Lignano, Itálie

Pobytové zájezdy
Lignano
  • nově 10/11 nocí

Lignano

Jedno z nejvyhledávanějších letovisek více než 30 let, s ideální polohou na poloostrově, klasické turistické středisko s celou řadou aktivit a nejenom sportovního vyžití, relativně krátkou dojezdovou vzdáleností z ČR. Dlouhé písčité pláže jsou rozděleny do několika částí různých barev, podél pobřeží vede trasa pro cyklisty nebo vyznavače in-linů až do cca 6 km vzdáleného Bilione.

Lignano, graf teplot

Lignano splňuje parametry „všestranného“ letoviska – nabízejícího jak koupání, zábavu pro nejmenší klientelu, řadu možností pro odpolední či podvečerní procházky, ať po promenádě, nebo v uličkách plných obchůdků a butiků, lákajícím k nákupům. Vzdálenost od Benátek 90 km.

Lignano má 3 hlavní části:

Lignano Sabbiadoro

Centrum poloostrova s velkým množstvím hotelů, apartmánových rezidencí a komplexů, barů a kaváren. Hlavní nákupní třída vede od Viale Centrale přes pěší zónu až po Terrazza al Mare ve špičce poloostrova. Centrum rušného života a zábavy – řada diskoték, restaurací, atrakcí pro děti – aquapark, lunapark, dětský park Gulliverlandia, akvárium, minigolf.

Lignano Pineta

Ve střední části, v piniovém háji, s velkou řadou ubytovacích zařízení – hotelů, apartmánových domů a rezidencí. Hlavní nákupní třída vede centrem Pinety – mnoho barů, kaváren, restaurací. Pineta je především rezidenční částí Lignana, jednou z nejvyhledávanějších.

Lignano Riviera

U ústí řeky Tagliamento, ještě klidnější oblast než Pineta, převažují kempy nad hotelovou zástavbou, rodinné domky a vilky. Řeka Tagliamento odděluje Rivieru od Bibione. V Rivieře je přístav a golfové hřiště, termální lázně, minizoologická zahrada. Ideální volba pro klidnou dovolenou.

Vzdálenost z Prahy do Lignana cca 900 km.

Lignano
Itálie

Delegátský servis

V Lignanu je zajištěn delegátský servis v českém/slovenském jazyce prostřednictvím místní partnerské agentury. Klienti se po příjezdu do letoviska hlásí v příjezdové kanceláři, asistence je poskytována během pobytu na telefonu, v partnerské kanceláři, příp. schůzka s delegátem – informace o místě a času konání obdrží klienti po příjezdu v místě.

Cestování vlastní dopravou

V Lignanu je počet parkovacích míst vzhledem ke kapacitě ubytování omezen. Doporučujeme při výběru ubytování toto brát v úvahu, v případě, že vybrané ubytování nezahrnuje vlastní parkování nebo nenabízí tuto možnost formou fakultativního příplatku, je nutné počítat s tím, že parkování může být placené a nemusí být v blízkosti ubytování.

Informace pro klienty autobusem

Autobus klienty vykládá u příjezdové partnerské ubytovací kanceláře. K ubytování mohou klienti využít místní dopravu, popř. dojít pěšky, nebo lze využít transfer místní kanceláře k ubytování a při odjezdu zpátky – 15 EUR/apt., splatné v místě. Vzhledem k velké rozloze letoviska doporučujeme variantu zajištěného transferu a s tímto relativně malým výdajem počítat dopředu.

Itálie

To je všudypřítomná historie na každém kroku – starobylá města s nepřeberným množstvím světoznámých honosných památek, ceněná umělecká díla kontrastující s nádhernou přírodou, azurově průzračným mořem, dlouhými písčitými plážemi, čerstvým alpským vánkem… Umění užívat si života, labužnická gastronomie, výtečná vína a aperitivy, stylové značkové oblékání a hlavně fotbal – to je pravá Itálie!

Velká jezera, největší středomořské ostrovy i malé ostrůvky, mořské laguny a zátoky, dlouhé a široké písčité pláže se zlatavým či bílým pískem s pozvolným vstupem do moře, blankytnou mořskou vodou – dovolenkový cíl si zde najde každý.

Letoviska /ubytování

Jednotlivá letoviska i ubytovací kapacity se mohou od sebe často velmi lišit, doporučujeme pečlivě zvážit výběr s ohledem na záměr dovolené (dojezdová vzdálenost z ČR, rušné či klidné středisko, možnosti vyžití v letovisku, přístup do moře, možnost výletů v okolí), kromě popisu v katalogu doporučujeme prostudovat i webové stránky jednotlivých letovisek.

Pro ulehčení výběru té „pravé“ dovolené jsme se snažili popsat charakteristiku jednotlivých letovisek/prázdninových oblastí. U ubytovacích kapacit v některých případech neexistuje oficiální označení kategorie, pro ulehčení vašeho výběru jsme se kategorizací přiblížili běžným standardům. Ubytovací kapacity – typy jednotlivých ubytovacích jednotek – jsou detailně popsány na následujících stranách – upozorňujeme, že tyto popisy jsou především orientační, v některých případech (především u apartmánového ubytování) se mohou i v rámci jedné rezidence od sebe lišit, neboť nejsou vždy všechny ubytovací jednotky v rámci jednoho typu 100% totožné (především skladba lůžek).

