Sardínie, Itálie

Itálie, Sardínie
 • delegát FIRO-tour
 • transfery na letiště

Sardínie

Nekonečně dlouhé písčité pláže a průzračné moře hrající mnohými odstíny modré a zelené barvy jsou jedním z důvodů, proč ostrov Sardinie bývá nazýván „Karibikem Středomoří“ či „Smaragdovým pobřežím“

Na Sardinii panuje klasické středozemní klima – s horkým a často suchým létem, kdy průměrné teploty se v okrajích sezóny pohybují okolo 22–26 °C, v hlavní sezóně okolo 28-29 °C, zaručující příjemně strávenou letní dovolenou u moře. Na ostrově plném zeleně je k vidění tolik rozmanitých druhů flóry, že potěší oko nejednoho botanika. Ostrov od března do května hraje všemi barvami, oficiálním znakem ostrova je proto květina – pivoňka.

Pláže a možnosti koupání jsou tu nepřeberné - od romantických a kouzelných zátok, před zraky davů a zvědavců uschovaných mezi útesy a za pásy pinií, až po dlouhé pásy písčitých či písčito-oblázkových pláží v odstínech od bílé přes žlutou až po růžovou. Nejen koupání, ale i malebná malá letoviska, ale i centrální část a historické památky a archeologická naleziště rozhodně stojí za návštěvu - proto neváhejte a z naší široké nabídky vyberte cíl vaší letošní dovolené včas!

Sardinie je autonomním regionem Italské republiky se speciálním statusem, který zaručuje široké pole politické a administrativní samostatnosti. Ve Středomoří má výsadní postavení – po Sicílii je druhým největším ostrovem nejen Itálie, ale celého Středozemního moře. Je vyhlášenou módní destinací jíž po desetiletí, především v letních měsících je vyhledávaným cílem nejen turistů, ale i celebrit z celého světa. V hlavní letní sezóně to na Sardinii žije - kdo se chce bavit, rozhodně ať zvolí dovolenou v období července a hlavně srpna. Kdo volí raději klidnější období, určitě dobře vybere z okrajových termínů června a září, či v hlavní sezóně zvolí oblast klidnou a ubytování bez živých italských animačních programů. Sardinie je ostrov plný přírodních krás a unikátů a tolik se liší od pevninské části italského pobřeží - skalnaté zátoky, široké a dlouhé pásy bílých písčitých pláží, menších pláží s bílým, žlutým či růžovým pískem lemovaných útesy a piniemi, ale i malebné vnitrozemí s typickými vesničkami turismem nedotčenými, horské pásy v centrální části, které mají své kouzlo - díky klidu a pohodě, která zde panuje.

Sardínie, graf teplot

Na Sardinii jsou nejen jedny z nejkrásnějších pláží Středomoří, ale především neskutečně průzračně čisté moře, které vítá nejen plážové dovolenkáře, ale i milovníky objevování podmořských krás. Délka pobřeží celkově dosahuje 2400 km, většinou se jedná o útesy se zálivy, z nichž největší jsou - na severu záliv Golfo dell´Asinara, na východě Golfo di Orosei, na jihu Golfo di Cagliari a na západě Golfo di Oristano. Sardinie je obklopena i množstvím ostrovů a ostrůvků, z nichž mnohé byly uznány za národní parky: nejvýznamnější jsou Asinara na severozápadě, San Pietro a Sant´Antioco na jihu, Tavolara a souostroví La Maddalena (častý cíl lodních výletů) na severovýchodě.

Nejen krás přírodních, ale i kulturně-historických je na ostrově nepřeberné množství, díky bohaté historii a strategické poloze lze objevovat pozůstatky dávných dob nejen na pevnině, ale i na mořském dně. Nesmíme v žádném případě opomenout také výtečnou místní gastronomii – kombinace mořských specialit s čerstvou zeleninou, ovčí sýr „pecorino“ a řadu dalších - musíte v místních typických restauracích určitě ochutnat. Kromě relaxační dovolené je Sardinie častým cílem i turistů, kteří upřednostňují aktivní prožití dovolené, místní horské terény vyzývají jak horolezce, tak milovníky cyklistiky, podmořský svět potápěče a samozřejmě zde nechybí ani kvalitní golfová hřiště.

