Kitzbühel, Rakousko

Kitzbühel

Kitzbühel – legendární zimní středisko v Alpách. Lyžařské top centrum rozprostírající se na úpatí Kitzbüheler Hornu, jeden z nejexkluzivnějších a nejznámějších lyžařských areálů v rakouských Alpách, oblíbené místo celebrit z celé Evropy. Lyžuje se zde již přes 100 let. Dnes je oblast Kitzbüheler Alpen jedním z největších a nejživějších lyžařských regionů světa.

Kitzbühel je domovem mnoha lyžařských legend, například Toniho Sailera. Zrodil celou řadu lyžařských hrdinů a vítězů a rok co rok se stává jevištěm sportovních událostí mezinárodního významu. Kitzbühel je místem, které umožňuje veškeré zimní aktivity – uprostřed nádherné zimní krajiny, které vévodí majestátní kulisa horských velikánů Wilder Kaiser, Kitzbüheler Horn a Hahnenkamm. Mýtus, obestírající slavný lyžařský závod Hahnenkamm, je hoden všech superlativů.

graf teplot

Rozlehlý lyžařský areál spojuje hlavní střediska Aschau- Kirchberg-Kitzbühel-Aurach-Jochberg-Pass Thurn-Mittersill a Hollersbach. Běžecké trati v regionu vedou až do Brixentalu, Pillerseetalu a do Kössenu a umožňují daleké výlety. Celé středisko nabízí širokou škálu après ski aktivit a je vyloučeno, aby se zde někdo nudil. Ideální zimní dovolená i pro nelyžaře!

Rakousko
Rakousko, Kitzbühel

www.kitzbuehel.com, www.bergbahn-kitzbuehel.at

Hodnocení střediska

 • světoznámá oblast na hranici Tyrolska a Salcburska s proslulou lanovkou na horu Hahnerkamm
 • každoroční dějiště lednového závodu ve sjezdu mužů
 • bohaté aprés ski aktivity
 • snadná a pohodlná cesta po dálnici z ČR téměř až na místo
 • možnost večerního lyžování v Kirchbergu, pěších túr či vyzkoušení sáňkařské dráhy
 • vyšší ceny ubytování a služeb v samotném Kitzbühelu
 • vyšší vzdálenost levnějších ubytovacích kapacit od centra Kitzbühelu
 • relativně nižší nadmořská výška Kitzbühelu oproti srovnatelně prestižním alpským destinacím

Rakousko

Lyžovat se v Rakousku dá na 22 000 km sjezdovek takřka ve všech spolkových zemích. Velká část lyžařských oblastí leží v nadmořských výškách nad 3 000 m a nabízí tak nezapomenutelný výhled na moře alpských vrcholů.

Osm ledovcových lyžařských oblastí umožňuje radovat se z pohybu na sněhu 365 dní v roce. Rakousko je tak skutečným rájem pro lyžaře.

Rakousko

Skipasy

Skipas zahrnuje kromě vyvážení se lanovkou či vlekem na vrchol sjezdovek a cestování skibusem často i doplňkové služby ve větších střediscích. Lyžaři jsou zpravidla dopravováni ze spodních částí sjezdovek na vrcholky hor dostatečným množstvím rychlých vleků a lanovek různých typů: sedačkovými lanovkami, kabinkami nazývanými také gondoly, velkými lanovkovými kabinami nebo horskou dráhou s ozubnicí zvanou zubačka.

Každé větší lyžařské středisko navíc poskytuje možnost dostatečného vyžití i pro vyznavače snowboardů.

Pokud ve středisku není k dispozici celý snowboard funpark, bývají pro vyznavače „prken“ vyčleněné svahy bez úpravy povrchu.

Rovněž běžkaři si zde přijdou na své. Strojově upravené a samozřejmě zdarma přístupné tratě se opět nacházejí v každé lyžařské oblasti země. Asi nejznámější jsou oblasti Ramsau am Dachstein (Schladming– Ramsau–Dachstein Tauern), Schneewinkel ve střediscích Fieberbrunn-Waidring nebo běžecké tratě oblasti Kössen-Walchsee, ale i mnoho dalších, místy i vysoko položených, ale vždy perfektně upravených běžeckých tratí.

Doprava

Všechny nabídky pobytů do Rakouska na následujících stranách jsou připraveny pro klienty FIRO-tour vlastní dopravou.

Proč právě Rakouské Alpy?

 • příjemná rodinná atmosféra
 • pohostinnost a ochota personálu
 • Rakousko je nejblíže k ČR
 • dobrý poměr kvalita/cena (platí pro ubytování i lyžování)
 • zajímavé slevy pro pobyt dětí
 • nejlepší aprés-ski zábava
 • některá lyžařská střediska mají lázně, mnohá z nich pak skvělé aquaparky

Mapa – Kitzbühel

 
 
 

Charakteristika střediska Kitzbühel

Rakousko, Kitzbühel

Sjezdových tratí: 170 km

celkem 69 km
celkem 77 km
celkem 24 km

Počet vleků/lanovek: 54 ks

kabin: 10
sedaček/lanovek: 26
vleků: 18

Nadmořská výška: 800-2000 m n. m.
Běžeckých tratí: 500 km
Snowboardové parky: 2

Doprava

Orientační vzdálenost: z Prahy 510 km, z Brna 500 km.

Doporučená trasa:

Praha-Plzeň-Rozvadov-Regensburg-München -Kufstein-Kitzbühel

Brno-Mikulov-Wien-Linz-Salzburg-Lofer-Kitzbüh

Skipasy

Kitz Ski ruft platí pro Kitzbühel-Kirchberg-Reith- Aurach-Jochberg-Mittersill-Hollersbach, Kitzbüheler Alpen AllStarCard platí pro celou oblast Kitzbühel, SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental, Schneewinkel, Wildschönau, Alpbachtal, Skicircus Saalbach-Hinterglemm-Leogang, Zell am See-Kaprun – platnost od 1 dne