Malta

Malta, Malta
 • delegát FIRO-tour (platné jen pro letní sezonu)
 • potápění
 • kurzy anglického jazyka

Sliema

Bohatá rezidenční oblast se spoustou hotelů, restaurací, barů a obchodů. Valletta, hlavní město ostrova, je vzdálena jen několik minut jízdy a lze ji navštívit i pro večerní procházku. Pobřežní promenáda žije dlouho do noci, možné koupání i pronájem loděk. Na jihu přechází Sliema plynule v Gziru, další město, k němuž patří ostrov Manoel s  jachtařskou loděnicí.

St. Julian´s

Letovisko na východním pobřeží Malty, na severu připojené ke Sliemě, je známé svým nočním životem a zábavou. Vybízí také k procházkám po pobřežní promenádě. Většina nočních klubů a restaurací se soustředí v části Paceville. Městu dominuje největší budova na Maltě, věž Portomaso s 98 metry. Sliemu a St. Julian´s odděluje pláž St. Julian´s Bay s krásnou zátokou Spinola.

St. Paul´s Bay/Bugibba/Qawra

Oblíbená letoviska s bohatým nočním životem jsou protkána řadou malých uliček, v nichž vždy naleznete dobrou restauraci, obchod se suvenýry či noční bar s diskotékou. Skalnaté pláže omývá průzračné moře, pláže jsou veřejné, pobřežní promenáda je plná možností k posezení s výhledem na záliv. Nachází se zde známý plážový klub Cafe Del Mar s bazény, restaurací a diskotékou. V jeho těsné blízkosti můžete navštívit Národní maltské akvárium o rozloze 20 000 m2.

Mellieha Bay

Záliv v severozápadní části ostrova s nejhezčí písčitou pláží. Na kopci nad zálivem se nachází městečko Mellieha s propletenci uliček, malými obchůdky a útulnými restauracemi, což ocení především milovníci večerních procházek. V zálivu je několik hotelů, skalnatá i písčitá pláž, půjčovna sportovních potřeb pro vodní sporty.

Malta, graf teplot

Marfa/Cirkewwa/Ramla Bay

Nejsevernější oblast ostrova, nejblíže k  ostrovům Comino a  Gozo, kam se dostanete trajektem právě z  těchto míst. Dobrá dostupnost k  písčitým plážím v Mellieha Bay i v Golden Sands. Poblíž fi lmová Vesnička Pepka námořníka. V okolí menší vesničky a hospodářské usedlosti s polnostmi. Pláž Ramla Bay u stejnojmenného hotelu je vybavena základnou vodních sportů.

Malta, Malta
Malta

FIRO názor

 • historické bohatství unikátní destinace
 • kvalitní hotelové a lázeňské služby
 • čisté vody Středozemního moře
 • aktivní dovolená – vodní sporty, potápění, plachtění, turistika, cyklistika, golf
 • ráj pro kačery – fanoušky Geocachingu
 • přátelští místní obyvatelé
 • jazykové kurzy angličtiny
 • možnost zajištění svatebních obřadů
 • možnost kombinování pobytů na Maltě a Gozu

Informace

 • rozloha: 316 km2
 • počet obyvatel: 400 000
 • časový posun: 0 hod.
 • měna: euro
 • úřední jazyk: maltština, angličtina

Odlety

 • doba letu: cca 2 hod. 30 min.
 • z Prahy na Maltu na 7/14 nocí

Kulturní život

Malta je centrem umění a zábavy, velmi často se tu pořádají různé koncerty jak vážné hudby, tak i koncerty populárních zpěváků světové scény. Během letní sezóny zde prakticky každý týden probíhá nějaký kulturní festival.

Malta

Oblast Středozemního moře byla vždy místem bohatých dějinných událostí a pro své skvělé klimatické podmínky a čistotu moře také vyhledávanou pobytovou destinací. Kouzlo unikátní destinace, historické bohatství, příslovečná pohostinnost místních obyvatel, slavnosti s jedinečnými ohňostroji, regatami, historickými představeními, výstavami a koncerty, kulinářské zážitky z místní výborné kuchyně, široké možnosti prožití aktivní dovolené, zábavy, nákupů i lenošení na pláži – to vše je Malta.

I díky své strategické poloze byly Maltské ostrovy v průběhu 7 000 let své historie domovem různých civilizací. První obyvatelé Malty přišli kolem r. 5000 před naším letopočtem ze Sicílie, po nich následovali Féničané, Byzantinci, Kartáginci, Římané, Arabové, Normani a poté Johanité, Francouzi a Britové.

Stěží byste našli jiný kousek země, kde je na malém prostoru shromážděno tolik historicky cenných staveb a památek ze všech epoch mnohatisíciletých dějin lidstva. Celý ostrov je jedno velké muzeum, každý kousek země dýchá dějinami. Nejstarší megalitické chrámy zde začaly vyrůstat před 6 000 lety, což znamená, že jsou starší než egyptské pyramidy. Největší vliv na dnešní tvář Malty měli rytíři Řádu sv. Jana – Johanité, řádu, který podle Malty získal i své nejznámější pojmenování – maltézští rytíři.

