Portugalsko, Algarve

Algarve

Krásné dlouhé písčité pláže, romantické skalnaté útesy, vysoce kvalitní golfová hřiště, příjemné rybářské vesničky, ale i letoviska s čilým nočním životem, delikátní portugalskou kuchyní, typickou maurskou architekturou, nepřeberné množství vodních sportů a podmořských aktivit – to je nejjižnější pobřeží Portugalska, slunné Algarve.

Algarve je vyhledávanou celoroční turistickou destinací, zdejší pláže patří k nejkrásnějším v Evropě, klima celoročně příznivé – díky teplým mořským proudům. Doporučujeme pronájem automobilu k prozkoumání nádherného pobřeží, plného malebných pláží – dlouhých, nebo kouzelných menších ukrytých mezi pískovcovými útesy.

Cabanas de Tavira

Město západně od Fara, říká se mu Město kostelům, najdete jich tu přes třicet. Přes řeku Gilão, která rozděluje město na dvě části, vede původní románský most a dotváří městu romantickou atmosféru. Tavira je rybářské město. Nádherný je písečný ostrov Ilha de Tavira, překrásná písečná pláž obklopená s obou stran mořem.

Transfer z letiště: cca 1 hod.

Quarteira

Jedno z nejznámějších letovisek na Algarve, velmi kosmopolitní – noční život v marině, kasino, řada restaurací, kaváren a barů, dostupnost několika golfových hřišť.

Transfer z letiště: cca 30 min.

Algarve, graf teplot

Albufeira / Albufeira - Praia Falesia

Kombinace několika úžasných písčitých pláží a nekončícího nočního života = letovisko Albufeira, které ve svém půvabném historickém centru neztrácí klasickou podobu původních portugalských měst – úzké uličky, bílé stavby, mnoho kaváren, obchůdků, restaurací a diskoték. Nádherných pláží máte na výběr hned několik – od větších – Praia d’Ouro, Praia Falesia, Praia de Balaia, Praia de Castelo, Praia de Maria Luisa – po menší, velmi romantické, jako je St. Rafael, které rozhodně musíte navštívit!

Transfer z letiště: cca 45 min.

Armação de Pera

Je moderním letoviskem nedaleko letoviska Albufeira. Vsoučasnosti tam žije okolo 3 800 obyvatel. Armação de Pêra láká návštěvníky hlavně na svoji pláž, která patří k nejoblíbenějším plážím v Algarve.

Transfer z letiště: cca 1 hod. 10 min.

Carvoeiro

Krásná, klidnější, původem rybářská vesnička s typickou architekturou v malebném historickém centru, nádhernou pláží – s četnými skalisky a jeskyněmi, překrásnou průzračnou vodou.

Transfer z letiště: cca 1 hod.

Portugalsko, Algarve
Portugalsko

FIRO názor

 • malebné písčité pláže i romantické zátoky
 • rozmanitá nabídka letovisek – klidné rybářské vesničky ale i rušný noční život
 • skvělá gastronomie – typická portugalská kuchyně, lahodná vína
 • celoročně teplé klima
 • aktivní dovolená – vodní sporty, potápění, jízda na koni
 • vyhledávaná golfová hřiště i mezinárodních parametrů
 • možnost pořádání obchodních jednání, semináře a konference – v zázemí kvalitních hotelů

Informace

 • časový posun: -1 hod.
 • úřední jazyk: portugalština
 • měna: euro

Odlety

 • z Prahy do Fara na 7/14 nocí
 • doba letu: cca 3 hod.

Lehátka a slunečníky v Portugalsku na plážích vždy za poplatek. Pláže jsou veřejné, nepatří hotelu.

Golf Algarve

Algarve je právem „golfovou velmocí“ svými více než 20 golfovými areály, z těch nejkvalitnějších:

 • Laguna Golf Course, Millennium Golf Course, Pinhal Golf Course, The Old Course, Victoria Clube de Golf, Vila Sol Golf Course, Royal Vale do Lobo, Golf Course Ocean, Vale do Lobo Golf Course, Alto Golf Course, Palmares Golf Course, Quinta da Ria Golf Course, Quinta de Cima Golf Course, Quinta do Lago Golf Course, Vale de Milho Golf Course

Detailní informace na www.golfalgarve.com.

