Lido di Jesolo, Itálie

Itálie, Lido di Jesolo

Lido di Jesolo

Vyhledávané letovisko patřící k tzv. Benátské riviéře, díky své téměř 15kilometrové pláži s jemným pískem jedním z nejčastějších cílů dovolené. Jako ostatní letoviska v okolí nabízí i Lido di Jesolo úplně všechno – dlouhou promenádu lemovanou bary, kavárnami, obchůdky.

Centrum města vyhlášeno spoustou zábavy, v okrajových částech naopak klid, ve kterém bývá vyhledáváno příjemné ubytování. Sportovní a kulturní vyžití, rušný noční život, odpočinek na pláži, řada zajímavých výletů. V Jesolu se každý pátek pořádají tradiční trhy – určitě stojí za to je navštívit.

Lido di Jesolo, graf teplot

Pláž

Dlouhá písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře, ideální pro rodiny s malými dětmi. Podél moře je promenáda – pro milovníky in-linů.

Aqualandia

Vodní park přímo v letovisku, vstupné cca 15 EUR/den – s řadou vodních atrakcí. Vzdálenost z jednotlivých ubytovacích kapacit naleznete v popisu vybraného ubytování.

Lido di Jesolo nabízí širokou řadu ubytování, především hotelového typu. S ohledem na polohu jednotlivých kapacit je třeba brát v úvahu, že se téměř všechny kapacity nacházejí v několika řadách – ulicích souměrně či kolmo v moři, tzn. stoprocentní „klid“ nebývá zaručen. Jesolo díky širokému výběru služeb a aktivit je dobrou volbou pro klienty všech věkových kategorií – možnosti četných procházek po promenádě či do centra letoviska, využití množství fakultativních – i lodních výletů (např. do nedalekých Benátek), jednoznačně patří mezi větší a rušnější letoviska, klasická v dané oblasti.

Vzdálenost z Prahy do Lido di Jesolo cca 900 km.

Itálie, Lido di Jesolo
Itálie

Delegátský servis

V Jesolu je zajišťován delegátský servis prostřednictvím místního česky/slovensky hovořícího delegáta (zpravidla zastupujícího více CK v místě), zpravidla místní partnerské agentury. Delegát spolupracuje při příjezdu/odjezdu autobusů, pořádá pro klienty úvodní informační schůzku, popř. i další informační schůzky během pobytu (podrobné informace obdrží klienti při příjezdu do letoviska), a je k dispozici na telefonu během pobytu.

Cestování vlastní dopravou

V Jesolu je počet parkovacích míst vzhledem ke kapacitě ubytování omezen. Doporučujeme při výběru ubytování toto brát v úvahu, v případě, že vybrané ubytování nezahrnuje vlastní parkování nebo nenabízí tuto možnost formou fakultativního příplatku, je nutné počítat s tím, že parkování může být placené a nemusí být v blízkosti ubytování.

Informace pro klienty autobusem

Po příjezdu do letoviska delegát asistuje v buse při dopravě klientů k jednotlivým ubytovacím kapacitám, může být zdlouhavá s ohledem na množství cestujících, prosíme o trpělivost a toleranci.

Itálie

To je všudypřítomná historie na každém kroku – starobylá města s nepřeberným množstvím světoznámých honosných památek, ceněná umělecká díla kontrastující s nádhernou přírodou, azurově průzračným mořem, dlouhými písčitými plážemi, čerstvým alpským vánkem…

Umění užívat si života, labužnická gastronomie, výtečná vína a aperitivy, stylové značkové oblékání a hlavně fotbal – to je pravá Itálie!

Velká jezera, největší středomořské ostrovy i malé ostrůvky, mořské laguny a zátoky, dlouhé a široké písčité pláže se zlatavým či bílým pískem s pozvolným vstupem do moře, blankytnou mořskou vodou – dovolenkový cíl si zde najde každý.

Letoviska /ubytování

Jednotlivá letoviska i ubytovací kapacity se mohou od sebe často velmi lišit, doporučujeme pečlivě zvážit výběr s ohledem na záměr dovolené (dojezdová vzdálenost z ČR, rušné či klidné středisko, možnosti vyžití v letovisku, přístup do moře, možnost výletů v okolí), kromě popisu v katalogu doporučujeme prostudovat i webové stránky jednotlivých letovisek.

