního baletu, tanečního orchestru a působivými laserovými efekty. V ceně je bohatá večeře.

 • Dospělý 72 EUR; dítě 3-12 let 36 EUR

Poustevna San Salvador – trh ve Felanitx

Půldenní výlet na krásnou vyhlídku San Salvador s malou poustevnou. Návštěva trhu v nedalekém městečku Felanitx.

 • Dospělý 24 EUR; dítě 3-12 let 12 EUR

Palma + Aquarium

 • Dospělý 42 EUR; dítě 3-12 let 23,50 EUR

Marineland + Western Park

 • Dospělý 63 EUR; dítě 3-12 let 41 EUR

Jeskyně Arta a poloostrov Formentor

 • Dospělý 55 EUR; dítě 3-12 let 35,75 EUR

ES Foguero - španělský večer

 • Dospělý 66 EUR; dítě 3-12 let 32 EUR

Ceny výletů jsou orientační a liší se dle letoviska.
Výlety si můžete zakoupit přímo na pobytovém místě u našeho delegáta s platbou v místní měně.
Na místě Vám v případě zájmu naši delegáti rádi zajistí také pronájem auta.

Španělsko, Mallorca