Kréta, Řecko

Řecko, Kréta
 • transfery na letiště
 • delegát FIRO-tour

Kréta

Krétaje nádherný ostrov s vynikajícími klimatickými podmínkami, které umožňují slunění a koupání od dubna až do listopadu. Díky záplavě zeleně a květin je Kréta nejkrásnější na jaře a na začátku letní sezóny. Ať ale přijedete kdykoliv, nebudete zklamáni.

Ostrov je tak velký a má tolik lákadel nejen v podobě přírodních krás i zvláštností, že jej za jednu dovolenou celý nepoznáte. To ale vůbec nevadí, určitě rádi přijedete znovu, na jiné pobřeží, do jiného letoviska, a znovu se tam budete cítit velmi příjemně a téměř jako doma

Dáte-li si poradit, nebudete ležet jen na pláži u svého hotelu, ale necháte se zlákat k výletům nebo si půjčíte auto. Jen tak poznáte opravdové půvaby ostrova.

Heraklion (Iraklio)

Největší a zároveň hlavní město ostrova je průmyslovým a obchodním centrem. Neoplývá půvabem jako Chania či Rethymno, nabízí však nespočetné nákupní možnosti. Hlavní atrakcí však zůstává archeologické muzeum z doby mínojské civilizace.

Díky klimatizaci je návštěva muzea příjemná i v n ejparnějším létě, z ájemcům o historii doporučujeme v yhradit si dostatek času na prohlídku. V blízkosti města se nacházejí zbytky paláce Knossos.

Kokkini Hani

Kokkini Hani je součástí cca 6km dlouhého pásu, ve kterém se prolínají letoviska Kokkini Hani, Kato Gouves, Analipsi a Anissaras. Je méně rušným letoviskem, ve kterém si můžete užít taverny, obchody, bary a  procházky podél dlouhé písčité pláže.

Za větší zábavou lze vyrazit do Heraklionu či o něco dále do Chersonissosu. V blízkosti, v sousední vesnici Gournes, se nachází akvárium

Transfer z letiště:cca 25 min.

Chersonissos

Velmi známé, rušné a moderní letovisko se rozprostírá podél písčitých a oblázkových pláží a zálivů severního pobřeží východně od Heraklionu.

Přes den máte možnost relaxovat na pláži a večer můžete strávit příjemnou procházkou do centra letoviska nebo na promenádu u moře, kde se nachází nespočetné množství obchodů, butiků, supermarketů, pekáren, cukráren, kaváren, zlatnictví, restaurací, taveren a pro noční zábavu pak mnoho barů a klubů. Nebo se můžete projet po okolí místním turistickým vláčkem. V centru na hlavní třídě naleznete několik bankomatů, bank, poštu a několik zastávek autobusu. Letovisko uspokojí klienty všech věkových kategorií, kteří chtějí odpočinek na pláži střídat se zábavou v rušném centru.

Transfer z letiště:cca 40 min.

Stalida(Stalis)

Oblíbené, stále se rozvíjející rušné turistické středisko Stalida(Stalis), se nachází východně od Heraklionu mezi Chersonissosem a Malií. S vedlejším letoviskem Malia ho spojuje dlouhá promenáda plná obchodů, taveren, restaurací, barů, obchůdků se suvenýry a kavárnami. Na hlavní silnici ve Stalidě jsou bankomaty a zastávka linkového  autobusu pro spojení s okolními letovisky. Zdejší pláže jsou široké a  písčité. Letovisko je vhodné pro klienty všech věkových generací i pro rodiny s dětmi.

Transfer z letiště:cca 50 min.

Malia

Letovisko, které volně navazuje na Stalidu, je díky své krásné písčité pláži s pozvolným vstupem do moře vhodné jak pro rodiny s menšími dětmi, tak i pro klientelu, která na své dovolené nechce zahálet a nudit se. V Maliije totiž mnoho taveren, kaváren, barů a diskoték, stejně jako obchodů se suvenýry. Nedaleko od centra městečka se nacházejí pozůstatky paláce z období mínojské civilizace.