Budoni

Největším lákadlem této oblasti je jednoznačně několik kilometrů dlouhá písčitá pláž s jemným bílým pískem a pozvolným vstupem do vody. Nejvyhlášenější pláž v oblasti je jednoznačně La Cinta. Malé městečko je situováno podél hlavní přímořské silnice, s několika obchůdky, kavárnami a tavernami – za zábavou doporučujeme vyjet do několik kilometrů vzdáleného většího a zároveň vyhlášeného městečka San Teodoro, které se pyšní čilým nočním životem (nákupy, posezení v kavárnách, pizzeriích, tavernách), náměstíčkem s kostelíkem, oblíbeným místem pro setkání místních umělců, stejně jako i několik kilometrů dlouhou písčitou pláží s jemným bílým pískem, možností projížďky na koních či možností pozorování ptactva.

Transfer z letiště Olbia: cca 40 min.

Golfo Aranci

Přístavní městečko Golfo Aranci (v překladu Pomerančový záliv), rozkládající se na severovýchodě i talského o strova Sardinie, na mysu Capo Figari patří k oblíbeným a vyhledávaným cílům turistů. Právě zde začíná jedno z nejkrásnějších pobřeží na ostrově – Costa Smeralda, tzv. oblast Smaragdového pobřeží, která patří k těm nejexkluzivnějším na ostrově. V okolí se nachází množství krásných pláží s pozvolným vstupem do moře a bílým pískem, ale i romantické zátoky se skalisky vyčnívajícími z moře. Městem prochází hlavní ulice Via della Liberta, kde naleznete spoustu obchůdků, řadu restaurací, kaváren a barů. Z městečka je jedinečný výhled na Tyrhénské moře i nedaleké ostrovy Tavolara a Molara. Rozhodně doporučujeme pronájem auta, abyste se mohli vydat do nedaleké Olbie nebo luxusních přímořských letovisek jako je Porto Rotondo, Porto Cervo, Portisco či Santa Teresa Gallura na severu ostrova. 20 km vzdálenost od letiště v Olbii zaručuje krátký transfer do letoviska.

Transfer z letiště Olbia: cca 20 min.

Severovýchodní pobřeží

Cala Gonone

Je jednou z nejkrásnějších pláží a oblastí na Sardinii vůbec. Malebné malé městečko přístupné z hlavní silnice z vnitrozemí tunelem a serpentinami lemovanými piniemi s nádherným výhledem na Golfo di Orosei. V Městečku je několik pizzerií, kaváren a obchůdků se pyšní především přístavem, odkud vyplouvají loďky na další nádherné pláže v blízkém okolí – nevynechejte výlet na vyhlášenou pláž Cala Luna, ve tvaru půlměsíce s překrásným bílým pískem, nebo na další úžasné pláže jakými jsou Cala Marioulu, Cala Sisine ci Cala Triola. Pobřeží je zde lemované průzračně krystalovou vodou zátoky Golfo di Orosei, jednoho z nejkrásnějších italských mořských parků.

Díky sopečnému původu kromě krásné, široké a dlouhé pláže s hrubším růžovým pískem místy v kombinaci s oblázky lze narazit i na lávové tmavé kameny, vyskytují se ale i bílé – vápencového původu. Vřele doporučujeme klubový 4* hotel Palmasera Village – kde bude v přítomen delegát CK, v hlavní sezóně český/slovenský animátor. Hotel v tradičním sardinském stylu má skvělou polohu na útesu s nádherným výhledem na moře, posazený v krásné zahradě se středomořskou vegetací a službami all inclusive – skvělá volba pro všechny věkové kategorie.

Transfer z letiště Olbia: cca 1 hod. 30 min.