Pro ulehčení výběru té „pravé“ dovolené jsme se snažili popsat charakteristiku jednotlivých letovisek/prázdninových oblastí. U ubytovacích kapacit v některých případech neexistuje oficiální označení kategorie, pro ulehčení vašeho výběru jsme se kategorizací přiblížili běžným standardům. Především u privátního ubytování slouží pouze k představě o typu ubytování – neboť se jedná o často desítky až stovky ubytovacích jednotek různých majitelů, které se od sebe liší vybavením, prostorností či skladbou pokojů/lůžek.

Upozorňujeme, že některé ubytovací jednotky především starších rezidencí mohou být méně prostorné, nové rezidence mívají zpravidla prostornější – nicméně pro větší komfort a pohodlí doporučujeme využití ne plně obsazeného studia/apartmánu.

V nabídce jsme neopomněli ani pohodlné hotelové ubytování se stravováním.

Ubytování

Přidělení určitého studia/apartmánu/hotelového pokoje je zcela v kompetenci provozovatele ubytování.

Ceny pronájmu některých studií/apartmánů zahrnují i povlečení, příp. ručníky – uvedeno v popisu ubytování.

Studia/apt. se skládají z obývací místnosti vybavené většinou rozkládacím gaučem/výsuvným 2lůžkem, kuchyňského koutu se základním kuchyňským vybavením (nádobí a příbory pro přísl. počet osob, lednička, vařič, zpravidla trouba, event. mikrovlnka a další vybavení dle popisu jednotlivých typů ubytování), jídelní kout, koupelna a soc. zařízení; počet ložnic dle velikosti apartmánu.

Při příchodu na ubytování doporučujeme zkontrolovat vybavení uvedené na soupise (zpravidla k dispozici v ubytovací kapacitě), v případě nesrovnalostí kontaktujte provozovatele (recepci, místní agenturu).

U některých hotelových kapacit, kde je nabízen pro malé děti (věková hranice specifikována u každého hotelu) zdarma či za výrazně nižší pevnou částku, než je základní cena pobytu, je ubytování bez nároku na lůžko (obsazenost pokoje brána bez jejich započítání) a případné stravování je samostatně splatné v místě.

Nutnost respektovat otevírací doby a další povinnosti – např. omezení doby vstupu do bazénu a nutnost používání koupacích čepic, některé služby omezené věkovou hranicí (např. vstup do posilovny).

Itálie

Délka pobytu/ubytování příjezd/odjezd

Zpravidla je ubytování zahrnuto v ceně zájezdu na 7 nocí – s nástupním a posledním dnem sobotou, s výjimkou pobytů speciálních na 10/11 nocí či zkrácených nabídek či nástupním dnem nedělí, dle příslušných informací a dat v ceníku.

Ubytování první den je zpravidla možné dle mezinárodních pravidel po 16.00 hod., poslední den pobytu ukončeno v ranních/dopoledních hodinách, zpravidla 08.00–10.00 hod. Prosíme, dbejte instrukcí recepce, partnerské ubytovací agentury nebo delegáta (pokud je v oblasti přítomen).

U pobytů s vlastní dopravou lze domluvit odjezd i o den dříve – nutno domluvit s recepcí daného ubytování či zajišťující agenturou v místě. Za pozdní vrácení klíčů může být požadována finanční pokuta. V případě, že přijedete na ubytování po 18.00 hod., kontaktujte, prosím, s předstihem min. 1–2 hod. před zavírací hodinou recepci ubytování, ubytovací agenturu, příp. delegáta – telefonní spojení uvedeno v odbavovacích pokynech na cestu.

Upozorňujeme, že agentura/rezidence není povinna Vás po uzavření recepce ubytovat, doporučujeme naplánovat odjezd z ČR s dostatečnou časovou rezervou.

U autokarových zájezdů je zpravidla ubytování zajišťováno přednostně (dle možností recepce nebo ubytovací agentury), nejpozději však v časech shodných pro pobyty s vlastní dopravou, uvedeny výše.

