Mallorca, Španělsko

Španělsko, Mallorca
 • delegát FIRO-tour

Mallorca

Přírodní krásy, příznivé podnebí i kulturní bohatství jsou neodmyslitelně spjaty s největším z Baleárských ostrovů, s Mallorcou. Mallorca je dovolenkový ráj pod sluncem, které zde svítí více než 300 dní v roce a po velkou část této doby je moře teplé a přívětivé, vane čistý vlahý vzduch.

Mallorca jsou majestátní hory zvedající se přímo od mořského břehu po celé délce severozápadního pobřeží, svěže zelené lesy borovic, stejně jako úrodné roviny se sady mandloní, olivovníků a fíkovníků. Kromě rozlehlých, pozvolna se svažujících písčitých pláží posázených palmovými háji či strmých pobřežních úseků spadajících z úžasných výšek nabízí pobřeží Mallorky i nespočetné množství menších zátok sousedících jedna s druhou, oddělených skalisky nebo kamenitými ostrovy vybíhajícími do moře. Moře Mallorky je průzračné, odrážejí se v něm skaliska a útesy, naleznete zde malebné zátoky s malými písčitými romantickými plážemi, které splní i ty nejnáročnější představy a sny všech milovníků opalování a koupání.

Mallorca je také ostrov stvořený k zábavě, sportu i k poznávání. K zábavě dospělých i dětí zvou vodní parky, delfinárium a další centra, zájemci o noční život si zajisté vyberou z pestré nabídky diskoték, zábavních a nočních podniků či klubů. Milovníci sportu mají možnost využít rozsáhlé nabídky vodních sportů, cyklistiky – silniční i horské, tenisu, golfu – 13 golfových hřišť – nebo i jízdy na koni. Existuje mnoho možností, jak tento překrásný ostrov poznat, ať individuálně, na kole nebo autem, či prostřednictvím organizovaných fakultativních výletů, ostrov však v každém z návštěvníků zanechá dojmy na celý život.

Can Pastilla, Playa de Palma

Ideální pro všechny, kteří chtějí zažít rozmanitou dovolenou. Střediska Can Pastilla a El Arenal na sebe navazují a jsou propojena písčitou cca 8kilometrovou pláží s pozvolným přístupem do moře. Podél pláže se táhne krásná promenáda obklopená palmami, která žije 24 hodin denně. Tvoří tak prázdninové centrum plné života „Playa de Palma“, s nepřeberným množstvím obchůdků, restaurací, kaváren, barů, diskoték, nočních a zábavních klubů. Střediska patří k nejživějším a nejoblíbenějším střediskům na Mallorce.

Návštěvníci, kteří sem přijíždějí, se chtějí především bavit. Pro milovníky vodních sportů jsou k dispozici na pláži půjčovny šlapadel, surfů, vodních lyží i létání na padáku, pro ostatní sportovce tenisová centra, půjčovny kol atd. Letovisko je ideál ní především pro příznivce aktivní dovolené a mladé, kteří touží po zábavě a rušném nočním životě. Na konci střediska El Arenal se nachází Aquacity – nejznámější a největší vodní park ostrova. Pravidelné spojení do Palmy de Mallorca a Aquacity zajišťuje linkový autobus.

Transfer z letiště: cca 7 km.

Mallorca, graf teplot

Port d´Andratx

Port d´Andratx je kouzelné rybářské městečko na jihozápadě M allorky. Postupem času se z něj stal světoznámý přístav, kde kotví své jachty známé osobnosti, Club de Vela čítá více než 500 lodí a jachet. Najdete zde krásnou plážovou promenádu, zaujmou vás krásné vily, domy, všude na vás dýchá luxus. Kvalitní restaurace a bary lemují celý přístav. Luxusní hotely čekají na své hosty. Krásné pláže s tyrkysovou vodou lákají i místní obyvatele.

Transfer z letiště: cca 35 km.

Magaluf

Magaluf a Palmanova leží cca 15 km od hlavního města Palma a dostanete se tam pohodlně linkovými autobusy. Pobřežní promenáda, 2 větší pěkně upravené pláže, řada obchodů, barů a restaurací, to vše zde najdete. Magaluf je známý rušným nočním životem. Také zde najdete vodní parky a delfinárium.

Transfer z letiště: cca 35 km.

Santa Ponsa

Příjemné rekreační středisko na jihozápadním pobřeží, asi 20 km od hlavního města Palma de Mallorca, s překrásným výhledem na pohoří Sierra de Tramuntana. Milovníci večerních procházek se mohou projít po nově upravené pobřežní promenádě nebo se vydat k místu, kde se v roce 1229 vylodil král Jakub I. se svým vojskem, aby osvobodil ostrov od maurské nadvlády. Krásná, mírně se svažující písečná pláž je upravena pro sportovní vyžití, zábavu dětí i lenošení na sluníčku. Městečko má půvabný jachtový přístav a dvě nově upravená golfová hřiště. V blízkosti je velký vodní park Aquapark a Marineland.