Costa Esmeralda

Je nejvyhlášenější a nejmódnější část celého ostrova na severovýchodním pobřeží, jehož nepsaným centrem je letovisko Porto Cervo - v jehož přístavu lze v hlavních letních měsících vidět připlouvat luxusní jachty av místních uličkách, kavárnách, restauracích a buticích světových značek spatřit nejednu světově proslulou osobnost. Celé několik desítek dlouhé pobřeží je lemováno romantickými zátokami, stejně tak i krásnými většími plážemi amalebnými letovisky – výběr dovolené v této oblasti jsme pro vás připravili na následujících stranách jak pro dovolenou letecky, tak vlastní dopravou. Skvělou volbou pro pobyty vlastní dopravou je výběr zapartmánového ubytování bez stravy – díky automobilu se nabízí nepřeberné možnosti poznání iokolních pláží, nejen těch nejbližších vdocházkové vzdálenosti, stejně tak i dalších koutů krásného ostrova dle vlastní volby.

Transfer z letiště Olbia: cca 30 min. Severně položená letoviska jako je Palau – jsou dobrou volbou pro případnou kombinaci pobytu na ostrovech Sardinie a Korsika, vzdálenost do přístavu u Santa Teresa Gallura je pouze 30 min. jízdy – odkud vyplouvají trajekty na Korsiku.

Doporučujeme i další letoviska na pobřeží Costa Esmeralda – Baia Sardinia, Golfo Marinella, Porto Rotundo, Porto San Paulo – nedaleko Olbie, do dojezdové vzdálenosti 30 min – 1 hod.

Jihovýchodní pobřeží

V porovnání se severem vychází jižní část ostrova jako ta klidnější, chráněná před civilizací překrásnou přírodu včetně dlouhých širokých pláží s bílým pískem, ale i útesy lemované piniemi s romantickými menšími plážemi s křišťálově průzračnou vodou. Nechybí malebná menší městečka, vnitrozemí ukrývá řadu historických památek či zajímavých historických míst jako jsou kamenná pohřebiště nebo prastará sídliště původních obyvatel Sardinie, kterých je na ostrově mnoho, tzv. „nuraghi“ – Su-Nuraxi uměstečka Barumini, jehož původ je datovaný do 15. st. př. n. l., je zaštitován světovou organizací UNESCO. Za návštěvu rozhodně stojí Nora – nejstarší město ostrova spamátkami zdob Římanů a Féničanů, stejně tak historické centrum Cagliari s římskými památkami a středověkými chrámy.

Marina di Cardedu

Menší letovisko na východním pobřeží ostrova s nízkými skalami, které tvoří mnoho malých romantických zátok. Jsou zde ale také pásy dlouhých a širokých písčitých pláží, při vstupu do vody oblázkové – zaručující krystalově průzračnou vodu a pohled na samotné mořské dno. Klubový hotel 4* je situovaný v klidném místě mimo centrum městečka, v dlouhé zahradě směřující k pláži s pásmem pinií. Ideální volba pro klidnou dovolenou vmenším hotelu (celkem 50 pokojů) v tradičním sardinském stylu. V hotelu přítomen delegát CK, v hlavní sezóně český/slovenský animátor.

Transfer z letiště Cagliari: cca 1 hod. 45 min.

Villasimius

V jižní části ostrova, velmi oblíbené místo ajedna znevyhledávanějších lokalit ostrova, cca 50km od Cagliari. Vokolí jsou jedny z nejkrásnějších pláží ostrova – jako např. vyhlášená pláž Rush s křišťálově průzračnou vodou abílým pískem, krásné koupání je v zátoce Cala Pira s bílou písčitou pláží, bujnou vegetací – pro ty, kteří utíkají z rušných měst, přímo dokonalý ráj. Městečko má pěkné malé náměstí, příjemné jsou procházky v místních uličkách mezi tradičně barevně zbarvenými domy, kavárny, taverny a cukrárny lákají na posezení a pochutnání si na místních specialitách. Nad zálivem bdí jeden zmnohých „nuraghi“, nesoucí svědectví z těch nejstarších dob.

