Rhodos, Řecko

Pobytové zájezdy
Řecko, Rhodos
 • delegát FIRO-tour
 • transfery na letiště

Rhodos

Rhodos je jednou z nejslunečnějších oblastí v Evropě vůbec – se svými 300 slunečnými dny v roce je zárukou té pravé letní dovolené od května až do října. Přestože průměrné teploty jsou na Rhodosu jedny z nejvyšších, díky svěžím mořským větrům bývá snesitelné počasí i během nejvyšší letní sezóny.

Pokud ovšem zavládne bezvětří, nastává opravdové řecké "horko", výhodou je nízké procento vlhkosti, díky kterému i parné dny se stávají opět příjemnějšími. Díky své rozmanitosti, různorodým letoviskům a typům ubytování si vybere úplně každý – od příjemně zařízených studií a apartmánů přes hotely střední a vyšší kategorie po zcela luxusní komplexy, které uspokojí představy i nejnáročnějšího hosta. Rhodos je ideálním cílem pro strávení rodinné dovolené – nepřehlédněte nabídku hotelů s česky/slovensky mluvícím animátorem. Skvělou volbou je Rhodos jak pro odpočinkovou, tak i aktivně prožitou dovolenou všech věkových kategorií.

Poznejte ostrov za doprovodu našich zkušených průvodců/delegátů, anebo se vydejte za jeho poklady sami pronajmutým automobilem. Nechte si doporučit ta nejlepší místa k ochutnání zdejší skvělé kuchyně – nezaměnitelných chutí a vůní. Maso, ryby a mořské plody se upravují především grilováním na dřevěném uhlí nebo dušením, často se zeleninou. K němu nebo k čerstvému pečivu či pitě (nekvašenému chlebu) se podávájí tradiční tzatziki. Najdete zde tradiční speciality řecké, ale někdy i turecké kuchyně – např. místní souvlaki = jehněčí kebab s cibulí, podobný našemu špízu. Zapékaná moussaka má mnoho podob, základem jsou jehněčí játra, baklažán, cibule a bešamel.

Výborné saláty z čerstvé zeleniny s provoněným místním olivovým olejem a vinným octem = typický řecký salát se sýrem feta. Dezerty jsou velmi sladké, nejčastěji slazené medem – nejtypičtějším rhodským zákuskem je rizogalo = studený rýžový pudink s citronem a skořicí, původem vesnickou pochoutkou je jogurt z čerstvého ovčího mléka s medem. Pro milovníky dávné historie vřele doporučujeme poznávací zájezd po nejzajímavějších místech bájného ostrova Rhodos.

Počasí Rhodos

Rhodos, graf teplot

Severní a severozápadní pobřeží

Více větrné než kryté východní a jihovýchodní, o něco silnější vítr zde vytváří vlny a je zcela nepochybně tím pravým místem pro vyznavače vodních sportů – především windsurfingu. Pláže jsou zde zpravidla oblázkovo-písčité nebo oblázkové.

Yalyssos

Vzdálenost cca 8 km od letiště, 4 km od hlavního města Rhodos. Letovisko nabízí skvělou zábavu, dobré stravování v restauracích a tavernách, nádherné koupání a slunění na oblázkových plážích. Jihozápadním směrem se zvedá pahorek Filérimos, na kterém ležela akropole starého města Yalyssos, jednoho z nejstarších osídlení na ostrově. Na plošině lze vidět základy Athénina chrámu a kapličku s freskami z 15. st.

Transfer z letiště: cca 15 min.

Rhodos

Pulzující město nejseverněji položené, od svého založení hlavním městem a dodnes správním místem souostroví Dodekanésos. Bohatá historie, z níž nejzřetelnější odkaz zanechali rytíři řádu sv. Jana, se zde prolíná se současností.

Staré kamenné domy, spleť úzkých uliček k Paláci velmistrů kontrastuje s moderní zástavbou „Nového“ města plného hotelů, obchodů, restaurací, barů a taveren podél pobřežních promenád. Malebný přístav Mandraki slouží dnes hlavně jako kotviště sportovních a výletních člunů, jachet a zámořských výletních lodí.

