Výlety Kréta

Řecko, Kréta

Knossos a Heraklion

Místa, která byste si neměli nechat ujít. Návštěva nejvýznamnější krétské památky – zbytků paláce Knossos z dob mínojské civilizace. Následuje prohlídka historického jádra Heraklionu, benátské pevnosti v přístavu a městské tržnice, individuální volno.

 • Dospělý 40-54 EUR

Phaestos, Gortys, Matala

Prohlídka významných archeologických nalezišť spojená s návštěvou střediska Matala, proslulého svými skalními hroby obývanými v 60. letech hippies. Výlet včetně oběda, s možností koupání na pláži v Matale.

 • Dospělý 48-58 EUR

Spinalonga

Nenáročný lodní výlet s koupáním v zátoce Kolokitha s obědem na lodi. Ostrůvek vzdálený jen 8 km severně od městečka Agios Nikolaos, na kterém Benátčané v roce 1579 vystavěli téměř nedobytnou pobřežní pevnost vzdorující tureckým nájezdům. Později byla tato pevnost útočištěm malomocných, pro které tady krétská vláda roku 1903 vytvořila kolonii. V současnosti je Spinalonga výletním místem spojeným s koupáním a obědem a návštěvou městečka Agios Nikolaos.

 • Dospělý 36-63 EUR

Řecký večer

Typická řecká vesnička v horách, tradiční místní jídla, dobrá vína, folklorní hudba v doprovodu tanečníků v tradičních krojích, to vše čeká jen na vás – výtečné krétské jídlo o 4 chodech, neomezená konzumace lahodného vína, ukázka řeckých tanců a písní.

 • Dospělý 47-57 EUR

Samaria

Pěší túra nejdelší soutěskou v Evropě. 18 km dlouhá soutěska je patrně i nejznámější a nejkrásnější krétskou soutěskou, obklopenou pohořím a národním parkem Lefká Ori. Horská túra vhodná pro středně zdatné turisty vede dolů z náhorní plošiny Omalos půvabnou přírodou s množstvím vzácných rostlin.

Toto místo je také útočištěm chráněné kozy bezoárové aneb Kri-kri, která je symbolem krétské nepokojné a odvážné duše. Příchod k Železné bráně, nejužší části soutěsky, kde se stěny skal téměř dotýkají, je vrcholným zážitkem. Terén je místy kamenitý, doporučujeme proto boty s pevnou podrážkou.

 • Dospělý 45-74 EUR

Chania, Rethymno a Arkadi

Výlet za poznáním západní Kréty. Návštěva Chanie, překrásného města se starobylou atmosférou na každém kroku, Rethymna, města se svými budovami pocházející ze 16. století, malým benátským přístavem a úzskými uličkami.

Pokračuje se do vnitrozemí do kláštera Arkadi, ve kterém je dnes umístěno muzeum a kam míří velký počet návštěvníků. Historická významnost tohoto místa spadá do období krétské války o nezávislost proti Turkům.

 • Dospělý 46-69 EUR

Vodní park

Výlet pro všechny milovníky sladkovodních bazénů, vodních radovánek, skluzavek, bazénů s umělým vlnobitím, tobogánů, pomalých i divokých řek.

 • Dospělý 30-42 EUR

Santorini

Pohádkový ostrov Santorini, jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů, bájná Atlantida. Vrstvy lávy střídající se s pískem, solí a útesy na černé lávě kontrastující s bílými domečky a kostelíky s modrými kopulemi zcela uchvátí každého návštěvníka. Ostrov, patřící ke kykladskému souostroví, který vznikl vulkanickou činností, nemůže být porovnáván s žádným jiným v Egejském moři. Lodní výlet s možností návštěvy měst Oia a Thira.

 • Dospělý 130-150 EUR

Ostrov Chrissi

Jde o nejjižnější místo v Evropě. Název Chrissi znamená v řečtině Zlatý ostrov. Po prohlídce města Ierapetry odplouvá loď směrem na ostrov, kde je voda křišťálově průzračná. Máte čas na relaxaci, opalování a potápění.

 • Dospělý 57-63 EUR

Gramvousa

Lodní výlet k divukrásnému a neobydlenému, dříve pirátskému poloostrovu na severozápadě Kréty, kde si můžete vyjít na benátskou pevnost nebo se vykoupat v tyrkysově čisté vodě. Gramvousa patří k nejkrásnějším místům na šnorchlování a potápění v průzračně čisté vodě plné mořských živočichů. Přesvědčte se o této kráse civilizací nedotčené zátoky a pláže, kde je průzračně tyrkysová voda a teplé mělké moře s růžovým pískem.

 • Dospělý 62-68 EUR

Knossos, Lassithi

 • Dospělý 55-60 EUR

Lassithi, Agios Nikolaos

 • Dospělý 44-63 EUR

Elafonissi

 • Dospělý 44-50 EUR

Uvedené ceny jsou pouze orientační a závisí na místě pobytu dle jednotlivých letovisek. Děti do 12 let mají většinou 50% slevu.
Výlety si můžete zakoupit přímo na pobytovém místě u našeho delegáta s platbou v místní měně. Aktuální nabídka bude uvedena také v informacích, které před odletem od naší CK obdržíte. Na místě vám v případě zájmu naši delegáti rádi zajistí také pronájem auta.

Řecko, Kréta