Benátská riviéra, Itálie

Pobytové zájezdy
Itálie, Benátská riviéra
 • delegát FIRO-tour

Rosolina Mare

Malebné turistické letovisko v piniovém háji cca 70 km jižně od Benátek (70 km od Padovy). Vyhledávané pro svou klidnou a pohodovou atmosféru, což ale neznamená, že kromě ubytování a krásné 8 km dlouhé, široké písčité pláže s pozvolným vstupem do moře zde turista již nic nenajde.

Rosolina Mare disponuje řadou obchůdků, restaurací a pizzerií, půjčovnami kol a šlapacích čtyřkolek, lze využít projížďku vyhlídkovým vláčkem, minigolf, pro nejmenší nafukovací skluzavky či bazén s tobogánem, menší dětský park. Večer je možné se pobavit v barech s karaoke nebo na místních diskotékách. Dvakrát týdně se koná dopolední trh s velkou nabídkou ovoce, zeleniny a zboží všeho druhu, nákupní ceny v této části Itálie jsou jedny z nejnižších – v rámci turistických letovisek.

Pláž

V některých místech až 100 m široká a několik kilometrů dlouhá písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře, ideální především pro rodiny s dětmi. Lze vybrat pláž privátní – s placeným plážovým servisem (slunečník a2 lehátka/křesílka, cena cca 55 EUR/týden, pouze slunečník cena cca 15 EUR/týden, cena slunečník+křesílko+lehátko cca 45 EUR/týden) s řadou plážových barů, sportovním zázemím (hřiště, trampolíny, šlapadla, kánoe), dětskými atrakcemi a sprchami a soc. zařízením, nebo pláž "volnou" bez poplatku za vstup. Také v Rosolině je pobřežní promenáda lákající k procházkám nebo projížďkám na in-linech.

Benátská riviéra, graf teplot

Lido di Jesolo

Vyhledávané letovisko patřící k tzv. Benátské riviéře, díky své téměř 15ti kilometrové pláži s jemným pískem jedním z nejčastějších cílů dovolené. Jako ostatní letoviska v okolí nabízí i Lido di Jesolo úplně všechno – dlouhou promenádu lemovanou bary, kavárnami, obchůdky.

Centrum města vyhlášeno spoustou zábavy, v okrajových částech naopak klid, příjemné ubytování. Sportovní a kulturní vyžití, rušný noční život, odpočinek na pláži, řada zajímavých výletů. V Jesolu se každý pátek pořádají tradiční trhy – určitě stojí za to je navštívit.

Nabízí širokou řadu ubytování, především hotelového typu. S ohledem na polohu jednotlivých kapacit je třeba brát v úvahu, že se téměř všechny kapacity nacházejí v několika řadách – ulicích souměrně či kolmo v moři, tzn. stoprocentní "klid" nebývá zaručen. Jesolo díky širokému výběru služeb a aktivit je dobrou volbou pro klienty všech věkových kategorií – možnosti četných procházek po promenádě či do centra letoviska, využití množství fakultativních – i lodních výletů (např. do nedalekých Benátek), jednoznačně patří mezi větší a rušnější letoviska, klasická v dané oblasti.

Pláž

Dlouhá písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře, ideální pro rodiny s malými dětmi. Podél moře promenáda – pro milovníky in-linů, po celé pláži WiFi zdarma.

Aqualandia

Vodní park přímo v letovisku, vstupné cca 15 EUR/den – s řadou vodních atrakcí.

Caorle a okolí

Caorle - nejpůvabnější a "nejhistoričtější" z přímořských prázdninových letovisek mezi Benátkami a Terstem s nádhernou 15 km dlouhou písčitou pláží, přístavem s typickými rybářskými bárkami, úzkými uličkami a malými pitoreskními náměstíčky s tradičními barevnými domky připomínající zmenšenou verzi nedalekých Benátek.