Závěrečný úklid – apartmánové ubytování

V apartmánových ubytovacích kapacitách (st./apt.) bývá buď zahrnut v ceně, nebo je formou povinného příplatku v místě, ale i tak se předpokládá, že si klient základní úklid provede sám, v den odjezdu se musí předat studio/apt. uklizené a nepoškozené, vynesené odpadky, vymytá lednice a umytá/zametená podlaha a především uklizený kuchyňský kout.

U některých kapacit lze připlatit závěrečný úklid fakultativně (viz informace u jednotlivých kapacit) – nezahrnuje úklid kuchyňské linky (v některých případech za extra příplatek). Při předání neuklizeného studia/apt. je vyžadována finanční pokuta – může být stržena z vratné kauce. Informace naleznete vždy v popisu a ceníku dané ubytovací kapacity.

Kauce – apartmánové ubytování

Při převzetí studií/apt. je nutné sloužit kauce v EUR. Kauce se vybírá pro případ poškození ubytovací jednotky a jejího vybavení, může být krácena i v případě nedostatečného uklizení na konci pobytu či rušení nočního klidu.

Vratná záloha se vrací poslední den pobytu po předání uklizeného studia/apt. Výše kauce je uvedena u popisů a ceníků ubytovacích kapacit (může být aktualizována v odbavovacích pokynech před odjezdem – dojde-li ke změně částky od doby vydání katalogu). Bez složení této kauce nebudou předány klíče od ubytování.

Ubytování – reklamace

Jakékoliv reklamace či nedostatek ve službách musí klient bezodkladně řešit neprodleně s recepcí hotelu, delegátem (pokud je přítomen, i formou asistenční služby na telefonu) nebo s partnerskou agenturou. Na reklamace, které nebudou řešeny na místě v době pobytu, nelze brát po návratu zřetel.

Důležitá upozornění

Garantované jsou služby, které jsou placené. Požadavky na přesné umístění pokoje či apartmánu v ubytovací kapacitě se snažíme splnit dle vašeho přání, ale rozdělení pokojů či apartmánů je vždy na ubytovateli. Veškeré neplacené služby (např. požadavky na několik apartmánů vedle sebe, balkon, terasu či předzahrádku, v případě bezejmenného ubytování konkrétní rezidence, výhled na moře, který není zpoplatněn apod. – tyto požadavky mohou být i vypsány v poznámce v cestovní smlouvě) nejsou garantované. Žádáme klienty o akceptování těchto pravidel, na reklamace tohoto typu nelze brát zřetel.

Fakultativní služby

Jako pronájem povlečení, ručníků a dětských postýlek – je zpravidla vyžadováno objednat již v ČR (a zpoplatněno po příjezdu v místě) – žádáme o uvedení požadavku na cestovní smlouvu. Bez předchozího objednání nemusí být na místě zajištěno.

Některé služby mohou být časově omezené – např. animační programy, provoz restaurací a barů, bazénů – dále dle odstavců „Vybavení“ a „Služby za příplatek“, které zpravidla jsou v provozu v hlavní prázdninové měsíce červenec a srpen, 2. polovina června a 1. polovina září.

Bazény

Bazény v jednotlivých ubytovacích kapacitách mají různou otvírací dobu, většinou jsou ale uzavřeny po dobu italské siesty cca 12.00–16.00 hod. a nemusejí být k dispozici ve večerních hodinách. Tento čas je orientační a liší se podle ubytovací kapacity. V některých ubytovacích kapacitách je požadována koupací čepice pro vstup do bazénu (může být dočasně nařízeno i v kapacitách, kde standardně není povinné). Doporučujeme všem klientům pořídit již v ČR – cena se pohybuje okolo 20 Kč.

Domácí mazlíčci

V některých ubytovacích kapacitách je pobyt malých domácích mazlíčků povolen – viz informace u jednotlivých kapacit. Kde není uvedeno, automaticky znamená, že pobyt není povolen ani na vyžádání. Pobyt domácích mazlíčků může být omezen pouze na ubytovací jednotku, zpravidla není umožněn volný pohyb po veřejně přístupných prostorech.

Pobytová taxa

Ve vetšině velkých měst a letoviscích je vybírána pobytová taxa cca 1 EUR / osoba / den – splatné v místě.