Řecko, Korfu
 • delegát FIRO-tour

Korfu

Kerkyra = Korfu, jeden z nejzelenějších, nejkrásnějších, nejznámějších a nejnavštěvovanějších řeckých ostrovů přitahuje každoročně tisíce návštěvníků svými lákadly - rozmanité přírodní krásy ostrova, zalesněná pohoří, útesy spadající strmě do průzračně čisté vody, množství cypřišů a olivovníků, překrásné a romantické zátoky a nepřeberná řada pláží – co do velikosti i charakteru, málokde v dosahu několika minut jízdy autem je taková možnost výběru jako právě na Korfu.

Rozlehlé písečné pláže na jihozápadě, menší písečné překrásné na jihu, jihovýchod kombinovaný většími a menšími písčito-oblázkovými plážemi, dlouhé pláže na severu s bílými oblázky.

Kerkyra

Hlavní město Kerkyra se svým původním historickým centrem, malebnými uličkami a četnými tavernami, bary, kavárnami a obchůdky láká především k podvečerním procházkám, posezení či nákupům. I další řada přímořských letovisek nabízí možnosti jak denní, tak především večerní zábavy. Díky svému příjemně vlhkému podnebí, v oblasti ojedinělému, je odedávna vyhledávaný astmatiky a všemi, kdo trpí dýchacími problémy.

I přes vysokou návštěvnost a oblibu si Korfu drží velmi příjemnou atmosféru, díky skvělé místní kuchyni, výbornému vínu, milým místním obyvatelům, a především téměř neexistujícím obřím hotelovým resortům a zastavěným letoviskům.

Lefkimi - Agios Petros

Lefkimi je letovisko na jihovýchodním pobřeží, s překrásnou písčitou pláží a rušným nočním životem, řadou kaváren, barů a taveren. Agios Petros je malá klidná oblast cca 2 km od Lefkimi.

Transfer z letiště: cca 1 hod. 15 min.

Agios Georgios

Menší, poklidné letovisko ležící v jihozápadní části ostrova s překrásnými písčitými plážemi, ideální pro dlouhé procházky podél pobřeží; nejkrásnější písčité pláže ostrova najdete právě zde.

Transfer z letiště: cca 1 hod 30 min.

Korfu, graf teplot

Messonghi a Moraitika

Dvě rušná a živá letoviska na východním pobřeží u ústí řeky Messonghi, s řadou taveren a barů a obchůdků, dobrou dostupností místním autobusem do hlavního města.

Transfer z letiště: cca 45 min.

Peristeron

Poklidné menší letovisko na východním pobřeží ostrova, s menší písčitou pláží a oblázkovo-písčitou pláží, situované podél pobřežní komunikace, s tavernami, bary a obchůdky.

Transfer z letiště: cca 1 hod.

Perama

Oblíbené a klidné letovisko s překrásným výhledem na nedaleké poloostrovy Kanoni a Pontikonissi, cca 10km od centra Kerkyry - ideální spojení místní pravidelnou autobusovou linkou.

Transfer z letiště: cca 20 min.

Město Kerkyra

Hlavní dominantou správního a obchodního centra ostrova s mnoha pamětihodnostmi je benátská pevnost. Kerkyrský záliv je využíván jako přístav pro lodě plující z Itálie do Středomoří. Procházka v úzkých uličkách cca 35tisícového města, postaveného v benátském stylu, mezi typickými obytnými domy, nabízí romantické zážitky a cíle výjezdů či výletů za nákupy.

Kontokali

Pouhých 6 km severně od hlavního města, v zálivu s překrásnými výhledy na hlavní město, možností příjemných procházek a posezení v místních tavernách či barech.

Transfer z letiště: cca 15 min.

Barbati

Není snad nikdo, kdo by letovisko pod pohořím Pantokratoru neznal. Velmi příjemné a klidnější menší letovisko, na samém úpatí, s překrásnou pláží Golden Beach a dalšími, s obchůdky, tavernami a bary; doporučujeme pronájem automobilu k poznání dalších krásných koutů ostrova. Výlety z této oblasti nejsou organizovány.

Transfer z letiště: cca 35 min.

Pelekas

Více jak 30 let oblíbené a vyhledávané letovisko na západním pobřeží ostrova, především milovníky "nezávislé" turistiky, krásné písčité pláže, malebná vesnička s příjemnými tavernami v olivovém háji na kopci nad mořem. Ubytování v hotelu Aquis Pelekas - na pobřeží u krásné písčité pláže, cca 2 km zatáček pod vesničkou Pelekas.

Transfer z letiště: cca 40 min.

Řecko, Korfu
Řecko

FIRO názor

 • krásné rozmanité pláže
 • nádherná příroda
 • historické centrum hlavního města Kerkyry - pod záštitou UNESCO
 • pestrá nabídka výletů, pronájem automobilu
 • vodní sporty, golf
 • vynikající řecká kuchyně, výtečná vína
 • poznávací zájezdy

Informace

 • rozloha: 592 km2
 • časový posun: +1 hod.
 • měna: euro
 • úřední jazyk: řečtina

Odlety

 • z Prahy na 7/10/11/14 nocí
 • doba letu: cca 1 hod. 50 min.