Místní restaurace lákají na rybí speciality a další lahůdky italské kuchyně, historické centrum vybízí k příjemným večerním procházkám či posezení v některé z nesčetných kaváren či taveren, neopakovatelnou atmosféru dotvářejí letní hudební festivaly. Vyznavače "aktivní" dovolené potěší mimořádně příznivý terén v okolí letoviska pro cyklistiku, několik kilometrů dlouhá promenáda přímo vybízí kromě procházek i projížďkám na in-linech, nechybí golfové hřiště, tenisové kurty, multifunkční sportovní hala a pro nejmenší návštěvníky i klasický aquapark.

Caorle je ideální výchozí bod i pro řadu výletů do dalších známých italských historických měst jako je Padova, nádherné shakespearovské město s četnými historickými stavbami (100 km) nebo Terst, významný jadranský přístav s řadou historických památek (125 km) a dalších.

GOLF - 18ti jamkové hřiště každoročně láká více hráčů, díky své poloze směrem k moři, kdy směr míčků ovlivňuje směr větru a hru činí náročnější, je kladně hodnocen i velmi zkušenými hráči.

Itálie, Benátská riviéra
Itálie

Firo názor

 • kulturní a historické památky
 • písčité pláže, azurové moře
 • nádherná příroda
 • gurmánské zážitky, vynikající vína a likéry
 • aquaparky, zábavní parky
 • zábava a noční život
 • skvělá dostupnost z ČR

Informace

 • úřední jazyk: italština
 • měna: euro
 • časový posun: 0 hod

Rosolina Mare

Delegátský servis

V Rosolině je zajišťován delegátský servis zástupcem CK FIRO-tour. Delegát spolupracuje při příjezdu/odjezdu autobusů, pořádá pro klienty úvodní informační schůzku, popř. i další informační schůzky během pobytu (podrobné informace obdrží klienti při příjezdu do letoviska), a je k dispozici na telefonu během pobytu.

Lido di Jesolo

Delegátský servis

Je zajišťován prostřednictvím partnerské agentury - česky/slovensky hovořící delegát (zpravidla společný pro více CK v místě). Delegát spolupracuje při příjezdu/odjezdu autobusů, pořádá pro klienty úvodní informační schůzku, popř. i další informační schůzky během pobytu (podrobné informace obdrží klienti při příjezdu do letoviska), je k dispozici na telefonu během pobytu pro závažné či nepředvídatelné situace.

Vzdálenost z Prahy cca 900 km.

Caorle

Delegátský servis

V Caorle je zajišťován delegátský servis zástupcem CK FIRO-tour. Delegát spolupracuje při příjezdu/odjezdu autobusů, pořádá pro klienty úvodní informační schůzku, popř. i další informační schůzky během pobytu (podrobné informace obdrží klienti při příjezdu do letoviska), je k dispozici na telefonu během pobytu. Nejdůležitější činností je dohlížet na hladký průběh dovolené, informovat o nabídce letoviska a jeho okolí, příp. fakultativních výletů, a především asistovat při nepředvídatelných problémech – úrazech, nemocech apod.

Itálie

Všudypřítomná historie na každém kroku – starobylá města s nepřeberným množstvím světoznámých honosných památek, ceněná umělecká díla kontrastující s nádhernou přírodou, azurově průzračným mořem, dlouhými písčitými plážemi, čerstvým alpským vánkem… Umění užívat si života, labužnická gastronomie, výtečná vína a aperitivy, stylové značkové oblékání a hlavně fotbal – to je pravá Itálie!

Pro sezónu 2014 jsme pro vás připravili výběr nejoblíbenějších destinací a ubytování, nabídku dovolené letecky či vlastní/autokarovou dopravou, kterou budeme dále rozšiřovat. Pokud ani na webových stránkách svoje oblíbené pobytové místo nenajdete, neváhejte se obrátit na naše prodejní místa - rádi vám dovolenou dle vašeho přání opět zajistíme.

Milovníky aktivní dovolené potěší nabídka ubytování u jezera Lago di Garda či možnost dovolené na horách – ideální možnost kombinace pobytu v alpských výšinách či u jezera s pokračováním do některého z mnoha přímořských letovisek. Krásné písčité pláže Kampánie, romantická Apulie, magický ostrov Elba – s pestrým výběrem novinek.