Transfer z letiště: cca 30 min.

Cala d´Or

Členité pobřeží se skalnatými útesy na východním pobřeží ostrova vytváří 8 romantických zálivů s  m alými plážemi z  jemného písku. Podél tohoto pobřeží se v délce 7 km rozprostírá nejluxusnější a nejoblíbenější středisko východního pobřeží. Dnes jsou zde rušné obchůdky plné místního kouzla, diskotéky a zábavní podniky. Ale je snadné zde najít i krásu a klid přírodních rezervací v zátokách Cala Mondragó a Cala Sámarador.

Sportovci zde mají velký výběr možností: tenis, squash, potápění, surf, golf, jízdu na koni nebo na kole.

Transfer z letiště: cca 60 km.

Porto Colom

Krásná zátoka, patří mezi jedno z nejvyhledávanějších turistických letovisek Mallorky. Písečná pláž, výborné turistické zázemí, široká nabídka vodních sportů, bary, restaurace a obchůdky. Využijte nabídky fakultativních výletů, možnost půjčení kola.

Transfer z letiště: cca 1 hod. 30 min

Cala Millor, S’Illot, Sa Coma

Cala Millor - oblíbené turistické středisko na východním pobřeží Mallorky, v blízkosti městečka Porto Cristo, cca 60 km od hlavního města Palma de Mallorca, nabízí jak klidně strávenou dovolenou u 3 km dlouhé pláže s jemným pískem, tak i rušný noční život ve zdejších barech a nočních podnicích. Středisko nabízí množství sportovního vyžití: tenisové kurty, kurty na squash , minigolf, plachtění a potápění. Spojení s nejbližšími středisky S´Illot a Sa Coma turistickým vláčkem a linkovými autobusy. Za návštěvu stojí i jen několik km vzdálená vesnice Son Servera. S’Illot si uchovává svou klidnou atmosféru, Sa Coma má rušnější noční život.

Transfer z letiště: cca 80 km.

Calas de Mallorca

Je moderní turistické letovisko nacházející se mezi městečky Porto Cristo a Porto Colom. Pobřeží je lemováno skalnatými útesy a kouzelnými zátokami s tyrkysovou vodou vytvářející půvabné scenérie. V posledních letech zde vyrostly restaurace, kavárny, diskotéky, bary a obchody. Letovisko nabízí pestré sportovní vyžití – potápění, jízda na koni, minigolf, tenis, vodní sporty, i bohatý večerní život. Na dvacet romantických zátok vybízí k jejich prozkoumání.

Transfer z letiště: cca 70 km.

Can Picafort

Příjemné, s oblibou navštěvované letovisko, které vyrostlo z původně starého města, se nachází na severovýchodě ostrova, uprostřed zálivu Bahia de Alcudia. Nabízí rozlehlou pláž s bílým pískem a pozvolným přístupem do moře. V Can Picafortu se podél dlouhé pláže táhne pobřežní promenáda s restauracemi, bary a kavárnami. V centrální části na pěší zóně je spousta obchůdků, butiků, diskoték a nočních podniků. Letovisko Can Picafort je ideální jak pro rodiny s dětmi, tak pro mladší klientelu. K výletům láká staré římské město Alcudia nebo přírodní rezervace S´Albufera. Spojení do hlavního města Palma de Mallorca, Alcudia a vodního parku Hydropark zajišťují linkové busy.

Transfer z letiště: cca 70 km.

Alcudia, Port de Alcudia, Playa de Muro

Jedno z nejoblíbenějších letovisek na severu ostrova leží na okraji nejdelší pláže. Pláž s nádherným bílým pískem je dlouhá 8 km a svažuje se postupně do moře, je lemována palmami a piniemi a je ideální pro děti. Můžete se zde opalovat, využít široké nabídky vodních sportů, minigolfu, tenisu, jízdy na koni, squashe. Na své si přijdou i příznivci nočního života, Alcudia se honosí množstvím kaváren, restaurací, obchodů a barů. V historickém jádru městečka Alcudia naleznete romantické uličky a krásný přístav s řadou kaváren, které lákají k večernímu posezení či procházce. V letovisku naleznete také vodní park Hydropark. Na Alcudii volně navazuje letovisko Playa de Muro.

Transfer z letiště: cca 70 km.

