Výlety Rhodos

Řecko, Rhodos

Město Rhodos - City Tour

- půldenní výlet

Jedinečná možnost prohlédnout si krásy hlavního města – přístav Mandraki a místa, kde stál slavný Colossos – jeden ze 7 divů světa; zastávka nad městem na kopci Monte Smith, kde se v antické době nacházela Akropole, prohlídka antického stadionu, Odeon, krásy středověkého města, které vybudovali a udatně bránili Maltézští rytíři – Velmistrovský palác, Rytířská ulička, Hipokratovo náměstí. Na závěr volný čas (cca 2 hodiny).

  • cena cca 30 EUR

Krásy ostrova Rhodos - Island Tour

- celodenní výlet

Příležitost poznat ta nejzajímavější místa ostrova Rhodos – přiblížíme vám způsob života obyvatelů ostrova, navštívíme městečko Lindos, kde se na kopci nad písečnou pláží nacházejí pozůstatky staré antické Akropole (vstupné není zahrnuto v ceně). Na západním pobřeží se podíváme na zříceninu starého středověkého hradu Monolithos příp. Kritinia.

Ochutnávka místních specialit v tradiční vesničce Siana a zastávka ve vesničce Embona, kde se nachází známá vinárna Emery – příležitost ochutnat místní vína a také možnost oběda (není zahrnut v ceně). Na závěr navštívíme horu Filerimos (možnost vystoupat na 20 m vysoký kříž – krásná vyhlídka), původní akropoli Iallysosu s rekonstruovaným klášterem a kostelem Johanitů.

  • cena cca 45 EUR

Lodní výlet - ostrov Symi a klášter Panormitis

Celodenní výlet na jeden z nejmalebnějších ostrůvků v blankytném Egejském moři – v zátoce na jihu ostrova návštěva řeckého pravoslavného kláštera Panormitis se vzácnou ikonou archanděla Michaela. Vedle kláštera pověstná historická pekárna, která kdysi zásobovala turecký dvůr a samotného sultána.

Hlavní město Symi nabízí pohádkovou architekturu, pravé mořské houby, spoustu různých druhů koření, nádherné panorama z johanitského hradu, krásný přístav a výborné rybí speciality. V baru na lodi lze zakoupit nápoje, lehké občerstvení.

  • cena cca 44 EUR

Turecko - Marmaris

Celodenní výlet lodí do tureckého přístavního města jachet – Marmarisu, s návštěvou pravého arabského bazaru, kobercové show amódní přehlídky koženého zboží.

  • cena cca 45 EUR (+ cca 12 EUR přístavní poplatky)

Nejkrásnější pláže a zátoky na východním pobřeží

Odpočinková plavba podél východního pobřeží ostrova Rhodos na nejkrásnější pláže a zátoky – lázně Kalithea, zátoka Anthony Quinna, Afandou, Traganou, Tsambika. Možnost koupání a opalování, v ceně oběd na lodi. Den plný slunce, plavání, šnorchlování.

  • cena cca 45 EUR

Turecko - Fethiye

Celodenní výlet lodí do tureckého města Fethiye - krásného přístavu na břehu tyrkysového moře, vyjížďka do impresivní vesničky Kayakoy – tzv. "Gost town" - města duchů, řecké vesničky vylidněné během výměny obyvatel mezi Tureckem a Řeckem v r. 1922, po trase zastávka ve výrobně cukrovinek. Hlavní atrakcí Fethiye jsou skalní hroby nad městem - podobných hrobů je v oblasti spousta i na jiných místech, tyto jsou zřejmě nejhonosnější a rozhodně stojí za vidění. Přímo ve Fethii lze navštívit rozpadající se starověké řecké divadlo. Individuální volno - možnost procházky po bazaru, výhodných nákupů nebo vynikajícího např. v restauracích v okolí rybího trhu.

  • cena cca 47 EUR (+ cca 5 EUR přístavní poplatky)
Řecko, Rhodos