TIP PRO 2014 - Navštivte perlu středomoří, kouzelnou Sardinii. ŽHAVOU NOVINKOU JE DOVOLENÁ NA LIPARSKÝCH OSTROVECH - NA OSTROVĚ VULCANO - jedinečná nabídka na mimořádném místě, skvělý tip pro vyjímečnou dovolenou. NEPŘEHLÉDNĚTE NOVINKU NA OSTROVĚ SICÍLIE - 5* HOTEL SE SLUŽBAMI ALL INCLUSIVE u krásné písčité pláže.

Výběr letoviska a ubytování

často velmi lišit, doporučujeme pečlivě zvážit výběr s ohledem na záměr dovolené (dojezdová/doletová vzdálenost z ČR, rušné či klidné letovisko, možnosti vyžití, přístup do moře, možnost výletů vokolí), kromě popisu v katalogu doporučujeme prostudovat iwebové stránky jednotlivých letovisek či kontaktovat naši CK. Pro ulehčení výběru té "pravé" dovolené jsme se snažili popsat charakteristiku jednotlivých letovisek/prázdninových oblastí.

U ubytovacích kapacit vněkterých případech neexistuje oficiální označení kategorie, pro ulehčení vašeho výběru jsme se kategorizací přiblížili běžným standardům dané lokality. Ubytovací kapacity – typy jednotlivých ubytovacích jednotek – jsou detailně popsány na následujících stranách. Upozorňujeme, že tyto popisy jsou především orientační, vněkterých případech (hlavně uapartmánového ubytování) se mohou i v rámci jedné ubytovací kapacity/rezidence od sebe lišit, neboť nejsou vždy všechny ubytovací jednotky v rámci jednoho typu 100% totožné (především skladba lůžek). Především u privátního ubytování typu "no name" slouží pouze k představě o typu ubytování – neboť se jedná očasto desítky až stovky ubytovacích jednotek různých majitelů,které se od sebe liší vybavením, prostorností či skladbou pokojů/lůžek.

Upozorňujeme, že některé ubytovací jednotky především starších rezidencí / hotelů mohou být méně prostorné, koupelny mívají velmi jednoduché, nové rezidence mívají zpravidla prostornější – nicméně pro větší komfort a pohodlí doporučujeme využití ne plně obsazeného studia / apartmánu.

V případě hotelového ubytování – pro Itálii bývají typické menší hotelové pokoje – v porovnání s jinými prázdninovými destinacemi, především (ale nejen) ustarších ubytovacích kapacit.

Ubytování

Přidělení určitého studia / apartmánu / hotelového pokoje je zcela v kompetenci provozovatele ubytování. Ceny pronájmu některých studií/apartmánů zahrnují ipovlečení, příp. ručníky – uvedeno vpopisu ubytování.

Studia/apartmány se skládají zobývací místnosti vybavené většinou rozkládacím gaučem/výsuvným 2lůžkem, kuchyňského koutu se základním kuchyňským vybavením (nádobí a příbory pro přísl. počet osob, lednička, vařič, zpravidla trouba, event. mikrovlnka a příp. další vybavení dle popisu jednotlivých typů ubytování), jídelní kout, koupelna a soc. zařízení; počet ložnic dle velikosti apartmánu.

Při příchodu na ubytování doporučujeme zkontrolovat vybavení uvedené na soupise (zpravidla k dispozici vubytovací kapacitě), v případě nesrovnalostí kontaktujte provozovatele (recepci, místní agenturu, event. delegáta).

Opět upozorňujeme, že skladba lůžek nemusí být uvšech ubytovacích jednotek totožná. Hotelové pokoje jsou povlečením a ručníky standardně vybaveny.

Itálie

Stravování

Pro italské stravování jsou typické večeře servírované, formou výběru zmenu, příp. salát či předkrmy formou bufetu. Italské menu mívá 2 chody - 1. zpravidla těstovinový (pasta, rizoto, event. polévka), 2. chod – masitý (maso nebo ryba, příp. mořské plody), často 2. chod již bez přílohy.

Italové tuto formu stravování preferují – neb ji vnímají jako více společenskou a na „úrovni“ než všeobecně více vyhledávané bufetové stravování. Snídaně – pro Itala ve znamení croissantu a kávy/cappuccina, nicméně hotelové snídaně jsou pro zahraniční hosty obohaceny i slaným výběrem.