Španělsko, Mallorca
Španělsko

FIRO názor

 • rozmanitá nabídka letovisek - jih, východ, sever ostrova
 • široká nabídka výletů
 • nádherné a rozmanité pláže
 • golf, cyklistika, turistika
 • bohatý noční život v hlavním městě
 • skvělá gastronomie

Informace

 • časový posun: 0 hod.
 • měna: euro
 • úřední jazyk: španělština, mluví se tu ale i tzv. „mallorqui“
 • povinný příplatek splatný v místě v zahraniční měně - turistická taxa - hotely 2* / 3* - cca 2 EUR/osoba/den, hotely 3*+/4* – cca 3 EUR/osoba/den, hotel 4*+ a 5* - cca 4 EUR/osoba/den. Apartmány: 2 a 3 klíče – cca 2 EUR/osoba/den, 3 klíče + – cca 3 EUR /osoba/den, 4 klíče – cca 4 EUR/osoba/den. Děti do 16 let taxy nehradí.

Odlety

 • z Prahy, Brna a Ostravy na 7/14 nocí
 • doba letu: cca 2 hod. 20 min.

Golf Mallorca

18jamková:

9jamková:

Gastronomie

Z místní kuchyně doporučujeme – gazpacho – studená polévka z rajčat, paprik, česneku, okurek a cibule. Teplá polévka sopas mallorquinas – silný a hustý vývar s masem, zelenina, bílý chléb. Tumbet – zeleninový guláš z lilků, rajčat, cibule, brambor. Najdete zde obrovský výběr mořských plodů a ryb, upravovaných především na grilu. Jako všude ve Španělsku i zde je všudypřítomný olivový olej, olivy, jamon serrano (sušená šunka), chorizo (klobása). Ochutnejte i mallorské víno.

Španělsko

Španělsko patří každoročně mezi nejoblíbenější cíle dovolené. Je to země zaslíbená turistice, která má svým návštěvníkům opravdu co nabídnout. Dlouhé písčité pláže, ale i malé zátoky mezi skalami, palmové promenády a uchvacující krajina ve vnitrozemí. Přijatelné cenové relace vám dávají záruku kvalitní dovolené.

Skvělá gastronomie patří mezi top na celém světě. Ochutnejte v místních restauracích plody moře, výborná masa na grilu, pijte místní víno, ochutnejte místní speciality.

Španělsko

Lehátka a slunečníky ve Španělsku na plážích vždy za poplatek. Pláže jsou veřejné, nepatří hotelu.

 
 
 

Výlety Mallorca

Španělsko, Mallorca

Palma + Valldemosa

Celodenní výlet do hlavního města Palma (prohlídka katedrály) a malebné vesničky v horách, kterou proslavila svou návštěvou známá dvojice F. Chopin a G. Sandová.

 • Dospělý 47 EUR; dítě 3-12 let 24 EUR

Okruh ostrovem

Celodenní výlet autobusem, lodí a dřevěným vláčkem přes západní pohoří Sierra de Tramuntana, do nádherné zátoky Sa Calobra a průsmyku Torrente de Pareis.

 • Dospělý 79 EUR; dítě 3-12 let 40 EUR

Dračí jeskyně

Celodenní výlet do krápníkových jeskyní Cuevas Drach, návštěva přístavu Porto Cristo a města Manacor, kde se vyrábějí umělé mallorské perly – návštěva fabriky.

 • Dospělý 47 EUR; dítě 3-12 let 24 EUR

Marineland

V tomto zábavním parku můžete zhlédnout neuvěřitelná vystoupení lachtanů, delfínů i papoušků. Nachází se v Portals Nous nad písečnou pláží. Cca 1,5 hod. cesty z východního pobřeží. Výlet je vhodný nejenom pro děti, ale i pro dospělé.

 • Dospělý 49 EUR; dítě 3-12 let 34 EUR

Marineland + Western Park

 • Dospělý 65 EUR; dítě 3-12 let 49 EUR

Katmadu Park

 • Dospělý 49 EUR; dítě 3-12 let 30 EUR

Western Park

Vodní park s vodními atrakcemi ve stylu „Tenkrát na západě“. Nachází se v Magallufu, cca 1,5 hod. cesty z východního pobřeží.

 • Dospělý 53 EUR; dítě 3-12 let 37 EUR

Aqualand El Arenal

Vodní areál, ráj skluzavek, tobogánů a řady dalších vodních atrakcí, bazénů s umělými vlnami, dále restaurace, bary, to vše obklopeno subtropickou vegetací. Tímto parkem nepohrdnou ani dospělí. V cenách vstupenky jsou zahrnuty všechny atrakce.

 • Dospělý 53 EUR; dítě 3-12 let 37 EUR
.

Ceny výletů jsou orientační a liší se dle letoviska.
Výlety si můžete zakoupit přímo na pobytovém místě u našeho delegáta s platbou v místní měně. Aktuální nabídka bude uvedena také v informacích, které před odletem obdržíte od naší CK.
Na místě Vám v případě zájmu naši delegáti rádi zajistí také pronájem auta.

Španělsko, Mallorca