Atrakcí je slané jezero Timi Ama – na cestě kmysu Carbonara, za písčitými přesypy, kde lze při troše štěstí zahlédnout plameňáky růžové, nebo zmysu či lodi delfíny skákající nad mořskou hladinu. Pláž Campulongu, západně od majáku na mysu Carbonara, je ideální místo ke sluneční díky nejdelší době slunečního svitu, kromě krásné písčité pláže je to vyhledávaný cíl surfařů.

Transfer z letiště Cagliari: cca 1 hod.

Marina di Capitana

Letovisko situováno ve strategickém místě jižního pobřeží ostrova, charakteristické přístavem pro ukotvení cca 480 jachet, v jehož bezprostřední blízkosti se nachází oblíbený 4* hotel AW Sighientu Life – jeden z „golfových“ hotelů na ostrově – golfové hřiště Sa Tanca v blízkosti, Is Molas v letovisku Santa Margharita di Pula s 27 jamkami vzdálené 65km. Kousek od přístavu jsou další chráněné zálivy, které se střídají s širokými písečnými plážemi, nedotčené ostrůvky v moři jsou nejčistší ve Středomoří. Z letoviska jsou dobře dostupná archeologická naleziště dávných civilizací. Marina di Capitana je součástí čtvrti Quartu S. Elena, předměstí a industriální zóny hlavního města Cagliari.

Transfer z letiště Cagliari: cca 30 min.

Západní pobřeží

Isola Rossa

Malebná, původně rybářská vesnička na severozápadní straně ostrova, sobchůdky, kavárnami, tavernami, krásným koupáním. Nádherný pohled je na ostrůvek, který díky přírodnímu složení a slunečními svitu září skutečně do červeno-růžovou barvou. Cala Rossa – cca 7km od Isola Rossa, přístupné prašnou cestou – malebné klidné místo u nádherné písčité pláže, ideální volba pro relaxační dovolenou. Vokolí řada dalších, nádherných pláží a romantických zátok, vpohodové dojezdové vzdálenosti.

Itálie, Sardínie
Itálie

FIRO názor

 • azurové moře, průzračně čistá voda
 • vyhlášené pláže, romantické zátoky
 • rozmanitá fauna a flóra
 • vynikající gastronomie
 • historické památky, archeologická naleziště
 • golf, potápění, jachting

Informace

 • rozloha: 24 090 km2
 • časový posun: 0 hod.
 • měna: euro
 • úřední jazyk: italština

Odlety

 • z Prahy na Sardínii na 7/14 nocí
 • doba letu: cca 2 hod.

Golf Sardínie

Golfová hřiště jsou jak v jižní, tak severní části ostrova, stačí si jen vybrat dle požadavků na náročnost, lokaci a preference ubytování. Podrobné informace o golfových klubech na www.golfinsardinia.com.

Vlastní doprava - trajekty

Zpravidla se doporučuje zakoupit trajektové lístky s předstihem vakčních nabídkách a je dobré si vždy prostudovat podmínky dané „akce“ – především stornopoplatky, možnosti změny rezervace apod. V některých případech se může stát, že nabídka na poslední chvíli může být výhodnější než zakoupení s předstihem, nicméně tyto nabídky nelze garantovat.

Trajektové lístky lze objednat jednoduše on-line na stránkách jednotlivých trajektových společností, z těch největších to jsou Moby Lines nebo Corsica- Sardinia Ferries: www.corsicaferries.cz, www.mobylines.com či pro srovnání cen všech trajektových společností www.aferry.cz, stačí si jen vybrat dle vlastních priorit – místo vyplutí, doba plavby, cenová představa. Zpevniny vyplouvají trajekty zpravidla z Livorna, Janova nebo Civitavecchia, připlouvají do přístavu na Sardinii do Olbie, Golfo di Aranci, Porto Torres nebo Santa Teresa Gallura.

