Costa de la Luz Huelva, Španělsko

Pobytové zájezdy
Španělsko, Costa de la Luz - Huelva
 • delegát FIRO-tour

Costa de la Luz - Huelva

Costa de la Luz - pro cestovní ruch se oblast Costa de la Luz otevřela teprve nedávno. Najdeme zde kilometry přírodních pláží s jemným pískem. Místní pláže bezpochyby patří k nejkrásnějším v Evropě. Příjemné podnebí po celý rok. Menší letoviska jsou naprostým protikladem středomořského pobřeží Andalusie. Ayamonte, Islantilla, Isla Canela a Isla Cristina leží u portugalských hranic, původem rybářské vesničky, jejichž klientela se donedávna skládala spíše ze španělských výletníků, postupně poznávají i zahraniční turisté.

Jako ostatní oblasti Andalusie, i Costa de la Luz nabízí svým návštěvníkům velmi pestrou nabídku možností jak příjemně a zajímavě prožít dovolenou: V severní části vás čekají rozkvetlé horské louky Sierra de Aracena, u pobřeží nádherné pláže.

Za návštěvu jistě stojí národní park Doňana, rozkládá se v deltě řeky Guadalquivir. Tato rezervace oplývá krásnou exotickou krajinou, skýtá útočiště pro více než 400 druhů ptactva. Plameňáci, ohrožený orel iberský patří mezi chráněné druhy. V tomto úžasném prostředí žije například i chráněný druh – rys pardálový, dále stáda daňků evropských, cibetky, želvy žlutohnědé. Nezapomeňte si k návštěvě Doňany dalekohled.

Navštivte místní vesničky, kde spatříte život typický pro andaluský venkov, například El Rocío, Matalascaňas, Minas de Riotinto, Aracena. Nevýznamnější město oblasti je Huelva – je to průmyslový přístav, centrum města je poměrně rušné. Lugares Colombinos – pod tímto jménem se skrývají trojice měst - Palos de la Frontera, Moguer a La Rábida – všechna 3 města sehrála klíčovou roli v Kolumbových přípravách na objevné plavby.

Costa de la Luz - Huelva, graf teplot

Isla Canela / Ayamonte

Je rezidenční čtvrtí většího městečka Ayamonte, leží přímo umoře, z jedné strany obklopena mořem, z druhé strany řekou Guadiana. Najdete zde promenádu umoře, menší přístav sportovních lodí aněkolik restaurací, barů aobchůdků. V centru Ayamonte vzdáleno asi 3 km najdete obchodní možnosti, bary, restaurace. Nejznámější pláží je Punta del Moral. Zdejší pláže jsou velmi pozvolné, vhodné pro rodiny s dětmi, vytváří se laguny, při odlivu vystupují malé ostrůvky písku a je zde množství mušlí, lastur, krabů.

Transfer z letiště: cca 1 hod.

Islantilla a Isla Cristina

Jsou přímořská malá letoviska, která vznikla nedávno. Před rokem 1990 zde nebylo prakticky nic. Postupem času se zde postavilo moderní letovisko. Najdete zde nákupní centrum, promenádu kolem moře aněkolik barů a restaurací. Pokud hledáte klidnou dovolenou, zde jistě budete spokojeni.

Transfer z letiště: cca 1 hod. 15 min.

Cartaya

Poklidné letovisko nabízí koupání na panenské pláži – La Flecha, cca 12 km dlouhý písečný pruh se postupně vytvořil mezi řekou Piedras a Atlantikem. Tyto pláže jsou přístupné lodí (cca 5 minut) z přístavu El Portil nebo z pevniny z přístavu Terron. Ve středisku se nachází i menší obchodní centrum, restaurace, bary. Město Cartaya je vzdáleno cca 15 km.

Transfer z letiště: cca 1 hod. 20 min.

Španělsko, Costa de la Luz - Huelva
Španělsko

FIRO názor

 • příjemné podnebí, nádherné široké písčité pláže s jemným pískem
 • kvalitní plážové hotely s all inclusive
 • přírodní krásy na jihu evropského kontinentu
 • pestrá nabídka fakultativních výletů

Informace

 • časový posun: 0 hod.
 • měna: Euro
 • úřední jazyk: španělština

Odlety

 • z Prahy do Fara na 7/14 nocí
 • doba letu: cca. 3 hod. 10 min.

Odjezdy

 • odjezdy autokarů z celé ČR (Nástupní místa naleznete v ceníku katalogu)

Golf Costa de la Luz - Huelva

V oblasti se nachází několik kvalitních golfových hřišť, doporučujeme: Isla Canela Golf - 18 jamek, Islantilla Golf - 27 jamek, Golf Nuevo Portil – 18 jamek, Golf Dunas de Doñana – 18 jamek.

