Letecky DKA145

Severská království

Dánsko, Norsko, Švédsko

Oslo • Göteborg • Mölndal • Kodaň • Lund • NP Store Mosse • Jönköping • Stockholm

 
 

Termíny zájezdů

Prostřednictvím následujícího formuláře můžete výběr cen a termínů své dovolené ještě více upřesnit. (věk dítěte platný v době návratu)

Cenové rozpětí
 

Dovolená a její termíny odpovídají následujícím kritériím pro výběr zájezdů

Počet dospělých nezáleží, přejete si Změnit kritéria dovolené ?

 

Nebyly nalezeny žádné odpovídající termíny pro zadaná kritéria.
Využijte možností našeho rezervačního formuláře.

Případně neváhejte konaktovat naše call centrum na čísle 210 000 210.

Popis zájezdu

 

Program zájezdu

1. den:

odlet z Prahy do Osla. Transfer do hotelu, nocleh (2 noci).

2. den:

po snídani se blíže seznámíte s malebným hlavním městem Norského království. Oslo, to je Edvard Munch, Henrik Ibsen či Vikingové. Projdete se po pěší zóně a prohlédnete si historické budovy - katedrálu, parlament, národní divadlo, knihovnu a na jejím konci Královský palác. Ve Vigeland parku se projdete mezi více než 200 sochami z bronzu, žuly či železa. Vytvořil je vynikající sochař Gustav Vigeland a představují jeho celoživotní dílo. Dále navštívíte poloostrov muzeí Bygdoy. Zajímá vás, jak ve skutečnosti vypadala vikingská plavidla? Díky expozicím Vikingského muzea se podíváte na 1100 let stará plavidla zcela zblízka. Na ostrově si lze prohlédnout i polární loď Fram, nejsilnější loď na světě, která doplula k jižnímu i severnímu pólu. Před odjezdem na ubytování si vychutnáte atmosféru města u Oslofjordu. Návrat na ubytování, večeře a nocleh.

3. den:

po snídani se po mostě přes fjord Iddefjorden dostanete do druhého největšího švédského města Göteborgu. Zamíříte na náměstí Gustav Adolfs Torg, projdete se podél kanálu Stora Hamn a radnice Radhuset až ke katedrále Domkyrkan. Krátká zastávka v „Údolí mlýnů", ve městě Mölndal, jehož mlýny poháněla voda úzkých a dlouhých vodopádů. Nocleh.

4. den:

snídaně. Krátký trajekt (cca 15 min.) z Helsingborgu do Helsingoru a foto zastávka u hradu Kronborg, do kterého anglický dramatik Shakespeare umístil děj Hamleta. Následuje prohlídka nejkrásnějšího dánského zámku - Frederiksborg Slot. Je postaven ve stylu holandské renesance na třech ostrovech jezera Slots. Příjezd do hlavního města Dánska. Pěší prohlídku Kodaně začnete u radnice, projdete se po pěší zóně Stroget k paláci Christianborg, cestou uvidíte také katedrálu a univerzitu. Poté si odpočinete při plavbě loďkou z idylického přístavu Nyhavn (žil zde Hans Christian Andersen) po městských kanálech kolem dalších významných památek Kodaně až k symbolu města - Malé mořské víle a zpět. Nocleh (2 noci).

5. den:

snídaně. S historií Dánska se seznámíte během cesty po největším dánském ostrově Sjalland. Nejprve navštívíte starodávné město Roskilde, kde se nachází katedrála s hroby 37 králů a muzeum Vikingů. Návrat do Kodaně a dokončení prohlídky. Projdete se nádvořím paláce Christianborg a budete pěšky pokračovat k dalšímu zámku – Amalienborgu a k Mramorovému kostelu, a dojdete k pevnosti Kastelet a do přístavu s Malou mořskou vílou. Nocleh.

6. den:

snídaně. Do Švédska tentokrát přejedete přes unikátní stavbu klenoucí se přes Oresundskou úžinu - most Oresundsbro (v kombinaci s tunelem a s umělým ostrovem měří 18 km). Průjezd skrz město Malmö, které je zajímavé svou moderní architekturou, se zastávkou u nejvyšší stavby Skandinávie - mrakodrapu „Turning torso" a přejezd do univerzitního města Lund, které kdysi bývalo sídlem biskupů. Dále budete pokračovat švédskou krajinou s jezery a zastavíte v národním parku Store Mosse, kde se můžete projít po dřevěných stezkách krásnou krajinou u jezera Kävsjön nebo jen pozorovat z vyhlídkové věže zdejší faunu a flóru. Prohlídka města Jönköping. Nocleh.

7. den:

po snídani přejezd do Stockholmu, kde se vydáte do současného sídla švédské královské rodiny - paláce Drottningholm (UNESCO). Posléze vás čeká první část prohlídky největšího města Skandinávie a hlavního města Švédska, kde vám budou úzké uličky, muzea a impozantní paláce vyprávět svou historii. Např. uvidíte stockholmskou radnici, kde se každoročně udělují Nobelovy ceny. Ubytování a nocleh.

8. den:

snídaně. Dokončení prohlídky Stockholmu, během které uvidíte Gamla Stan - staré historické centrum, jehož dominantou je Královský palác, katedrálu Domkyrkan, Stortorget, Tyska kyrkan. Poté přejedete na poloostrov Djurgarden, kde můžete navštívit Vasa muzeum, v nemž objevíte v původní velikosti zrekonstruovanou válečnou loď Vasa, která se v r. 1628 potopila pár minut po vyplutí. Transfer na letiště a odlet do Prahy.
 
 

Minimální obsazení

Minimální počet účastníků: 25.
 
 

Upřesnění zájezdu

Změna programu vyhrazena.
 
 

Cena zahrnuje

leteckou dopravu Praha–Oslo, Stockholm–Praha s možným přestupem vč. všech letištních poplatků • transfery letiště - hotel - letiště • dopravu klimatizovaným autokarem • trajekt dle programu • 7 nocí ve 2lůžkovém pokoji v hotelech se snídaní • služby průvodce FIRO-tour • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
 
 

Cena nezahrnuje

?pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění - viz katalog str. 11 • 1lůžkový pokoj (8 990 Kč) • vstupy cca 400 NOK, 800 SEK a 400 DKK.
 

Fotogalerie