Thassos - dovolená LÉTO 2020, Řecko

Pobytové zájezdy, Super last minute, Last minute dovolená
Řecko, Thassos
 • delegát FIRO-tour

Thassos

Ostrov Thassos byl v řecké mytologii sídlem bájných Sirén, které svým tancem a zpěvem lákaly námořníky k návštěvě ostova. Dnes to je především čarovná krása místní krajiny, nádherné písečné pláže a romantické, liduprázdné zátoky, průzračně čisté moře, bohatá archeologická naleziště, malebné horské vesničky a pohostinnost místních obyvatel, která bezesporu učaruje i vám. Thassos je čarokrásný panenský ostrov a jak s oblibou dodávají místní, pravý ráj na zemi.

Thassos nejsevernější řecký ostrov, leží v Egejském moři téměř na dosah od řecké pevniny. Ostrovu, kterému se kdysi pro jeho nerostné bohatství říkalo „zlatý“, se dnes přezdívá díky přírodnímu bohatství spíše „zelený“ nebo „smaragdový“. Ostrov, který po obvodu měří pouhých 100 km, je známý svým klidem a  dosud nedotčenou, panenskou přírodou. Krásná příroda, nepřekonatelně čisté moře a n epřelidněné pláže, to jsou hlavní turistické přednosti tohoto ostrova. Ostrov Thassos je tak malý, že se na něj nevešlo ani letiště. Mezinárodní i vnitrostátní lety jsou směřovány do města Kavala, které se nachází na pevnině.

Spojení mezi Kavalou a  ostrovem Thassos zajišťuje trajektová doprava (vzdálenost ostrova od pevniny je cca 10 km, doba jízdy lodního trajektu je cca 40 minut).

Thassos, graf teplot

Ostrov Thassos je tak malý, že se na něj nevešlo ani letiště. Mezinárodní i vnitrostátní lety jsou směřovány do města Kavala, které se nachází na pevnině. Spojení mezi Kavalou a ostrovem Thassos zajišťuje trajektová doprava (vzdálenost ostrova od pevniny cca 10 km, doba jízdy lodního trajektu je cca 40 minut).

Limenas/Thassos

Nejznámějším střediskem a  hlavním městem ostrova je Limenas, přezdívaný také Thassos. Limenas (v překladu přístav) je považován za hlavní vstupní bránu na ostrov, směřují sem trajekty z měst na pevnině. Limenas je rovněž největší město ostrova s necelými třemi tisíci stálými obyvateli. Ve městě je mnoho antických památek, za zhlédnutí stojí zbytky agory, akropole, zrekonstruované antické divadlo s krásným výhledem na celé město a okolí a známé archeologické muzeum.

V centru městečka je příjemná promenáda s množstvím obchůdků, restaurací a typických řeckých taverniček. Ze starého přístavu vyplouvají každé ráno rybáři za svými úlovky, ale také lodní taxi směřující na nádherné písečné pláže v oblasti Makryammos a Golden Beach.

Limenaria

Limenaria Původní rybářská vesnička Limenaria je dnes velmi známým a oblíbeným letoviskem s krásnými písečnými plážemi a  s  množstvím nejrůznějších restaurací, taverniček a obchůdků s typickými místními suvenýry a lahůdkami, mezi které patří černé olivy, vynikající čerstvé koření, opojné místní víno, piniový med anebo velmi sladké kandované ovoce.

Potos

Letovisko Potos bylo ještě před několika málo lety jen malou, nepříliš známou, ospalou rybářskou vesničkou. Dnes je toto městečko známé především díky svým krásným plážím a bohatému nočnímu životu. Přímo u dlouhého pobřeží naleznete nesčetné množství barů, diskoték, restaurací a taverniček. Na pobřežní promenádě navazuje jeden bar na druhý, atmosféra živých letních večerů je v Potos nepřekonatelná.

Skala Rachoni a Skala Prinos

Malá a dosud nepřelidněná letoviska, lemovaná krásnými plážemi, ležící v severní části ostrova, nedaleko od hlavního města ostrova Limenas. Příjemná městečka s tradiční lidovou atmosférou jsou místy, kde oceníte ten pravý klid a romantiku ostrova.Skala Prinos je druhým největším přístavem ostrova, který zajišťuje lodní spojení s pevninou i s okolními ostrovy.

Řecko, Thassos

FIRO názor

 • panenská příroda, klid
 • nepřelidněné pláže, malé romantické zátoky
 • křišťálově čisté moře
 • pohostinnost a vstřícnost místních obyvatel
 • menší hotely a penziony s klidnou rodinnou atmosférou
 • vynikající místní kuchyně

Informace

 • rozloha ostrova: 379 km2
 • počet obyvatel: cca 13 000
 • časový posun: + 1 hodina
 • měna: euro
 • úřední jazyk: řečtina

Odlety

 • z Prahy na 7/10/11 nocí
 • na letiště Kavala (řecká pevnina), lodní trajekt cca 40 minut
 • lety na 10/11 nocí - na zpáteční cestě mezipřistání na ostrově Limnos

Ceny zájezdů zahrnují:

 • leteckou přepravu Praha–Kavala– Praha vč. letištních a bezpečnostních poplatků a případného palivového příplatku
 • transfer z letiště do přístavu v Kavale a zpět
 • trajekt Kavala–Thassos–Kavala
 • transfer z přístavu na Thassos do hotelu a zpět
 • příslušný počet nocí ve vybraném ubytování
 • stravování dle výběru
 • služby delegáta FIRO-tour
 • zákonné pojištění dle zákona č. 159/99 Sb.

