Výlety Lefkada

Řecko, Lefkada

Večerní Lefkas

– autobusový výlet

Město Lefkas je 3. hlavním městem v historii ostrova a současně největším městem celého ostrova s cca 16 000 obyvateli. Historie města sahá hluboko do historie, kdy bylo jednou z kolonií Korinthu. Ve 14. st. se celé město přesunulo do pevnosti Sant Maura, aby se lépe mohlo bránit nepřátelům. Přesto se později na poměrně dlouhou dobu dostalo pod nadvládu Osmanské říše.

Současné město Lefkas bylo vybudováno až koncem 17. st. a to za doby nadvlády Benátčanů. Město bylo znovu vystavěno po zničujícím zemětřesení r. 1825. Ve městě si prohlédnete centrální náměstí s nespočtem restaurací a kostelů, úzké romantické uličky zvané Cantounia, nově vybudovaný přístav, podíváte se k městské knihovně ze 16. st.

  • Cena: dospělý cca 14 EUR

Ostrovy kolem Lefkády

– okružní plavba

Skvělý způsob jak vidět ostrovy kolem Lefkády. V první řadě se navštíví jeskyně Papanikoliks, kde budete mít možnost si zaplavat. Další zastávkou je ostrov Meganissi, kde je čas na procházku a prohlídku časem zapomenuté veničky Spartochori. Kapitán lodi dále zamíří na jednu z krásných a opuštěných pláží, kde se vám může poštěstit zahlédnout delfíny. Během koupání vám posádka připraví oběd, skvělé grilované pochoutky. Dále se popluje kolem soukromého ostrova Scorpios vlastněného rodinou Aristotela Onassise. I zde budete mít možnost si zaplavat. Na cestě zpět se pluje kolem ostrova Madouri.

  • Cena: dospělý cca 30 EUR

Putování po ostrově

– autobusový výlet

Cesta začíná návštěvou známé Benátské pevnosti Sant Maura a dále prohlídkou archeologického muzea ve městě Lefkas. Následuje návštěva nejdůležitějšího náboženského monumentu na ostrově – kláštera Faneromeni s překrásným výhledem. Během výletu se od průvodce dozvíte mnoho o historii, tradicích a životě ostrovanů. Krátká zastávka je také v horské vesnici Karia, kde si budete moct zakoupit místní, ručně dělané výrobky, prohlédnout si zdější obchůdky a dát si kávu.

Poté výlet pokračuje na západní pobřeží, které je proslulé nejkrásnějšími plážemi světa, jako je například pláž Porto Katsiki či Kathisma. Na pláži Kathisma je asi dvouhodinová přestávka, můžete v klidu poobědvat, užít si plavání v blankytně modré vodě. Poslední zastávkou výletu je letovisko Vasiliki – ráj windsurfařů.

  • Cena: dospělý cca 34 EUR

Řecký večer

Večerní plavba z Nidri na ostrov Meganissi, kde vás ve vesničce Spartochori skvěle pohostí majitelé rodinné taverny Lakis. Ukáží vám, jak se tancují tradiční řecké tance jako zebetiko či rebetiko a hlavně místní tanec se stolem na hlavě. Ke večeři jsou podávány předkrmy, jako hlavní menu bývá grilované kuře či vepřový steak a samozřejmě lahodné lefkaské víno v dostatečném množství.

  • Cena: dospělý cca 38 EUR

Tajemství Epiru

– autobusový výlet

Výlet vás zavede do vnitrozemí regionu Epirus. Navštívíte starověké město Nikopolis, budete pokračovat k bájné řece Acheron, řeka po které se přeplavovaly duše zemřelých do podsvětí k bohu Hádovi. Řeku obklopuje nádherná krajina. Cílem další cesty je turistické středisko Parga, známé jako klenot celého regionu Epirus. Čas je možné strávit plaváním nebo prohlídkou centra města se středověkou pevností či jen návštěvou místních obchůdků a kaváren.

  • Cena: dospělý cca 36 EUR

Vybrané výlety jsou doprovázeny česky hovořícím průvodcem.

Děti do 5 let jsou zdarma bez nároku na sedačku v autobuse.

Děti od 5 let do 12 let věku platí poloviční cenu.

Výlety si můžete zakoupit přímo na pobytovém místě u našeho delegáta s platbou v místní měně.

Řecko, Lefkada