Transfer z letiště:cca 50 min.

Ierapetra

Město na jižním pobřeží Kréty a zároveň nejjižnější město Evropy leží u Lybijského moře. Břehy Afriky jsou vzdálené necelých 300 km. Nabízí dlouhou pobřežní promenádu s tavernami, bary i  obchody, můžete navštívit benátskou přístavní pevnost ze 13. století či mešitu ve staré čtvrti. Na východ od města je krásná dlouhá pláž Long beach s  tmavým pískem. V okolí je množství fóliovníků a skleníků na pěstování zeleniny. Jde o nejteplejší místo ostrova. Může tu být i silnější vítr a příboj, občas vítr přináší písek z Afriky. Ideální jako výchozí bod pro poznávání východní Kréty a návštěvu ostrova Chrissi.

Transfer z letiště:cca 120 min.

Bali

Menší klidné malebné letovisko Balis malým přístavem se nachází v zálivu severního pobřeží zhruba 45 km západně od Heraklionu. Převažují zde menší písčité pláže s kamennými útesy s možností šnorchlování. Díky zálivu zde většinou nefouká a moře je klidné. Pro svou polohu je Bali velmi oblíbené a i přesto, že je považováno za klidnější letovisko, zde naleznete několik taveren, kaváren, barů a obchodů s  potravinami a  suvenýry.

Transfer z letiště Heraklion:cca 50 min.

Adelianos Kampos, Adele

Dříve to bývaly malé rybářské vesničky, dnes je Adelianos Kamposjeden velký, dobře vybavený turistický komplex poskytující turistům kompletní zázemí pro strávení plnohodnotné dovolené plné zábavy a relaxace přes den i ve večerních hodinách.

Adelianos Kampos se vyznačuje především dlouhou rovnou písečnou pláží, která se táhne na západ až k východní části města Rethymno.

Transfer z letiště:cca 80 min.

Georgioupolis

je malebná vesnice u nádherné písčité pláže, která se zde do vody svažuje jen velmi zvolna, je dlouhá přes 9 km (nejdelší pláž na Krétě) a poskytuje dostatek místa pro zábavu i klidnou relaxaci. Unikátní sladkovodní jezero Kournas je na půl cesty mezi Chanií a Rethymnem, kousek od G eorgioupolis.

Transfer z letiště:cca 90 min.

Stalos, Agia Marina

Turisty velmi oblíbená a živá letoviska, situovaná západně od Chanie, jsou vyhlášená svými dlouhými písčitými plážemi s pozvolným vstupem do moře vhodným i pro malé děti. Pro vodní radovánky můžete využít vodní sporty na pláži. Najdete zde mnoho obchodů, restaurace, kavárny, bary, poštu, banky i bankomaty. Zastávka městského autobusu pro spojení do okolních letovisek a Chanie se nachází na hlavní třídě

Transfer z letiště:cca 120 min.

Gerani

Letovisko ležící západně od města Chania na severním pobřeží Kréty, u dlouhé písečné pláže s velkým výběrem plážových sportů a s pozvolným vstupem do moře, které nabízí širokou škálu výběru vodních sportů. Najdete zde i dětská hřiště. V turistickém středisku najdete také taverny, restaurace a obchůdky.

Transfer z letiště:cca 140 min.