Blízkost portugalských hranic vyzývá k návštěvě dvou blízkých, a přece odlišných kultur Pyrenejského poloostrova, poznejte je a porovnejte. Zajeďte si prohlédnout nádherné pískovcové skály na plá- žích Algarve.

Španělsko

Španělsko patří každoročně mezi nejoblíbenější cíle dovolené. Je to země zaslíbená turistice, která má svým návštěvníkům opravdu co nabídnout. Dlouhé písčité pláže, ale i malé zátoky mezi skalami, palmové promenády a uchvacující krajina ve vnitrozemí. Přijatelné cenové relace vám dávají záruku kvalitní dovolené.

Skvělá gastronomie patří mezi top na celém světě. Ochutnejte v místních restauracích plody moře, výborná masa na grilu, pijte místní víno, ochutnejte místní speciality.

Španělsko

Lehátka a slunečníky ve Španělsku na plážích vždy za poplatek. Pláže jsou veřejné, nepatří hotelu.

Mapa – Costa de la Luz Huelva

 
 
 

Vyberte si zájezd v destinaci Costa de la Luz Huelva

 
 

Výlety Costa de la Luz - Huelva

Španělsko, Costa de la Luz - Huelva

Algarve

Odjezd z hotelu do malebného městečka Albufeira, které je významným letoviskem ve střední části Algarve (Jižní Portugalsko). Prohlídka města, které je směsí historie a moderního stylu, s typickými bílými domy a ulicemi s obchůdky všeho druhu. V odpoledních hodinách přejezd do kosmopolitního letoviska Vilamoura, kde se nachází největší marina Evropy. Návrat do hotelu.

 • Dospělý 46 EUR; dítě 4-10 let 23 EUR

Národní park Doňana

Odjezd od hotelu do Národního parku Doňana, divoké chráněné přírodní oblasti, která je největší ve Španělsku a jedna z nejdůležitějších v Evropě (od roku 1980 v UNESCO). Prohlídka začíná jízdou v jeepech směrem k vesničce El Rocío. Následuje oběd, návštěva historického města Niebla, prohlídka hradu, kostela Sv. Martina a staré muslimské zdi. Cesta zpět do hotelu s případnou krátkou zastávkou ve vinařství Bollullos par del Condado. Cena zahrnuje vstup do NP a hradu.

 • Dospělý 60 EUR; dítě 4-10 let 30 EUR

Gibraltar

Odjezd od hotelu směrem na Gibraltar, malý kousek Británie na jihu Španělska, přes města Sevilla, a Jerez de la Frontera (známé svým sherry a vínem), podél bavlníkových plantáží a přes území býků. V Gibraltaru budete mít 5 hodin na individuální prohlídku Gibraltarských skal nebo velmi oblíbené nákupy.

 • Dospělý 75 EUR; dítě 4-10 let 37,50 EUR
 • Gibraltar nákupy dospělý 55 EUR; dítě 4-10 let 27,50 EUR

Nákupy v Huelvě– 1/2 dne

Přístavní město Huelva je centrem provincie Huelva a domovem nejstaršího španělského fotbalového mužstva Recreativo de Huelva. Historicky je spojováno s Kryštofem Kolumbem a tak zde naleznete i jeho památník. V Huelvě návštěva místního tržiště s nepřeberným množstvím různého zboží nebo individuální prohlídka města.

Kolumbovy cesty a Huelva

Návštěva kláštera La Rábida, kde pobýval Kryštof Kolumbus a kde našel podporu při přípravách nové cesty do Indie v roce 1492. Následuje prohlídka doků, kde jsou k vidění reprodukce tří karavel, které se zúčastnily objevení Ameriky, a malé muzeum. Návštěva přístavního města Huelva, volný čas a návrat do hotelu.

 • Dospělý 34 EUR; dítě 4-10 let 17 EUR

Sevilla

Odjezd z letoviska do Sevilly. Prohlídka architektonických skvostů města: čtvrť St. Crzu, Maria Luisa Park, Plaza de Espaňa, Torre del Oro a nádherné katedrály. Volný čas a návrat do hotelu v odpoledních hodinách.

 • Dospělý 56 EUR; dítě 4-10 let 28 EUR
 • Sevilla nákupy dospělý 30 EUR, dítě 4-10 let 15 EUR

Isla Magica

Odjezd z letoviska do Sevilly, vstup do zábavního parku plného atrakcí, horských drah. V odpoledních hodinách návrat do hotelu.

Ceny výletů jsou orientační a liší se dle letovisek.
Minimální počet účastníků je 15 osob.
Děti do 4 let zdarma bez nároku na služby.
Výlety si můžete zakoupit přímo na pobytovém místě u našeho delegáta s platbou v místní měně.
Na místě Vám v případě zájmu naši delegáti rádi zajistí také pronájem auta.

Španělsko, Costa de la Luz - Huelva