Malta

Malta není typickou plážovou destinací. Malá rozloha ostrova nabízí návštěvníkům výhody, nic není daleko, každé místo zvládnete navštívit během dne a vrátit se do hotelu. Doporučujeme návštěvu hlavního města Valletta, mistrovského díla barokního umění a architektury, zachovalé město Johanitů, vybudovaného na výběžku do moře, vyčnívajícím do největšího a nejhlubšího přírodního přístavu na světě.

Navštivte vedlejší ostrov Gozo, členitější, zelenější a klidnější, nebo malý ostrov Comino s Modrou lagunou, který je rájem pro potápěče, surfaře i turisty. V r omantické rybářské vesničce Marsaxlokk se každou neděli koná tradiční trh. V tomto malebném přístavu je spousta barevných loděk zvaných luzzu, pro Maltu tak typických.Malťané jsou národem námořníků, ryby nesmějí na jejich stolech chybět, a proto určitě zavítejte do některé z  místních restaurací. Místní specialitou je kromě mořských plodů maltský talíř, národním jídlem pak králík, který se zde připravuje na mnoho způsobů. Ostrovy Maltu i Gozo lze poznávat společně s průvodcem fakultativních výletů anebo samostatně, kupříkladu zapůjčením auta na určitý počet dní. Na Maltě jsou dobré silnice, dopravní situace je přehledná, jen pozor, jezdí se vlevo. Cestovat můžete i místními autobusy.

Na Maltě výborně funguje veřejná doprava – autobusové linky propojují celý ostrov. A pokud se zdržíte nad sklenkou výborného maltského vína déle, zachrání vás jeden z četných taxíků. Takže hoďte starosti za hlavu a užívejte si zaslouženou dovolenou. Jak říkají Malťané: Merhba čili Vítejte!

Téměř v každém zálivu je potápěčská základna, kde si můžete objednat potápění včetně kurzů. Malta nabízí ideální možnosti pro vodní sporty, trekking nebo výlety na horských kolech i pro kongresy či teambuildingové aktivity. Maltský golfový klub má 9 i 18jamkové hřiště.

Informace pro fanoušky celosvětové hry využívající GPS navigace pro hledání ukrytých pokladů – Geocaching: své vášně se nemusíte vzdávat ani o své dovolené na maltských ostrovech.

 
 
 

Výlety Malta

Malta, Malta

Hlavní město Valletta, sklárny a Mosta

Celodenní výlet do Valletty, kde navštívíte katedrálu sv. Jana a její unikátní barokní interiér. Následuje prohlídka Velmistrovského paláce, kde se nachází státní síň a sbírka vzácných gobelínů. Krátkou přestávku ve Vallettě završí jedinečný výhled z Barraca zahrad na hlavní přístav Malty. Poté se pokračuje návštěvou maltských skláren až do města Mosta, kde se nachází farní kostel s obří kopulí.

Malta pod hvězdami

Večerní výlet do historického „Trojměstí“: Cospicua, Senglea a Vittoriosa a procházka čarovnou noční Mdinou, středověkým hlavním městem, které leží uprostřed Malty na skalním výběžku a nabízí velkolepý výhled na celý ostrov.

Mdina

Půldenní nebo celodenní výlet do centra ostrova, kde se nachází bývalé hlavní město Malty – Mdina . Prohlídka středověkého města s pevností. Při půldenním výletě útesy Dingli a zastávka u botanické zahrady v San Antonu. Při celodenním výletě zastávka u Řecké brány a katakomb, útesů Dingli, návštěva botanické zahrady v San Antonu a prohlídka chrámu v Mosta. Možnost nákupu suvenýrů v řemeslném centru Ta´Qali.

 • půldenní výlet cca 26 EUR
 • celodenní výlet cca 50 EUR

Celodenní výlet na Gozo s obědem

Návštěva hlavního města ostrova Gozo, dále zastávka u nejvýznamnějšího poutního místa maltských ostrovů – baziliky Ta´ Pinu, a u skalní brány známé jako „Azurové oko“, kde je za poplatek možnost plavby lodičkou přímo k této přírodní zajímavosti. V ceně zájezdu je zahrnuta ochutnávka typických produktů, oběd ve vesnici Xlendi a vstupné do megalitického chrámového komplexu Ggantija, který patří k nejstarším stavbám na světě

 • celodenní výlet cca 58 EUR

Comino a Modrá laguna

Nabízíme také různé lodní výlety kolem ostrova. Jedním z nich je koupání v Modré laguně na ostrově Comino.

Sicílie

Sicílie je velice zajímavý výlet, pluje se katamaránem do přístavu Pozzalo, ze kterého pokračujete autobusem do města Taormina, a následuje návštěva sopky Etna.


Výlety si můžete zakoupit přímo na pobytovém místě u místního delegáta s platbou v místní měně. Aktuální nabídka bude uvedena také v informacích, které před odletem od naší CK obdržíte. Na místě Vám v případě zájmu zástupce místní CK zajistí také pronájem auta.

Malta, Malta