Plakias

Příjemné přímořské letovisko se nachází na jihu Kréty asi 40 km od Rethymna. Vzniklo na místě staré rybářské vesničky. Je zde mírné středozemské klima. V zimě oteplují místo větry z Afriky, v létě pak osvěžují parné ovzduší severní větry z hor. Až 320 dní v roce zde hřeje sluníčko. Okolní horské vrcholky skýtají úžasný pohled. Někdy, zvláště za silného větru, zde můžete pozorovat zvláštní fenomén: vrcholky hor zadržují dešťové mraky a vypadají pak jako věže s cimbuřím. Přilehlá zelená údolí jsou skrápěna deštěm, ale zbytek oblohy je azurově modrý. Celý tento jev umocňuje někdy až trojitá duha, která se klene od hor do údolí. Díky místnímu biosystému můžete v údolích nalézt řadu  vzácných subtropických rostlin. Městečko dostalo název podle překrásné pláže stejného jména. Pláž je každoročně oceňována modrou vlajku EU. Můžete si zde pronajmout lehátka a slunečníky a použít sprchy. Zdejší pobřeží je členité a na malých plážích v okolí naleznete soukromí. V nedalekém okolí jsou i  nudistické pláže. Centrum městečka je lemováno pobřežní promenádou, na kterou ústí uličky z údolí. Na promenádě Vás okouzlí barevné obchody, kavárny a taverny. Je zde k dostání vše, co potřebujete, můžete se tady skvěle najíst, napít i pobavit. Vydáte-li se do vnitrozemí, dostanete se olivovými háji do vesniček Myrthios a Sellia. Zástupce Viamare Vám poradí mnoho vynikajících tras nejen na pěší, ale i cyklistické túry. Někdy v Plakiasu silně fouká, doporučujeme pak zajet nebo zajít na krásné okolní pláže, např. Souda a Damnoni, které jsou vzdálené asi 3 km, nebo si vybrat z široké nabídky výletů. Výbornou zábavou může být i projížďka na koních nebo oslech. V Plakiasu naleznete taverny, restaurace, bary, diskotéku, obchody, internetovou kavárnu, bankomaty, poštu, partnerskou cestovní kancelář, půjčovnu motorových vozidel, půjčovnu kol, lékaře, lékárnu, vodní sporty, potápění a sídlo zástupce Viamare.

Transfer z letiště:cca 120 min.

Kato Gouves

Poklidné, dnes již rozvíjející se a rozlehlé turistické středisko je situováno na severním pobřeží východně od Heraklionu. Jsou zde menší písčité pláže s možností pronájmu lehátek a slunečníků a nabídkou vodních sportů za poplatek. K denním i večerním procházkám a nákupům je vám k dispozici několik restaurací, taveren, kaváren, barů, obchodů s potravinami a suvenýry. Asi 3 km od Gouves se nachází krétské akvárium.

Transfer z letiště:cca 25 min.

Analipsi

Malé klidné středisko, ležící na severním pobřeží východně od Heraklionu s písčitými plážemi, nabízí klidnou relaxační dovolenou s procházkami podél pobřeží nebo do malebného centra střediska, kde najdete několik taveren, kaváren, barů, obchodů se suvenýry a potravinami, pekárnu, lékárnu a bankomat. Doporučujeme pro strávení klidné dovolené všem věkovým kategoriím, převážně rodinám s dětmi.

Transfer z letiště:cca 35 min.

Vesnička Anissaras leží umoře asi 3km od Chersonissos, prakticky v rámci jeho aglomerace.

Kréta, graf teplot

Elounda

Půvabné městečko s přístavem je situováno na okraji Mirabelského zálivu východně od Heraklionu. V centru městečka je mnoho restaurací, kavárniček, barů, obchůdků se suvenýry a potravinami. Díky svým přírodním krásám a scenériím této oblasti, v níž jsou vystavěny nejluxusnější hotelové komplexy, je Eloundajednou z nejlukrativnějších oblastí na ostrově a často navštěvovaným místem celebrit z celého světa.

Transfer z letiště:cca 70 min.

Agios Nikolaos

Romantické městečko se pyšní nejatraktivnější polohou ze všech měst východní Kréty a jeho krásy přitahují návštěvníky z celého světa. Za svůj název vděčí malému kostelíku Agios Nikolaos(sv. Mikuláš) z 11. století a rozkládá se v Mirabelském zálivu kolem malého jezírka Vulismeny. Kouzelnou atmosféru města dokreslují palmy, příjemná kombinace starých domů s novými moderními hotely, přístav, kavárny, obchody a bary.