Dvě bronzové sochy – jelena a laně, stojící na kamenných sloupech jako dva symboly – jsou součástí městského znaku. V těchto místech údajně stál kolos rhodský, bronzová socha boha Hélia, pokládána za jeden ze sedmi divů světa. „Staré“ město dýchá kouzlem během dne, ale ta pravá atmosféra zavládne až se setměním – osvětlené uličky plné obchůdků s místními výrobky, suvenýry, ale i módním zbožím, klasická živá hudba linoucí se z místních taveren s výtečnou kuchyní, sladká vůně cukráren – s jedinečnou zmrzlinou, zákusky a palačinkami.

Noční život a bujná zábava v místních barech je tou nejlepší volbou večerního programu!

Transfer z letiště: cca 30 min.

Východní a jihovýchodní pobřeží

Od hlavního města Rhodos směrem k Lindosu pobřeží s klidnějším mořem a vlnami jen lehce dorážejícími k nádherným písčitým či oblázkovým plážím.

Kallithea

Cca 7 km od města Rhodos, zdejší písčité pláže s mírným vstupem do moře hojně navštěvované i místními (ideální dostupnost/vzdálenost od hlavního města) díky pozvolnému vstupu do moře; lázně Kalithea – renovované v orientálním stylu, v okolí překrásný podmořský svět – skvělé místo pro šnorchlování.

Transfer z letiště: cca 30 min.

Faliraki

Vyhledávané rušné letovisko vzdálené cca 15 km od hlavního města, pověstné dlouhou krásnou pláží a rušným nočním životem v centru – se spoustou taveren, barů, restaurací a obchůdků. Zábavu dětem i dospělým zaručí velký aquapark a lunapark.

Transfer na letiště: cca 35 min.

Ladiko & Anthony Quinn

Pláže stranou klasických letovisek a hotelových komplexů, cca 2,5 km od Faliraki (dostupné pěšky po neupravené cestě). Poblíž menší písčito-oblázkové pláže druhá kouzelná zátoka Anthony Quinn, s neopakovatelnou romantickou atmosférou. Byť jsou obě pláže mimo veškeré turistické dění, přesto patří k nejvyhledávanějším na ostrově.

Afandou

Klidné menší letovisko cca 20 km od hlavního města, centrem je Platia s kavárnami, bary, tavernami a obchůdky. Dlouhá a široká písčito-oblázková pláž patří k největším, nejkrásnějším a nejčistším na ostrově. Nedaleko letoviska se nachází 18jamkové golfové hřiště. Pravidelné spojení s městy Rhodos a Lindos zajišťuje místní doprava.

Transfer na letiště: cca 45 min.

Kolymbia

Menší, poklidnější turistické letovisko cca 10 min. jízdy jižně od Faliraki, s krásnými písčito-oblázkovými plážemi a klidným mořem. V centru Kolymbie možnost zábavy i nakupování. Ideální pro ty, kteří hledají klidnější dovolenou, dobré zázemí hotelů a příjemné koupání, možnost procházek po plážích, výtečné taverny přímo na pobřeží nebo na útesu.

Transfer na letiště: cca 45 min.

Lindos

Městečko s dalekosáhlou historií, jedno ze 3 původně antických měst na ostrově, přístupné jedinou cestou. Akropole nad městečkem bělostných krychlovitých domků s kouzelnou zátokou dodává charakter tomuto typickému cíli organizovaných i individuálních výletů.

Transfer z letiště: cca 60 min.

Pefkas/Lardos

Vesničky na sebe navazující na jihozápadním pobřeží ostrova pro klidnou dovolenou a odpočinek na 2 km dlouhé pláži. V Lardosu několik typických řeckých taveren se specialitami z mořských plodů a pravou řeckou kuchyní.

Transfer z letiště: cca 70 min.