Potápění

Ostrov Sardinie je častým cílem milovníků podmořského světa, který je zde mimořádně bohatý – v porovnání spevninským pobřežím přímo nesrovnatelně. Chobotnice, sépie, humři, mořský koník, červený korál a řada dalších lákají příznivce adrenalinu stejně jako vraky apodmořské hlubinné jeskyně. Nejvyhledávanější jeskynní systém, dlouhý přes 20km je v zálivu Golfo di Orosei – Grotta del Blue Marino, na jehož objevování a zdokumentování se podíleli ve spolupráci s italskými ičeští speleo-potápěči.

Wellness

Ostrov Sardinie je vyhlášený svými lázeňskými centry a službami, za kterými se sjíždějí hosté zcelého světa, existuje zde řada hotelů, které jsou přímo specializované na wellness & spa pobyty. Specialitou Sardinie jsou mimo jiné terapie "Thalasso", které spočívají v léčbě mořskou vodou.

Itálie

Všudypřítomná historie na každém kroku – starobylá města s nepřeberným množstvím světoznámých honosných památek, ceněná umělecká díla kontrastující s nádhernou přírodou, azurově průzračným mořem, dlouhými písčitými plážemi, čerstvým alpským vánkem… Umění užívat si života, labužnická gastronomie, výtečná vína a aperitivy, stylové značkové oblékání a hlavně fotbal – to je pravá Itálie!

Pro sezónu 2014 jsme pro vás připravili výběr nejoblíbenějších destinací a ubytování, nabídku dovolené letecky či vlastní/autokarovou dopravou, kterou budeme dále rozšiřovat. Pokud ani na webových stránkách svoje oblíbené pobytové místo nenajdete, neváhejte se obrátit na naše prodejní místa - rádi vám dovolenou dle vašeho přání opět zajistíme.

Milovníky aktivní dovolené potěší nabídka ubytování u jezera Lago di Garda či možnost dovolené na horách – ideální možnost kombinace pobytu v alpských výšinách či u jezera s pokračováním do některého z mnoha přímořských letovisek. Krásné písčité pláže Kampánie, romantická Apulie, magický ostrov Elba – s pestrým výběrem novinek.

TIP PRO 2020 - Navštivte perlu středomoří, kouzelnou Sardinii. ŽHAVOU NOVINKOU JE DOVOLENÁ NA LIPARSKÝCH OSTROVECH - NA OSTROVĚ VULCANO - jedinečná nabídka na mimořádném místě, skvělý tip pro vyjímečnou dovolenou. NEPŘEHLÉDNĚTE NOVINKU NA OSTROVĚ SICÍLIE - 5* HOTEL SE SLUŽBAMI ALL INCLUSIVE u krásné písčité pláže.

Výběr letoviska a ubytování

často velmi lišit, doporučujeme pečlivě zvážit výběr s ohledem na záměr dovolené (dojezdová/doletová vzdálenost z ČR, rušné či klidné letovisko, možnosti vyžití, přístup do moře, možnost výletů vokolí), kromě popisu v katalogu doporučujeme prostudovat iwebové stránky jednotlivých letovisek či kontaktovat naši CK. Pro ulehčení výběru té "pravé" dovolené jsme se snažili popsat charakteristiku jednotlivých letovisek/prázdninových oblastí.

U ubytovacích kapacit vněkterých případech neexistuje oficiální označení kategorie, pro ulehčení vašeho výběru jsme se kategorizací přiblížili běžným standardům dané lokality. Ubytovací kapacity – typy jednotlivých ubytovacích jednotek – jsou detailně popsány na následujících stranách. Upozorňujeme, že tyto popisy jsou především orientační, vněkterých případech (hlavně uapartmánového ubytování) se mohou i v rámci jedné ubytovací kapacity/rezidence od sebe lišit, neboť nejsou vždy všechny ubytovací jednotky v rámci jednoho typu 100% totožné (především skladba lůžek). Především u privátního ubytování typu "no name" slouží pouze k představě o typu ubytování – neboť se jedná očasto desítky až stovky ubytovacích jednotek různých majitelů,které se od sebe liší vybavením, prostorností či skladbou pokojů/lůžek.