Transfer z letiště:cca 70 min.

Agia Pelagia

Velmi oblíbené prázdninové středisko, původně rybářská vesnička, se nachází v malebném zálivu zhruba 25 km západně od Heraklionu. Najdete zde řadu možností k odpočinku na několika menších písčitých plážích nebo můžete vyrazit na vycházky do okolí nebo za zábavou do přilehlých taveren, kaváren, barů.

Ubytovací kapacity v této oblasti jsou vystavěny stupňovitě na svahu s krásným panoramatickým výhledem, nejsou však vhodné pro klienty s omezenou pohyblivostí. Středisko Agia Pelagiaje ideální pro ty, kteří svou dovolenou chtějí prožít v klidném a příjemném prostředí.

Transfer z letiště:cca 30 min.

Fodele

Vesnička, která se proslavila pěstováním pomerančů. Sytě zelené pomerančovníky se okolo Fodele pěstují na ploše větší než 300 hektarů. Také se zde narodil malíř ikon Dominikos Theotokopulos známý jako El Greco. Fodeleleží cca 28km západně od Heraklionu.

Transfer z letiště:cca 40 min.

Jižní Kréta – Matala

Dovolenou na jihu Krétydoporučujeme méně náročným klientům, služby zde ještě nejsou zpravidla tak rozvinuté jako na pobřeží severním. Zato se budete koupat na jedné z nejlepších pláží na ostrově a můžete obdivovat unikátní skalní jeskyně i kouzelnou přírodu.

Velmi známé a oblíbené letovisko Matalase nachází v krásném zálivu jihozápadního pobřeží Kréty u Libyjského moře. Matala, která v 60. letech minulého století proslula jako ráj příslušníků hnutí hippies, je i dnes velmi vyhledávaným střediskem mnoha turistů.

Za severní částí pláže jsou známé vyhloubené jeskyně ve vápencové stěně, které byly nejen příbytkem křesťanů, ale i příznivců hnutí hippies. Pláž je zde široká, oblázkovo-písčitá a sahá až k vápencové skále. Ve středisku najdete mnoho taveren, restaurací poskytujících výhled na moře.

Z Mataly máte možnost navštívit druhý největší mínojský palác Festos, mínojskou královskou vilu Agia Triada nebo římský Gortys, které se nacházejí v této oblasti.

Transfer z letiště:cca 90 min.

Makrigialos

Malá klidná pobřežní vesnička s dlouhými písčitými a oblázkovými plážemi, ležící podél pobřežní cesty, spojující letovisko s 35 km vzdáleným městem Ierapetra a zakončující tak jednu z turistických oblastí jihovýchodního pobřeží. Ve středisku s malebným přístavem je několik tradičních řeckých kaváren, taveren, obchůdků, barů a lékáren. Makrigialosje vhodné pro ty, kdo chtějí o dovolené klid a rádi cestují.

Transfer z letiště Heraklion:cca 160 min.

Západní Kréta

Západní Krétav naší nabídce zahrnuje území kolem měst Rethymno a Chania. Spokojeni budou milovníci památek, příznivci turistiky i vodních sportů, stejně jako ti, kteří si přijeli prostě odpočinout a k pohodové dovolené jim stačí sluníčko, pláž a výborná řecká kuchyně.

Rethymno

Malebné město s benátským duchem se rozprostírá v západní části ostrova mezi městy Heraklion a Chania. Svou historií a památkami z benátské i turecké vlády a středověkými stavbami se řadí mezi nejnavštěvovanější a nejznámější místa Kréty. A to především pro svou krásnou historickou část s benátským přístavem, pevností nebo paláci benátských šlechticů.