Rádi připravíme golfistům pobyt na míru!

Gastronomie

Portugalským národním jídlem je treska neboli bacalhau. Specialitou na Algarve je cataplana. Je to směs mořských plodů, krevet, mušlí a krabů vařených se zeleninou a speciální směsí bylinek. To vše se dusí a podává ve speciálních, tradičních měděných nádobách.

Pohoří Monchique je proslavené sušenou šunkou presunto, která je vyráběna z černých prasat, olivami a pikantním, grilovaným kuřetem piri-piri. Algarve má i vynikající sladkosti, za což místní obyvatelé mohou dnes tak trošku poděkovat Arabům.

Tím nejtypičtějším jsou pestrobarevné zákusky dom rodrigo. Typickou pálenkou je na Algarve medronho. Vyrábí se z plodů keře, který se nazývá medronheiro a roste především v pohoří Monchique. Plody jsou malé, červenooranžové kuličky, které se i jí.

Potápění

Na Algarve má dlouhou tradici, vyzkoušejte některé z kvalitních licencovaných potápěčských základen ve vašem letovisku!

 • Armacao de Pera – Dive spot, www.divespot.com.pt
 • Carvoeiro – Tivoli diving, www.tivoli-diving.com

Objevte krásy oceánu, mezi nádhernými písčitými útesy, v překrásných vodách Atlantiku!

Jízda na koních

Romantické projížďky na dlouhých zlatých písčitých plážích – okuste i vy, z nabízených letovisek možnost v Albufeiře.

Mapa – Algarve

 
 
 

Výlety Algarve

Portugalsko, Algarve

Lisbon

Návštěva hlavního portgalského města - Lisabon. První část je zastávka v historické části Belém - klášter a kostel Jeronýmů, Belémská věž, Památník objevitelů a také možnost ochutnávky nejznámějšího lisabonského koláčku - pastel de Belém. Poté přesun do samotného historického centra, panoramatická projížďka a procházka v rámci hlavního náměstí Rossio. Možnost oběd v typické portugalské restauraci a poté volno (možnost projížďky historickou "nevyzpytatelnou" tramvají do nejstarší části Lisabonu či nákupy aj.). Návrat do Algarve po nejdelším evropském mostě Vasco de Gama.

 • Dospělý 65 EUR; dítě 5-10 let 32,50 EUR

Na konec světa s ochutnávkou vína

Vydejte se s námi na nejjihozápadnější cíp kontinentální Evropy - Mys sv.Vincenta, kde se nachází maják, který dosvítí až do 65 km! Poté návštěva přímořského městečka Lagos se slavnou promenádou (možnost fakultativního výletu na lodičkách) a na závěr výletu ochutnávka algarvského vína.

 • Dospělý 50 EUR; dítě 5-10 let 25 EUR

Tradiční Algarve s pálenkou a "pao com chourico"

Vyjížďka na nejvyšší algarvskou horu Foia (902 m), odkud je překrásný pohled na jižní pobřeží. Návštěva lázeňského městečka Caldas de Monchique, kde nás čeká ochutnávka místní speciality "chleba s klobáskou" (pao com chourico) a degustace algarvské tradiční pálenky "medronho". Na závěr návštěva středověkého městečka Silves s hradem z červeného kamene.

 • Dospělý 48 EUR; dítě 5-10 let 24 EUR

Tradiční trhy v Olhao

Nejtradičnější trhy na celém algarvském pobřeží se nachází v rybářském městečku Olhao. Přímo na pobřeží jsou 2 hlavní budovy, kde v jedné s nachází rybí trh (denně čerstvé ryby a mořské plody) a v druhé budově nalezneme tradiční algarvské produkty (koláče, koření, vína, pálenky, šunky, sýry, oříšky a mnoho dalších). Možnosti fakultativního výletu na lodičkách do přírodního parku Ria Formosa (na opuštěný ostrov).

 • Dospělý 35 EUR; dítě 5-10 let 17 EUR
Portugalsko, Algarve