Upozorňujeme, že některé ubytovací jednotky především starších rezidencí / hotelů mohou být méně prostorné, koupelny mívají velmi jednoduché, nové rezidence mívají zpravidla prostornější – nicméně pro větší komfort a pohodlí doporučujeme využití ne plně obsazeného studia / apartmánu.

V případě hotelového ubytování – pro Itálii bývají typické menší hotelové pokoje – v porovnání s jinými prázdninovými destinacemi, především (ale nejen) ustarších ubytovacích kapacit.

Ubytování

Přidělení určitého studia / apartmánu / hotelového pokoje je zcela v kompetenci provozovatele ubytování. Ceny pronájmu některých studií/apartmánů zahrnují ipovlečení, příp. ručníky – uvedeno vpopisu ubytování.

Studia/apartmány se skládají zobývací místnosti vybavené většinou rozkládacím gaučem/výsuvným 2lůžkem, kuchyňského koutu se základním kuchyňským vybavením (nádobí a příbory pro přísl. počet osob, lednička, vařič, zpravidla trouba, event. mikrovlnka a příp. další vybavení dle popisu jednotlivých typů ubytování), jídelní kout, koupelna a soc. zařízení; počet ložnic dle velikosti apartmánu.

Při příchodu na ubytování doporučujeme zkontrolovat vybavení uvedené na soupise (zpravidla k dispozici vubytovací kapacitě), v případě nesrovnalostí kontaktujte provozovatele (recepci, místní agenturu, event. delegáta).

Opět upozorňujeme, že skladba lůžek nemusí být uvšech ubytovacích jednotek totožná. Hotelové pokoje jsou povlečením a ručníky standardně vybaveny.

Itálie

Stravování

Pro italské stravování jsou typické večeře servírované, formou výběru zmenu, příp. salát či předkrmy formou bufetu. Italské menu mívá 2 chody - 1. zpravidla těstovinový (pasta, rizoto, event. polévka), 2. chod – masitý (maso nebo ryba, příp. mořské plody), často 2. chod již bez přílohy.

Italové tuto formu stravování preferují – neb ji vnímají jako více společenskou a na „úrovni“ než všeobecně více vyhledávané bufetové stravování. Snídaně – pro Itala ve znamení croissantu a kávy/cappuccina, nicméně hotelové snídaně jsou pro zahraniční hosty obohaceny i slaným výběrem.

Sami Italové běžně nazývají službami „all inclusive“ i plnou penzi s 1 nápojem a plážovým servisem vceně – tyto jsme označili jako služby „FB + = plná penze +“ či plná penze vč. nápojů. Vrámci bufetového stravování během oběda ivečeře bývá opět tradiční výběr 1. a 2. chodu a kuchyně bývá typicky italská.

Délka pobytu/odjezd-příjezd vlastní/autokarová doprava

Zpravidla je ubytování zahrnuto vceně zájezdu na 7 nocí – s nástupním aposledním dnem sobotou, svýjimkou pobytů speciálních na 10/11 nocí či zkrácených nabídek či nástupním dnem nedělí (příp. vněkterých termínech i jiným), dle příslušných informací na stránkách či v ceníku.

Ubytování první den je zpravidla možné dle mezinárodních pravidel po 16:00 hod., poslední den pobytu ukončeno v ranních/dopoledních hodinách, zpravidla 08:00–10:00 hod. Prosíme, dbejte instrukcí recepce, partnerské ubytovací agentury nebo delegáta (pokud je v oblasti přítomen).

Upobytů s vlastní dopravou lze domluvit odjezd i o den dříve – nutno domluvit s recepcí daného ubytování či zajišťující agenturou v místě. Za pozdní vrácení klíčů může být požadována finanční pokuta. V případě, že přijedete na ubytování po 18:00 hod., kontaktujte, prosím, s předstihem min. 1–2 hod. před zavírací hodinou recepci ubytování, ubytovací agenturu, příp. delegáta – telefonní spojení uvedeno vodbavovacích pokynech na cestu. Upozorňujeme, že agentura/ rezidence není povinna Vás po uzavření recepce ubytovat, doporučujeme naplánovat odjezd z ČR sdostatečnou časovou rezervou.