Sami Italové běžně nazývají službami „all inclusive“ i plnou penzi s 1 nápojem a plážovým servisem vceně – tyto jsme označili jako služby „FB + = plná penze +“ či plná penze vč. nápojů. Vrámci bufetového stravování během oběda ivečeře bývá opět tradiční výběr 1. a 2. chodu a kuchyně bývá typicky italská.

Délka pobytu/odjezd-příjezd vlastní/autokarová doprava

Zpravidla je ubytování zahrnuto vceně zájezdu na 7 nocí – s nástupním aposledním dnem sobotou, svýjimkou pobytů speciálních na 10/11 nocí či zkrácených nabídek či nástupním dnem nedělí (příp. vněkterých termínech i jiným), dle příslušných informací na stránkách či v ceníku.

Ubytování první den je zpravidla možné dle mezinárodních pravidel po 16:00 hod., poslední den pobytu ukončeno v ranních/dopoledních hodinách, zpravidla 08:00–10:00 hod. Prosíme, dbejte instrukcí recepce, partnerské ubytovací agentury nebo delegáta (pokud je v oblasti přítomen).

Upobytů s vlastní dopravou lze domluvit odjezd i o den dříve – nutno domluvit s recepcí daného ubytování či zajišťující agenturou v místě. Za pozdní vrácení klíčů může být požadována finanční pokuta. V případě, že přijedete na ubytování po 18:00 hod., kontaktujte, prosím, s předstihem min. 1–2 hod. před zavírací hodinou recepci ubytování, ubytovací agenturu, příp. delegáta – telefonní spojení uvedeno vodbavovacích pokynech na cestu. Upozorňujeme, že agentura/ rezidence není povinna Vás po uzavření recepce ubytovat, doporučujeme naplánovat odjezd z ČR sdostatečnou časovou rezervou.

U autokarových zájezdů je snaha ubytování zajistit co nejdříve (dle možností recepce nebo ubytovací agentury), nejpozději však včasech shodných pro pobyty s vlastní dopravou, uvedeny výše. Upozorňujeme, že příjezd do některých letovisek autokarovou dopravou může být v brzkých ranních hodinách - nicméně nárok na dřívější ubytování tímto nevzniká, stejně tak odjezd v odjezdový den v odpoledních/podvečerních hodinách. Autokarová doprava je plánována a organizována jednotlivými dopravními společnostmi s ohledem na dojezdovou vzdálenost, trasu a četnost letovisek v cílové destinaci. Bohužel není možné s ohledem na návaznost se zpáteční cestou plánovat příjezd do letovisek v době určené k nástupu či výstupu zubytování.

Závěrečný úklid – apartmánové ubytování

V apartmánových ubytovacích kapacitách (studia, apartmány) bývá buď zahrnut vceně, nebo je formou povinného příplatku v místě, ale i tak se předpokládá avyžaduje, že si klient základní úklid provede sám. V den odjezdu se musí předat studio/apartmán uklizené anepoškozené, vynesené odpadky, vymytá lednice aumytá/zametená podlaha a především uklizený kuchyňský kout.

Uněkterých kapacit lze připlatit závěrečný úklid fakultativně (viz informace ujednotlivých kapacit) – nezahrnuje však úklid kuchyňské linky (v některých případech za extra příplatek). Při předání neuklizeného studia/apartmánu je vyžadována finanční pokuta – může být stržena z vratné kauce. Informace naleznete v popisu dané ubytovací kapacity. Platba za úklid je vybírána po příjezdu a přihlášení na ubytování a je tím placen úklid apartmánu úklidovou službou zajišťovanou ubytovací agenturou (dezinfekce toalety, vytření podlahy).

Kauce – apartmánové ubytování

U řady studií/apartmánů je nutné složit kauci v EUR. Kauce se vybírá pro případ poškození ubytovací jednotky a jejího vybavení, může být krácena i v případě nedostatečného uklizení na konci pobytu či rušení nočního klidu. Vratná záloha se vrací poslední den pobytu po předání uklizeného studia/apartmánu.