Příplatky:

 • pojištění léčebných výloh
 • komplexní pojištění
 • pobytová taxa (platba na recepci hotelu v den příjezdu):
 • 0,50 EUR za pokoj/noc – 1–2hvězdičkové hotely, apartmány
 • 1,50 EUR za pokoj/noc – 3hvězdičkové hotely
 • 3,00 EUR za pokoj/noc – 4hvězdičkové hotely
 • 4,00 EUR za pokoj/noc – 5hvězdičkové hotely

Poznámka:

 • All inclusive – popisech služeb all inclusive jednotlivých hotelů uvádíme rozsah programu platného v době uzavření smlouvy s hotelem. Drobné změny služeb all inclusive, otevírací doby jednotlivých barů/restaurací, jsou plně v kompetenci hotelu. Hotely si vyhrazují právo na provedení případných dodatečných úprav i během sezóny.
 • Pláže jsou na ostrově Thassos převážně písečné, v moři mohou být místy oblázky či kameny.
 • Případný výskyt mořských řas v moři a na plážích je přírodní jev, neovlivnitelný cestovní kanceláří nebo hotely. Pohybu řas je nechán volný průběh, mohou se pouze shrnout stranou pláže. Řasy se nesmí likvidovat, přirozeným způsobem se opět vrací do moře.

Řecko

Řecká republika (oficiálně Helénská republika) má 131 944 km2. Přibližně jednu pětinu této plochy zaujímají řecké ostrovy.

Celé Řecko je omýváno Egejským, Krétským a Jónským mořem. Řecké ostrovy jsou obvykle rozdělovány do několika skupin - Saronské ostrovy, Kyklady (Ios, Théra=Santorini, Naxos, Paros, Mykonos), Jónské ostrovy (Korfu, Lefkáda, Kefalonie, Zakynthos), Dodekanské ostrovy (Rhodos, Karpathos, Kos, Kalymnos), východoegejské ostrovy (Samos, Limnos, Lesvos, Thassos) a Sporady (Skiathos, Skopelos). Jednotlivé ostrovy si zachovávají vlastní identitu díky hrdým ostrovanům. V Řecku žije přes 11 milionů obyvatel. Úředním jazykem je řečtina.

Řecko

Řecká kuchyně

Řecká kuchyně zná spoustu vynikajících pokrmů. Hlavními surovinami jsou všudypřítomný olivový olej, rajčata, artyčoky, cukety, olivy, cibule, česnek, ovčí a kozí sýr, skopové a jehněčí maso a čerstvé ryby.

Taverny jsou typické řecké jídelny, kde má návštěvník zpravidla možnost podívat se doslova až pod pokličku, zejména mimo hlavní turistická střediska bývá toto pro cizince jediná možnost, jak si objednat jídlo, protože jídelní lístky buď nejsou k dispozici a nebo jsou výhradně v řečtině.

Jak brzy zjistíte, Řekové jsou pravými nočními ptáky. Zatímco se ke snídani spokojí třeba s jedním šálkem kávy, večeře je téměř vždy společenskou událostí. Není tudíž nijak neobvyklé vídat v tavernách početné řecké rodiny, jak se nejdříve po 21. hodině scházejí ke společné večeři. Řekové žijí podle úsloví: brzy vstávat, pozdě chodit spát, v poledne dodržovat siestu. Vynechejte proto alespoň jednou hotelovou večeři a dopřejte si posezení v místních taverničkách a ochutnejte z pestré nabídky skvělé krétské kuchyně.

Mapa – Thassos - dovolená LÉTO 2020

 
 
 

Vyberte si zájezd v destinaci Thassos - dovolená LÉTO 2020

 
 

Výlety Thassos

Řecko, Thassos

Okruh ostrovem Thassos

Navštívíte nejzajímavější místa na Thassosu. Např. lom, kde se ve středověku těžil mramor, archeologické naleziště Aliki, krásný řecký ortodoxní klášter vysoko na skále s výhledem na moře a místním obchůdkem s vlastními výrobky, malebnou vesničku Panagia s úzkými uličkami a s typickou lidovou architekturou, kterou protéká horská říčka. Výlet je s českou delegátkou.

 • Cena: cca 40,00 EUR/dosp. osoba

Lodní výlet

Atraktivní výlet pro děti i dospělé. Příjemná celodenní plavba podél pobřeží se zastávkami na nejkrásnějších plážích. Thassos má členité a krásné pobřeží s četnými zátokami. Cena zahrnuje dopravu autobusem do přístavu, lodní plavbu a oběd na lodi formou barbecue s nápojem.

 • Cena: cca 46,00 EUR/dosp. osoba
Řecko, Thassos

Thassos pod hladinou

Zažijte nevšední okamžiky v podmořském světě se zkušenými instruktory potápění. Výlet lodí podél pobřeží. Celodenní výlet s možností rybaření a koupání. V ceně výletu je oběd, kdy vaším poledním menu budou právě ulovené ryby, grilované maso, řecký salát, souvlaki a pečivo.

 • Cena: cca 49,00 EUR/osoba

Ceny výletů jsou pouze orientační a mohou být upraveny. Dětské slevy jsou poskytovány na vybrané výlety pro děti do 12 let. Výlety je možné rezervovat a zakoupit přímo na pobytovém místě u našeho delegáta s platbou v místní měně. Realizace výletů závisí na aktuálním počtu přihlášených osob, minimální počet pro konání výletu je zpravidla 15 osob.

  K individuálnímu poznávání ostrova vám rovněž doporučujeme pronájem automobilu. Aktuální nabídku pronájmu automobilů obdržíte v místě pobytu od delegáta naší cestovní kanceláře.

  Řecko, Thassos