U autokarových zájezdů je snaha ubytování zajistit co nejdříve (dle možností recepce nebo ubytovací agentury), nejpozději však včasech shodných pro pobyty s vlastní dopravou, uvedeny výše. Upozorňujeme, že příjezd do některých letovisek autokarovou dopravou může být v brzkých ranních hodinách - nicméně nárok na dřívější ubytování tímto nevzniká, stejně tak odjezd v odjezdový den v odpoledních/podvečerních hodinách. Autokarová doprava je plánována a organizována jednotlivými dopravními společnostmi s ohledem na dojezdovou vzdálenost, trasu a četnost letovisek v cílové destinaci. Bohužel není možné s ohledem na návaznost se zpáteční cestou plánovat příjezd do letovisek v době určené k nástupu či výstupu zubytování.

Závěrečný úklid – apartmánové ubytování

V apartmánových ubytovacích kapacitách (studia, apartmány) bývá buď zahrnut vceně, nebo je formou povinného příplatku v místě, ale i tak se předpokládá avyžaduje, že si klient základní úklid provede sám. V den odjezdu se musí předat studio/apartmán uklizené anepoškozené, vynesené odpadky, vymytá lednice aumytá/zametená podlaha a především uklizený kuchyňský kout.

Uněkterých kapacit lze připlatit závěrečný úklid fakultativně (viz informace ujednotlivých kapacit) – nezahrnuje však úklid kuchyňské linky (v některých případech za extra příplatek). Při předání neuklizeného studia/apartmánu je vyžadována finanční pokuta – může být stržena z vratné kauce. Informace naleznete v popisu dané ubytovací kapacity. Platba za úklid je vybírána po příjezdu a přihlášení na ubytování a je tím placen úklid apartmánu úklidovou službou zajišťovanou ubytovací agenturou (dezinfekce toalety, vytření podlahy).

Kauce – apartmánové ubytování

U řady studií/apartmánů je nutné složit kauci v EUR. Kauce se vybírá pro případ poškození ubytovací jednotky a jejího vybavení, může být krácena i v případě nedostatečného uklizení na konci pobytu či rušení nočního klidu. Vratná záloha se vrací poslední den pobytu po předání uklizeného studia/apartmánu.

Výše kauce je uvedena uubytovacích kapacit (může být aktualizována vodbavovacích pokynech před odjezdem – dojde-li ke změně částky od doby vydání katalogu), není-li vpopisu/odbavovacích pokynech uvedena – v místě není požadována. Bez složení této kauce nebudou předány klíče od ubytování.

Pobytová taxa

Dle rozhodnutí místních úřadů je ve většině velkých italských měst a v letoviscích vybírána pobytová taxa v rozmezí 0,5-4 EUR/osoba/den - splatné v místě (v ubytovacím zařízení - při příjezdu). Tam, kde jsou pobytové taxy zavedené, uvádíme její výši v popisu jednotlivých ubytovacích kapacit.

Upozorňujeme, že pobytová taxa může být zavedena i v průběhu sezóny, stejně tak její výše může být vnávaznosti na úpravy místních vyhlášek v průběhu sezóny změněna. Případné změny budou uvedeny vpopisu na webových stránkách aaktualizovány vodbavovacích pokynech na cestu.

Bazény

V jednotlivých ubytovacích kapacitách mají různou otvírací dobu (cca 9.30 – 18.30 hod.) – vždy v místě uvedeno, většinou jsou ale uzavřeny po dobu italské siesty cca 12.00–16.00 hod. a nebývají k dispozici ve večerních hodinách (z důvodu bezpečnosti a čištění). Tento čas je orientační a liší se podle ubytovací kapacity, výjimečně jsou k dispozici během dne bez dodržování siesty, často ale bez dohledu plavčíka.