Stará část města na vás zapůsobí pobřežní promenádou lemovanou palmami, romantickými úzkými uličkami, kde najdete nesčetné množství kaváren, restaurací a taveren, které lákají k příjemnému posezení s kouzelnou atmosférou směsi stavebních slohů. Pláže v oblasti Rethymna jsou písečné s pozvolným vstupem do moře.

Chania

Bývalé hlavní město, dnes druhé největší, je označováno za nejkrásnější na ostrově. Nachází se na severozápadním pobřeží 160 km od Heraklionu. Oblast prefektury Chania je bohatá na množství přírodních rezervací a nejkrásnějších zahrad na Krétě.

Milovníky historie jistě okouzlí architektura starobylého centra, na které mělo vliv několik kultur. Spatříte zde stavby benátské, turecké i středověké. Benátské šlechtické domy, pevnost, mešity a kostely patří mezi architektonické skvosty města.

Určitě si také nenechte ujít procházku krásným benátským přístavem a úzkými křivolakými uličkami starého města s řadou kaváren, taveren krétského stylu, obchodů, které vás uchvátí především večer, anebo návštěvu městské tržnice s nabídkou čerstvého ovoce, vína, koření a ryb. V oblasti Chanie převažují písčité pláže.

Platanias

Nejnavštěvovanější a nejživější turistické středisko západní Kréty leží asi 12 km od Chanie. Koupání na krásných písčitých plážích můžete kombinovat s procházkami v rušném centru, kde je řada obchodů, taveren, kaváren, barů.

Kolymbari

Středisko doposud nezasažené velkými hotelovými komplexy a nadměrným turistickým ruchem je vzdálené cca 25 km západně od Chanie, přímo v místech, kde začíná jižní část poloostrova Rodopou.

Řecko, Kréta
Řecko

FIRO názor

 • velký výběr letovisek i ubytovacích kapacit všech kategorií
 • zajímavé archeologické lokality z dob mínojské civilizace, proslulé archeologické muzeum
 • zábavní a vodní parky (Aquaplus u Kasteli, Water City u Anopolis)
 • výborná kuchyně
 • široká nabídka taveren, barů a nočních klubů
 • velký výběr fakultativních výletů
 • ráj pro milovníky geocachingu – velké množství ukrytých keší

Informace

 • rozloha: 8300 km2
 • počet obyvatel: cca 600 000
 • časový posun: +1 hod.
 • měna: euro
 • úřední jazyk: řečtina
 • doba letu: cca 2 hod. 50 min.

Odlety

 • z Prahy, Brna, Ostravy, Pardubic do Heraklionu na 7/14 a 10/11 nocí

Transfery na letiště

 • pro bližší informace o trasách a podmínkách využití této služby kontaktujte naši cestovní kancelář

Nabídka ubytování, kterou jsme pro vás na Krétě připravili, se soustředí do tří oblastí.

První zahrnuje oblast od Heraklionu až po letovisko Malia, tedy severovýchodní část pobřeží.

Druhou částí je jihovýchod ostrova – městečko Makrigialos a nejjižnější město Evropy a nejteplejší místo Kréty – městečko Ierapetra. Eloundaa Agios Nikolaos.

Třetí část zahrnuje jihovýchod ostrova, městečko Makrigialos v blízkosti nejjižnějšího města Evropy a nejteplejšího místa Kréty, kterým je Ierapetra.

Čtvrtou oblastí je jižní Kréta s letoviskem Matala. A pak zbývá západní část Kréty zahrnující ubytování v blízkosti měst Bali, Rethymno a Chania.

Věříme, že si z naší bohaté nabídky letovisek a ubytovacích kapacit vybere každý z vás.

Řecko

Řecká republika (oficiálně Helénská republika) má 131 944 km2. Přibližně jednu pětinu této plochy zaujímají řecké ostrovy.