Řecko

Řecká republika (oficiálně Helénská republika) má 131 944 km2. Přibližně jednu pětinu této plochy zaujímají řecké ostrovy.

Celé Řecko je omýváno Egejským, Krétským a Jónským mořem. Řecké ostrovy jsou obvykle rozdělovány do několika skupin - Saronské ostrovy, Kyklady (Ios, Théra=Santorini, Naxos, Paros, Mykonos), Jónské ostrovy (Korfu, Lefkáda, Kefalonie, Zakynthos), Dodekanské ostrovy (Rhodos, Karpathos, Kos, Kalymnos), východoegejské ostrovy (Samos, Limnos, Lesvos, Thassos) a Sporady (Skiathos, Skopelos). Jednotlivé ostrovy si zachovávají vlastní identitu díky hrdým ostrovanům. V Řecku žije přes 11 milionů obyvatel. Úředním jazykem je řečtina.

Řecko

Řecká kuchyně

Řecká kuchyně zná spoustu vynikajících pokrmů. Hlavními surovinami jsou všudypřítomný olivový olej, rajčata, artyčoky, cukety, olivy, cibule, česnek, ovčí a kozí sýr, skopové a jehněčí maso a čerstvé ryby.

Taverny jsou typické řecké jídelny, kde má návštěvník zpravidla možnost podívat se doslova až pod pokličku, zejména mimo hlavní turistická střediska bývá toto pro cizince jediná možnost, jak si objednat jídlo, protože jídelní lístky buď nejsou k dispozici a nebo jsou výhradně v řečtině.

Jak brzy zjistíte, Řekové jsou pravými nočními ptáky. Zatímco se ke snídani spokojí třeba s jedním šálkem kávy, večeře je téměř vždy společenskou událostí. Není tudíž nijak neobvyklé vídat v tavernách početné řecké rodiny, jak se nejdříve po 21. hodině scházejí ke společné večeři. Řekové žijí podle úsloví: brzy vstávat, pozdě chodit spát, v poledne dodržovat siestu. Vynechejte proto alespoň jednou hotelovou večeři a dopřejte si posezení v místních taverničkách a ochutnejte z pestré nabídky skvělé krétské kuchyně.

Mapa – Korfu

 
 
 

Výlety Korfu

Řecko, Korfu

Paxos a Antipaxos

Lodní výlet, při kterém uvidíte malý ostrov Paxos, který patří do souostroví "eptanásie", navštívíte jeho hlavní město Gaios, které je malebným místem, a proto v roce 2004 dostalo titul Cultural Village. Plavba kolem modrých jeskyň, ta největší z nich má 2,5 km na délku a byla místem pro boha moře Poseidona a jeho lásku Amfitrité. Po návštěvě jeskyní budete mít čas na koupání ve vodách Antipaxosu z lodi, kde se nachází na plážích bílý písek a máte pocit malého Karibiku.

 • cena cca 40 EUR

Plavba do Albánie

Uvidíte perlu Albánské riviéry- městečko Saranda, archeologické centrum Butrinti o rozloze 16 ha, které je pod ochranou UNESCO a pochutnáte si v taverně na specialitách z albánske kuchyně.

 • cena cca 64 EUR

Okruh ostrovem Korfu

Navštivíte ta nejkrásnější místa na ostrově Korfu - palác císařovny Sissi - Achillion, historickou část hlavního města Kerkyry, Mavromatiz, kde se dělá likér Kumquat, Paleokastrici místo vylodění Oddysea s překrásným klášterem plných květů a nádherné zátoky s modrozelenou barvou vody, vyhlídku Bella Vista, jednu z nejkrásnějších vyhlídek na Korfu a olivovou vesnici Makrádes, kde můžete koupit výrobky z oliv i čerstvé koření.

 • cena cca 40 EUR

Parga a Paxos

Uvidíte dvě okouzlující místa - vesničku na pevnině Pargu a ostrůvek Paxos. Malebná Parga je terasovitě vystavěná, převážně s červenými střechami a bílými domy, mezi kterými se můžete procházet nebo navštívit vyhlídku z benátské pevnosti. Ostrůvek Paxos je malebné místo s hezkým koupáním. Z lodě uvidíte celou historickou část hlavního města ostrova Korfu a jeho jihovýchodní pobřeží.

 • cena cca 40 EUR

Kalypso a Kerkyra

Hodinová projížďka lodí s proskleným dnem Kalypso Star kolem ostrůvku Vidos, při které uvidíte lachtaní show, následně volný čas v historické části hlavního města na nakupovaní, posezení u kávy v populární části Liston nebo procházku kolem Staré a Nové pevnosti, náměstí Esplanada, paláce sv. Michala a Jiřího nebo kostela sv. Spiridona, patrona ostrova Korfu.

 • cena cca 36 EUR

Večerní Kerkyra

Večerní prohlídka hlavního měta, volný program.

Nabídka výletů se může lišit dle aktuální situace, budete informování delegátem přímo v destinaci

Řecko, Korfu