V některých ubytovacích kapacitách je požadována koupací čepice pro vstup do bazénu (může být dočasně nařízeno iv kapacitách, kde standardně není povinné). Doporučujeme všem klientům pořídit již v ČR – cena se pohybuje okolo 20Kč. Je nutné nařízení provozní doby bazénů a případné vyžadovaní koupacích čepic dodržovat.

Domácí mazlíčci

V některých ubytovacích kapacitách je pobyt malých domácích mazlíčků povolen – viz informace u jednotlivých kapacit. Kde není uvedeno, automaticky znamená, že pobyt není povolen ani na vyžádání. Pobyt domácích mazlíčků může být omezen pouze na ubytovací jednotku, zpravidla není umožněn volný pohyb po veřejně přístupných prostorech, často vybírán poplatek (za dezinfekci).

Pobyt s domácími mazlíčky je nutno uvést na cestovní smlouvu, zpravidla se předpokládá, že se jedná o malé mazlíčky do cca 15- 20kg. U větších doporučujeme vždy možnost jejich ubytování v CK ověřit předem.

Fakultativní služby

U apartmánů: pronájem povlečení, ručníků, u hotelů a apartmánů: dětské postýlky – je zpravidla vyžadováno objednat již v ČR (a zpoplatněno po příjezdu v místě) – žádáme o uvedení požadavku na cestovní smlouvu. Bez předchozího objednání nemusí být na místě zajištěno.

Důležitá upozornění

Některé služby mohou být časově omezené – např. animační programy, provoz restaurací abarů, bazénů – dále dle odstavců "Vybavení" a"Služby za příplatek", které zpravidla jsou vprovozu vhlavní prázdninové měsíce červenec asrpen, 2. polovina června a1. polovina září. Realizace fakultativních výletů je vždy vzávislosti na min. počtu přihlášených účastníků av případě lodních výletů na klimatických podmínkách.

U některých hotelových kapacit, kde je nabízen pobyt pro malé děti „infanty“ (věková hranice zpravidla do 2-3 let, specifikována ukaždého hotelu) zdarma, je ubytování bez nároku na lůžko (obsazenost pokoje brána bez jejich započítání) apřípadné stravování je samostatně splatné v místě.

 
 
 

Výlety Sardínie

Itálie, Sardínie

Souostroví La Maddalena

Celodenní výlet na souostroví La Maddalena, které je Národním mořským parkem na severním pobřeží ostrova. Zastávka v hlavním městě a kulturním c entru – městečku La Maddalena. Budete moci obdivovat jeho originalitu a renesanční architekturu, možnost nákupu suvenýrů. Dále poplujete lodí podél divokého pobřeží, uvidíte bělostné písčité zálivy ostrovů Spargi, Santa Maria a Budelli s  růžovou pláží Spiaggia Rosa, i  malebný přístav Porto della Madonna. Během výletu 2 zastávky na koupání v azurovém moři, které je považované za nejkrásnější v Evropě. Při návratu je k vidění krásné panorama pobřeží C osta Esmeralda.

 • Cena: cca 55.00 € dospělá osoba

Korsika

Celodenní výlet za poznáním sousedního francouzského ostrova. Korsika je považovaná za „Maledivy StředomořÍ“ a městečko Bonifacio je skutečným pokladem. Cestou budete moci obdivovat bílé útesy, na k terých je městečko situováno. Následuje návštěva středověkého centra s typickými úzkými uličkami, janovskou architekturou, kostely a slavnou Scala Aragonese. Bonifacio má  t uristický přístav s  jachtami a  nachází se zde řada o bchůdků a kaváren. Můžete obdivovat starodávné hradby, zajímavý námořnický hřbitov, maják a z působivé vyhlídky se naskytne překrásný výhled na protilehlé pobřeží Sardinie a přilehlé ostrovy.

 • Cena: cca 80.00 € dospělá osoba

Pozn.: Nabídka výletů je orientační, podrobné informace u delegáta v místě. Realizace výletů je v závislosti na počtu přihlášených účastníků a klimatických podmínkách. Ceny výletů jsou orientační, přesné informace u delegáta v místě.