Kiotari

Malá řecká vesnička se nachází v jižní části ostrova cca 16 km od městečka Lindos, cca 65 km od města Rhodos. Velice klidné středisko, ve kterém je jen několik obchůdků a taveren. Ideální místo pro strávení relaxační dovolené u průzračně čistého moře.

Transfer z letiště: cca 80 min.

Řecko, Rhodos
Řecko

FIRO názor

 • největší množství slunečních dnů v Řecku
 • krásné pláže, průzračně čisté moře
 • historické památky - centrum hlavního města Rhodos pod záštitou UNESCO
 • pestrý noční život - taverny, diskotéky, kluby
 • výtečná řecká kuchyně
 • potápění, windsurfing, kiting
 • poznávací zájezdy

Informace

 • rozloha:1398 km2
 • časový posun: +1 hod
 • měna: euro
 • úřední jazyk: řečtina

Odlety

 • z Prahy, Brna a Ostravy a Pardubic na 7 nocí
 • z Prahy, Brna, Ostravy 10/11 nocí
 • z Prahy na 14 nocí
 • doba letu: cca 2 hod 50 min.

Transfery na letiště

 • pro bližší informace o trasách a podmínkách využití této služby kontaktujte naši cestovní kancelář

Pronájem automobilu

Pro individuální poznávání krás ostrova doporučujeme pronájem automobilu – krásné divoké pláže na severní a severozápadní části ostrova, vyhlášená pláž na nejjižnějším cípu – Prasonisi (vyhledávaná především milovníky windsurfingu), nádherné romantické zátoky na východním pobřeží, ale také mnoho zachovalých památek na severozápadním pobřeží či návštěva malebných vesniček s neopakovatelnou atmosférou ve vnitrozemí ostrova.

Řecko

Řecká republika (oficiálně Helénská republika) má 131 944 km2. Přibližně jednu pětinu této plochy zaujímají řecké ostrovy.

Celé Řecko je omýváno Egejským, Krétským a Jónským mořem. Řecké ostrovy jsou obvykle rozdělovány do několika skupin - Saronské ostrovy, Kyklady (Ios, Théra=Santorini, Naxos, Paros, Mykonos), Jónské ostrovy (Korfu, Lefkáda, Kefalonie, Zakynthos), Dodekanské ostrovy (Rhodos, Karpathos, Kos, Kalymnos), východoegejské ostrovy (Samos, Limnos, Lesvos, Thassos) a Sporady (Skiathos, Skopelos). Jednotlivé ostrovy si zachovávají vlastní identitu díky hrdým ostrovanům. V Řecku žije přes 11 milionů obyvatel. Úředním jazykem je řečtina.

Řecko

Řecká kuchyně

Řecká kuchyně zná spoustu vynikajících pokrmů. Hlavními surovinami jsou všudypřítomný olivový olej, rajčata, artyčoky, cukety, olivy, cibule, česnek, ovčí a kozí sýr, skopové a jehněčí maso a čerstvé ryby.

Taverny jsou typické řecké jídelny, kde má návštěvník zpravidla možnost podívat se doslova až pod pokličku, zejména mimo hlavní turistická střediska bývá toto pro cizince jediná možnost, jak si objednat jídlo, protože jídelní lístky buď nejsou k dispozici a nebo jsou výhradně v řečtině.

Jak brzy zjistíte, Řekové jsou pravými nočními ptáky. Zatímco se ke snídani spokojí třeba s jedním šálkem kávy, večeře je téměř vždy společenskou událostí. Není tudíž nijak neobvyklé vídat v tavernách početné řecké rodiny, jak se nejdříve po 21. hodině scházejí ke společné večeři. Řekové žijí podle úsloví: brzy vstávat, pozdě chodit spát, v poledne dodržovat siestu. Vynechejte proto alespoň jednou hotelovou večeři a dopřejte si posezení v místních taverničkách a ochutnejte z pestré nabídky skvělé krétské kuchyně.