Celé Řeckoje omýváno Egejským, Krétským a Jónským mořem. Řecké ostrovy jsou obvykle rozdělovány do několika skupin - Saronské ostrovy, Kyklady ( Ios, Théra= Santorini, Naxos, Paros, Mykonos), Jónské ostrovy ( Korfu, Lefkáda, Kefalonie, Zakynthos), Dodekanské ostrovy ( Rhodos, Karpathos, Kos, Kalymnos), východoegejské ostrovy ( Samos, Limnos, Lesvos, Thassos) a Sporady (Skiathos, Skopelos). Jednotlivé ostrovy si zachovávají vlastní identitu díky hrdým ostrovanům. V Řecku žije přes 11 milionů obyvatel. Úředním jazykem je řečtina.

Řecko

Řecká kuchyně

Řecká kuchyně zná spoustu vynikajících pokrmů. Hlavními surovinami jsou všudypřítomný olivový olej, rajčata, artyčoky, cukety, olivy, cibule, česnek, ovčí a kozí sýr, skopové a jehněčí maso a čerstvé ryby.

Taverny jsou typické řecké jídelny, kde má návštěvník zpravidla možnost podívat se doslova až pod pokličku, zejména mimo hlavní turistická střediska bývá toto pro cizince jediná možnost, jak si objednat jídlo, protože jídelní lístky buď nejsou k dispozici a nebo jsou výhradně v řečtině.

Jak brzy zjistíte, Řekové jsou pravými nočními ptáky. Zatímco se ke snídani spokojí třeba s jedním šálkem kávy, večeře je téměř vždy společenskou událostí. Není tudíž nijak neobvyklé vídat v tavernách početné řecké rodiny, jak se nejdříve po 21. hodině scházejí ke společné večeři. Řekové žijí podle úsloví: brzy vstávat, pozdě chodit spát, v poledne dodržovat siestu. Vynechejte proto alespoň jednou hotelovou večeři a dopřejte si posezení v místních taverničkách a ochutnejte z pestré nabídky skvělé krétské kuchyně.

Mapa – Kréta

 
 
 

Výlety Kréta

Řecko, Kréta

Knossos a Heraklion

Místa, která byste si neměli nechat ujít. Prohlídka nejvýznamnější krétské památky – zbytků paláce Knossos z dob mínojské civilizace. Následuje návštěva historického jádra Heraklionu, benátské pevnosti v přístavu, archeologického muzea a městské tržnice. Individuální volno. Nabídka ze všech oblastí o strova.

 • Dospělý 40-54 EUR

Spinalonga

Nenáročný lodní výlet s koupáním v zátoce Kolokitha a s obědem na lodi. Ostrůvek je vzdálený jen 8 km severně od městečka Agios Nikolaos, na kterém Benátčané v roce 1579 vystavěli téměř nedobytnou pobřežní pevnost vzdorující tureckým nájezdům. Později byla tato pevnost útočištěm malomocných, pro které tady krétská vláda roku 1903 vytvořila kolonii. V současnosti je Spinalonga výletním místem spojeným s koupáním a obědem a s návštěvou m ěstečka Agios Nikolaos. Nabídka z oblasti severovýchodu (H eraklion) a jihovýchodu ostrova (Makrigialos, Ierapetra).

 • Dospělý 36-63 EUR

Řecký večer

Typická řecká vesnička v horách, tradiční místní jídla, dobrá vína, folklorní hudba v doprovodu tanečníků v tradičních krojích, ukázky řeckých tanců. To vše čeká jen na vás. Nabídka z oblasti Heraklion až Malia.

 • Dospělý 47-57 EUR

Samaria

Pěší túra nejdelší soutěskou v Evropě – 18 km dlouhá soutěska je patrně i nejznámější a nejkrásnější krétskou soutěskou, obklopenou pohořím a národním parkem Lefk á Ori. Horská túra vhodná pro středně zdatné turisty vede dolů z náhorní plošiny Omalos půvabnou přírodou s množstvím vzácných rostlin..