Výše kauce je uvedena uubytovacích kapacit (může být aktualizována vodbavovacích pokynech před odjezdem – dojde-li ke změně částky od doby vydání katalogu), není-li vpopisu/odbavovacích pokynech uvedena – v místě není požadována. Bez složení této kauce nebudou předány klíče od ubytování.

Pobytová taxa

Dle rozhodnutí místních úřadů je ve většině velkých italských měst a v letoviscích vybírána pobytová taxa v rozmezí 0,5-4 EUR/osoba/den - splatné v místě (v ubytovacím zařízení - při příjezdu). Tam, kde jsou pobytové taxy zavedené, uvádíme její výši v popisu jednotlivých ubytovacích kapacit.

Upozorňujeme, že pobytová taxa může být zavedena i v průběhu sezóny, stejně tak její výše může být vnávaznosti na úpravy místních vyhlášek v průběhu sezóny změněna. Případné změny budou uvedeny vpopisu na webových stránkách aaktualizovány vodbavovacích pokynech na cestu.

Bazény

V jednotlivých ubytovacích kapacitách mají různou otvírací dobu (cca 9.30 – 18.30 hod.) – vždy v místě uvedeno, většinou jsou ale uzavřeny po dobu italské siesty cca 12.00–16.00 hod. a nebývají k dispozici ve večerních hodinách (z důvodu bezpečnosti a čištění). Tento čas je orientační a liší se podle ubytovací kapacity, výjimečně jsou k dispozici během dne bez dodržování siesty, často ale bez dohledu plavčíka.

V některých ubytovacích kapacitách je požadována koupací čepice pro vstup do bazénu (může být dočasně nařízeno iv kapacitách, kde standardně není povinné). Doporučujeme všem klientům pořídit již v ČR – cena se pohybuje okolo 20Kč. Je nutné nařízení provozní doby bazénů a případné vyžadovaní koupacích čepic dodržovat.

Domácí mazlíčci

V některých ubytovacích kapacitách je pobyt malých domácích mazlíčků povolen – viz informace u jednotlivých kapacit. Kde není uvedeno, automaticky znamená, že pobyt není povolen ani na vyžádání. Pobyt domácích mazlíčků může být omezen pouze na ubytovací jednotku, zpravidla není umožněn volný pohyb po veřejně přístupných prostorech, často vybírán poplatek (za dezinfekci).

Pobyt s domácími mazlíčky je nutno uvést na cestovní smlouvu, zpravidla se předpokládá, že se jedná o malé mazlíčky do cca 15- 20kg. U větších doporučujeme vždy možnost jejich ubytování v CK ověřit předem.

Fakultativní služby

U apartmánů: pronájem povlečení, ručníků, u hotelů a apartmánů: dětské postýlky – je zpravidla vyžadováno objednat již v ČR (a zpoplatněno po příjezdu v místě) – žádáme o uvedení požadavku na cestovní smlouvu. Bez předchozího objednání nemusí být na místě zajištěno.

Důležitá upozornění

Některé služby mohou být časově omezené – např. animační programy, provoz restaurací abarů, bazénů – dále dle odstavců "Vybavení" a"Služby za příplatek", které zpravidla jsou vprovozu vhlavní prázdninové měsíce červenec asrpen, 2. polovina června a1. polovina září. Realizace fakultativních výletů je vždy vzávislosti na min. počtu přihlášených účastníků av případě lodních výletů na klimatických podmínkách.

U některých hotelových kapacit, kde je nabízen pobyt pro malé děti „infanty“ (věková hranice zpravidla do 2-3 let, specifikována ukaždého hotelu) zdarma, je ubytování bez nároku na lůžko (obsazenost pokoje brána bez jejich započítání) apřípadné stravování je samostatně splatné v místě.

Mapa – Benátská riviéra

 
 
 

Výlety Benátská riviéra

Itálie, Benátská riviéra

Caorle a okolí:

Benátky

Kombinovaný celodenní výlet autobusem a lodí, případně pouze lodní varianta.

Lodní výlet po laguně

Plavba loďkou po lagunách kolem městečka Caorle.

Lodní výlet "Caorle by night"

Večerní projížďka lodí podél pobřeží, plavba cca 1,5 hod.