Výlety Costa de Almeria

Španělsko, Costa de Almeria

Granada s Alhambrou

Celodenní výlet do Granady s návštěvou Alhambry a zahrad Generalife. Ve volném čase v historickém centru se můžete procházet starobylými uličkami, arabskou čtvrtí, vystoupat na vyhlídku na město nebo se posadit v tradiční hospůdce se španělským vínem či nakupovat na arabském bazaru s množstvím suvenýrů. Odpoledne návrat do hotelu. V destinaci bude možné do vyprodání zásob zakoupit výlet do Granady včetně palácového komplexu Alhambra s místním průvodcem, po vyčerpání limitu lístků do Alhambry se bude nabízet výlet Granada – samostatná prohlídka „veřejných“ prostor Alhambry (palác Carlos V., arabské lázně, brána Spravedlnosti atd., historicé jádro města – katedrála, Královská kaple, maurská čtvrť Albaycín (UNESCO), volný čas.

  • Granada s Alhambrou - Dospělý 71 EUR; dítě 3-12 let 57 EUR

Národní park Cabo de Gata – Nijar

Cabo de Gata je největší přímořskou chráněnou oblastí v  Andalusii a  nabízí překrásné výhledy na divokou a původní krajinu a originální geologické útvary. Tato oblast je největší horskou vulkanickou formací ve Španělsku, uvidíte zde fascinující skalní útesy, horské masivy, písčité pláže s průzračnou vodou, maják Faro de Cabo de Gata s  vyhlídkou na malé vesničky dokonale splývající s krajinou – San José, Arrecife de la Sirenas. V krajině Andalusie najdete půvabné bílé vesničky, „pueblos blancos“, charakteristické pro zdejší oblast.

  • Národní park Cabo de Gata - Dospělý 41 EUR; dítě 3-12 let 33 EUR

Mini Hollywood - Park Oasys (Taberna) - celodenní výlet

V blízkosti pouště v Tabernas navštívíme tematický park Divokého západu – Mini Hollywood a Texas Hollywood. Poznejte nezapomenutelnou atmosféru s kovboji na koních, dřevěné kantýny a kostelíky, kde se natáčela spousta westernových fi lmů. Točili zde fi lmy například Clint Eastwood, Harrison Ford, Terrence Hill a Bud Spencer. V parku je také mini zoo rezervace, kde spatříte například žirafy, tygry, gazely či bílé nosorožce.

  • Dospělý 46 EUR; dítě 3-12 let 33 EUR

Gaudix – Sierra Nevada

Celodenní výlet – pestrý a zajímavý program vás čeká na výletě po pohoří Sierra Nevada, které se nachází 60 km od Roquetas de Mar. Jako první navštívíme hrnčířskou dílnu, ve které se vyrábí tradiční barevná andaluská keramika. Další zastávka je v Guadix, což je známá vesnice, kde jsou postavená obydlí v jeskyních – přestože jeskynních obydlí najdete v  j ižním Španělsku relativně mnoho, nikde jinde jich n eobjevíte tolik na jednom místě jako ve městě Guadix (20 000 obyvatel), vzdáleném asi 60 km od Granady. Přestože se ve městě nachází historiky velmi ceněná renesanční katedrála, jsou hlavním lákadlem pro turisty zdejší jeskynní příbytky. Pokračovat budeme do Puerto de la R agua – průsmyk v Sierra Nevadě, odkud si vychutnáme výhled na krajinu. V odpoledních hodinách návrat do Almeríe. Na závěr ochutnávka vína v jednom z vinařství proslulé oblasti Laujar. Návrat do hotelu.

  • Gaudix – Sierra Nevada- Dospělý 41 EUR; dítě 3-12 let 30,75 EUR

Gibraltar

Odjezd v časných ranních hodinách směrem na Gibraltar. Po přechodu hranic následuje projížďka mikrobusy po celém Gibraltaru. Zastávka na nejjižnějším cípu Gibraltaru na vyhlídce do Afriky přes Gibraltarský průliv, u jeskyně sv. Michala, v polovině skály se scházejí opičky, které si můžete vyfotografovat, následuje návštěva městečka s  množstvím nákupních možností, anglickými puby i kostelíky. Na tento výlet je nutností cestovní pas.

  • Gibraltar - Dospělý 80 EUR; dítě 3-12 let 64 EUR

Ceny výletů jsou orientační a liší se dle letoviska. Minimální počet účastníků je 15 osob. Granada a Gibraltar minimálně 40 osob/autobus. Děti do 3 let zdarma, bez nároku na služby.

Španělsko, Costa de Almeria