Především u privátního ubytování slouží pouze k představě o typu ubytování – neboť se jedná o často desítky až stovky ubytovacích jednotek různých majitelů, které se od sebe liší vybavením, prostorností či skladbou pokojů/ lůžek. Upozorňujeme, že některé ubytovací jednotky především starších rezidencí mohou být méně prostorné, nové rezidence mívají zpravidla prostornější – nicméně pro větší komfort a pohodlí doporučujeme využití ne plně obsazeného studia/apartmánu. V nabídce jsme neopomněli ani pohodlné hotelové ubytování se stravováním.

Itálie

Autokarová doprava

Do vybraných letovisek jsou k vybraným kapacitám vypsány zájezdy s autokarovou dopravou, zajišťovány velkokapacitními autobusy, zpravidla partnerské CK. Každý cestující má nárok (s ohledem na nutnost dodržování mezinárodně platných předpisů o provozní hmotnosti autobusů ošetřujících jejich přetěžování, limitovanému zavazadlovému prostoru a k zajištění určité kultury cestování) na jedno hlavní zavazadlo do hmotnosti 20 kg a jedno příruční zavazadlo do hmotnosti 5 kg. Další zavazadlo je možné přepravovat pouze po předchozím souhlasu a potvrzení CK (zpravidla za příplatek).

Každý cestující je povinen si svoje zavazadla za asistence řidiče/ zástupce CK naložit/vyložit, případně během trasy přeložit a v cílovém místě převzít; dbát pokynů řidičů či vedoucího zájezdu/delegáta. Všichni cestující jsou povinni dodržovat celní/právní předpisy tranzitních a cílových zemí. Přeprava zvířat není možná. Příprava zasedacího pořádku je v kompetenci pořadatele autokarové dopravy – přesně požadovaná místa v buse nelze garantovat.

Dovolujeme si upozornit, že v některých letoviscích nelze zajet přímo k ubytovacím kapacitám (především u privátního ubytování – zastávka zpravidla u místní provoz. agentury), omezení může vzniknout také díky aktuálním dopravním podmínkám, nevhodnosti v návaznosti na další trasu či časovou náročnost s tím spojenou – děkujeme tímto předem za pochopení. Další informace u popisů jednotlivých letovisek. Pokud autokar vykládá/nakládá klienty u ubytovací agentury – zpravidla bývá zajištěn odvoz k/z ubytování místní agenturou, popř. zajišťuje klient sám (nebo možnost zajištění za příplatek v místě).

Z přepravy budou vyloučeny osoby v podnapilém stavu, pod vlivem omamných látek, slovně napadající řidiče/zástupce CK/ostatní klienty (např. v případě zpoždění, nebo pokud svým jednáním a chováním narušují její chod – bez nároku na náhradu. Prosíme o pochopení pro toto opatření, jehož cílem je zajištění klidné dovolené a přepravy ostatních cestujících, jakož i ochrana pracovníků/spolupracovníků CK. Dále upozorňujeme, že CK negarantuje hlídání zavazadel v příjezdový/ odjezdový den.

Časový harmonogram autokarové dopravy: odjezd z ČR v pátek dle svozového místa v dopoledních/ poledních či odpoledních hodinách (dle jednotlivých cílových letovisek), příjezd do pobytového místa v sobotu zpravidla mezi 07:00– 12:00 hod.; odjezd z pobytového místa následující sobotu zpravidla mezi 17:00–20:00 h., návrat do ČR v neděli v ranních či dopoledních hodinách (Praha zpravidla cca 06:00–15:00 h. – dle jednotlivých letovisek).

Během trasy je dodržována po 3–4 hodinách jízdy vždy krátká přestávka.

Kauce – apartmánové ubytování

při převzetí studií/apt. je nutné složit kauce v EUR. Kauce se vybírá pro případ poškození ubytovací jednotky a jejího vybavení, může být krácena i v případě nedostatečného uklizení na konci pobytu či rušení nočního klidu.

Vratná záloha se vrací poslední den pobytu po předání uklizeného studia/ apt. Výše kauce je uvedena u popisů a ceníků ubytovacích kapacit (může být aktualizována v odbavovacích pokynech před odjezdem – dojde-li ke změně částky od doby vydání katalogu). Bez složení této kauce nebudou předány klíče od ubytování.

Vlastní doprava

Doporučujeme sledovat informace o možnostech parkování v jednotlivých letoviscích/u jednotlivých ubytovacích kapacit. U některých kapacit je zajištěno parkování přímo u ubytování (u rezidence, parkovišti nebo vyhrazeném parkování v okolí – viz podrobný popis ubytování). Parkování – 1 parkovací místo pro každý apartmán, v případě parkování více automobilů je nutno brát v potaz, že v blízkosti rezidencí nejsou zpravidla k dispozici velká parkoviště a je možné parkovat v některé z uliček, parkování může být příp. zpoplatněno.

S ohledem na vzdálenost letovisek především v jižní části Itálie doporučujeme možnost využití tranzitního ubytování. V případě zájmu o zajištění prostřednictvím CK nás neváhejte kontaktovat.

V hlavní sezóně může být průjezdnost některých úseků zdlouhavá, doporučujeme sledovat aktuální situaci a plánovat odjezd z ČR v dostatečném časovém předstihu.

Mapa – Lignano

 
 
 

Vyberte si zájezd v destinaci Lignano