Toto místo je také útočištěm chráněné kozy bezoárové aneb Kri-kri, která je symbolem krétské nepokojné a odvážné duše. Příchod k Železné bráně, nejužší části soutěsky, kde se stěny skal téměř dotýkají, je vrcholným zážitkem. Terén je místy kamenitý, doporučujeme proto boty s pevnou podrážkou. Lze i z Heraklionu, ale ideální je pro klienty ubytované v oblasti západní Kréty (Chania, Rethymno… ).

 • Dospělý 45-74 EUR

Vodní park

Výlet pro všechny milovníky sladkovodních bazénů, vodních radovánek, skluzavek, bazénů s  umělým vlnobitím, tobogánů, pomalých i divokých řek. Nabídka ze všech oblastí ostrova.

 • Dospělý 30-42 EUR

Ostrov Chrissi

Jde o nejjižnější místo v Evropě. Název Chrissi znamená v řečtině Zlatý ostrov. Po prohlídce města Ierapetry odplouvá loď směrem na ostrov, kde je voda křišťálově průzračná. Máte čas na relaxaci, opalování a potápění. Nabídka pouze z oblasti Ierapetra, Makrigialos.

 • Dospělý 57-63 EUR

Gramvousa

Lodní výlet k divukrásnému a neobydlenému, dříve pirátskému poloostrovu na severozápadě Kréty, kde si můžete vyjít na benátskou pevnost nebo se vykoupat v tyrkysově čisté vodě. Gramvousa patří k nejkrásnějším místům na šnorchlování a potápění v průzračně čisté vodě plné mořských živočichů. Přesvědčte se o kráse zátoky Balos a pláže, kde je průzračně tyrkysová voda a teplé mělké moře s růžovým pískem. Nabídka z oblasti západní Kréty (Chania, Rethymno, Bali).

 • Dospělý 62-68 EUR

Phaestos, Gortys, Matala

Prohlídka významných archeologických nalezišť spojená s návštěvou střediska Matala, proslulého svými skalními hroby obývanými v 60. letech hippies. Výlet včetně oběda, s možností koupání na pláži v Matale.

 • Dospělý 48-58 EUR

Chania, Rethymno a Arkadi

Výlet za poznáním západní Kréty. Návštěva Chanie, překrásného města se starobylou atmosférou na každém kroku, Rethymna, města se svými budovami pocházející ze 16. století, malým benátským přístavem a úzskými uličkami.

Pokračuje se do vnitrozemí do kláštera Arkadi, ve kterém je dnes umístěno muzeum a kam míří velký počet návštěvníků. Historická významnost tohoto místa spadá do období krétské války o nezávislost proti Turkům.

 • Dospělý 46-69 EUR

Santorini

Pohádkový ostrov Santorini, jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů, bájná Atlantida. Vrstvy lávy střídající se s pískem, solí a útesy na černé lávě kontrastující s bílými domečky a kostelíky s modrými kopulemi zcela uchvátí každého návštěvníka. Ostrov, patřící ke kykladskému souostroví, který vznikl vulkanickou činností, nemůže být porovnáván s žádným jiným v Egejském moři. Lodní výlet s možností návštěvy měst Oia a Thira.

 • Dospělý 130-150 EUR

Knossos, Lassithi

 • Dospělý 55-60 EUR

Lassithi, Agios Nikolaos

 • Dospělý 44-63 EUR

Elafonissi

 • Dospělý 44-50 EUR

Pozn: Uvedené ceny jsou pouze orientační a závisí na místě pobytu dle jednotlivých letovisek. Děti do 12 let mají většinou 50% slevu. Výlety si můžete zakoupit přímo na pobytovém místě u našeho delegáta s platbou v místní měně. Aktuální nabídka bude uvedena také v informacích, které před odletem od naší CK obdržíte. Na místě vám v případě zájmu naši delegáti rádi zajistí také pronájem auta.

Řecko, Kréta