Výlety Algarve

Portugalsko, Algarve

Lisabon

Návštěva hlavního portugalského města – Lisabon. Nejprve zastávka v historické části Belém – klášter a kostel Jeronýmů, Belémská věž, Památník objevitelů a také možnost ochutnávky nejznámějšího lisabonského koláčku – Pastel de Belém. Poté přesun do samotného historického centra, panoramatická projížďka a  procházka v rámci hlavního náměstí R ossio. Možnost obědu v typické portugalské restauraci a poté volno (možnost projížďky historickou „nevyzpyt atelnou“ tramvají do nejstarší části L isabonu či nákupy aj.). Návrat do Algarve po nejdelším evropském mostě Vasco de Gamy.

  • Dospělý 65 EUR; dítě 5-10 let 32,50 EUR

Na konec světa s ochutnávkou vína

Vydejte se s námi na nejjihozápadnější cíp kontinentální Evropy – Mys sv. Vincenta, kde se nachází maják, který dosvítí až do 65 km. Poté návštěva přímořského městečka Lagos se slavnou promenádou (možnost fakultativního výletu na lodičkách) a na závěr výletu ochutnávka algarvského vína.

  • Dospělý 50 EUR; dítě 5-10 let 25 EUR

Tradiční Algarve s pálenkou a "pao com chourico"

Vyjížďka na nejvyšší algarvskou horu Foia (902 m n. m.), odkud je překrásný pohled na jižní pobřeží. Návštěva lázeňského městečka Caldas de M onchique, kde nás čeká ochutnávka místní s pe ciality „chlebu s klobáskou“ (pao com chourico) a degustace algarvské tradiční pálenky „medronho“. Na závěr návštěva středověkého městečka Silves s hradem z červeného kamene.

  • Dospělý 48 EUR; dítě 5-10 let 24 EUR

Tradiční trhy v Olhao

Nejtradičnější trhy na celém algarvském pobřeží se nachází v rybářském městečku Olhao. Přímo na pobřeží jsou 2 hlavní budovy – v jedné se nachází rybí trh (denně čerstvé ryby a mořské plody) a v druhé budově nalezneme tradiční algarvské produkty (koláče, koření, vína, pálenky, šunky, sýry, oříšky a mnoho dalších). Možnost fakultativního výletu na lodičkách do přírodního parku Ria Formosa (na opuštěný ostrov).

  • Dospělý 30 EUR; dítě 5-10 let 15 EUR

Výlety si můžete zakoupit přímo na pobytovém místě u našeho delegáta s platbou v místní měně, ceny se liší dle letoviska. Minimální počet dospělých účastníků pro konání výletů s garantovaným českým průvodcem je 21 plně platících osob. Více informací a konečné ceny obdržíte od delegátky na místě. Děti do 4 let zdarma bez nároku na služby. Vřele vám doporučujeme využít během dovolené naší nabídky fakultativních výletů a poznat tak nejkrásnější a nejzajímavější místa destinace. Na místě Vám v případě zájmu naši delegáti rádi zajistí také pronájem auta.

Portugalsko, Algarve