Mapa – Rhodos

 
 
 

Výlety Rhodos

Řecko, Rhodos

Město Rhodos - City Tour

- půldenní výlet

Jedinečná možnost prohlédnout si krásy hlavního města – přístav Mandraki a místa, kde stál slavný Colossos – jeden ze 7 divů světa; zastávka nad městem na kopci Monte Smith, kde se v antické době nacházela Akropole, prohlídka antického stadionu, Odeon, krásy středověkého města, které vybudovali a udatně bránili Maltézští rytíři – Velmistrovský palác, Rytířská ulička, Hipokratovo náměstí. Na závěr volný čas (cca 2 hodiny).

 • cena cca 30 EUR

Krásy ostrova Rhodos - Island Tour

- celodenní výlet

Příležitost poznat ta nejzajímavější místa ostrova Rhodos – přiblížíme vám způsob života obyvatelů ostrova, navštívíme městečko Lindos, kde se na kopci nad písečnou pláží nacházejí pozůstatky staré antické Akropole (vstupné není zahrnuto v ceně). Na západním pobřeží se podíváme na zříceninu starého středověkého hradu Monolithos příp. Kritinia.

Ochutnávka místních specialit v tradiční vesničce Siana a zastávka ve vesničce Embona, kde se nachází známá vinárna Emery – příležitost ochutnat místní vína a také možnost oběda (není zahrnut v ceně). Na závěr navštívíme horu Filerimos (možnost vystoupat na 20 m vysoký kříž – krásná vyhlídka), původní akropoli Iallysosu s rekonstruovaným klášterem a kostelem Johanitů.

 • cena cca 45 EUR

Lodní výlet - ostrov Symi a klášter Panormitis

Celodenní výlet na jeden z nejmalebnějších ostrůvků v blankytném Egejském moři – v zátoce na jihu ostrova návštěva řeckého pravoslavného kláštera Panormitis se vzácnou ikonou archanděla Michaela. Vedle kláštera pověstná historická pekárna, která kdysi zásobovala turecký dvůr a samotného sultána.

Hlavní město Symi nabízí pohádkovou architekturu, pravé mořské houby, spoustu různých druhů koření, nádherné panorama z johanitského hradu, krásný přístav a výborné rybí speciality. V baru na lodi lze zakoupit nápoje, lehké občerstvení.

 • cena cca 44 EUR

Turecko - Marmaris

Celodenní výlet lodí do tureckého přístavního města jachet – Marmarisu, s návštěvou pravého arabského bazaru, kobercové show amódní přehlídky koženého zboží.

 • cena cca 45 EUR (+ cca 12 EUR přístavní poplatky)

Nejkrásnější pláže a zátoky na východním pobřeží

Odpočinková plavba podél východního pobřeží ostrova Rhodos na nejkrásnější pláže a zátoky – lázně Kalithea, zátoka Anthony Quinna, Afandou, Traganou, Tsambika. Možnost koupání a opalování, v ceně oběd na lodi. Den plný slunce, plavání, šnorchlování.

 • cena cca 45 EUR

Turecko - Fethiye

Celodenní výlet lodí do tureckého města Fethiye - krásného přístavu na břehu tyrkysového moře, vyjížďka do impresivní vesničky Kayakoy – tzv. "Gost town" - města duchů, řecké vesničky vylidněné během výměny obyvatel mezi Tureckem a Řeckem v r. 1922, po trase zastávka ve výrobně cukrovinek. Hlavní atrakcí Fethiye jsou skalní hroby nad městem - podobných hrobů je v oblasti spousta i na jiných místech, tyto jsou zřejmě nejhonosnější a rozhodně stojí za vidění. Přímo ve Fethii lze navštívit rozpadající se starověké řecké divadlo. Individuální volno - možnost procházky po bazaru, výhodných nákupů nebo vynikajícího např. v restauracích v okolí rybího trhu.

 • cena cca 47 EUR (+ cca 5 EUR přístavní poplatky)
Řecko, Rhodos