Letecky AOQ112
cena od 33 291 Kč

Nejkrásnější kouty Arménie

Arménie

Jerevan • Echmiadzin • Ambert • Khor Virap • Areni • Noravank • Dilijan • Garni • Gerhard

 
 

Termíny zájezdů

Prostřednictvím následujícího formuláře můžete výběr cen a termínů své dovolené ještě více upřesnit. (věk dítěte platný v době návratu)

Cenové rozpětí
 

Dovolená a její termíny odpovídají následujícím kritériím pro výběr zájezdů

Počet dospělých nezáleží, přejete si Změnit kritéria dovolené ?

 
Termín   Doprava Strava Dospělý od Dítě od  
Uvedené ceny v Kč jsou nejnižší možné po aplikaci dostupných slev. Pokud zadáte počet osob a věk dětí zobrazí se konečná cena zájezdu.

červen 2020 - Nejkrásnější kouty Arménie

10.06. (st) – 18.06.20 (čt)   7 nocí
2lůžkový pokoj - 2/0
Letecká Praha – 00:00 ? Předpokládaný čas odletu (start–přistání): 00:00–
Předpokládaný čas návratu (start–přistání): –00:00
Dle programu 36 990,-
33 291,- detail ceny
- / - Rezervovat
Sleva 10% je již odečtena, ušetříte 3 699 Kč - platí do 31.1.

září 2020 - Nejkrásnější kouty Arménie

02.09. (st) – 10.09.20 (čt)   7 nocí
2lůžkový pokoj - 2/0
Letecká Praha – 00:00 ? Předpokládaný čas odletu (start–přistání): 00:00–
Předpokládaný čas návratu (start–přistání): –00:00
Dle programu 36 990,-
33 291,- detail ceny
- / - Rezervovat
Sleva 10% je již odečtena, ušetříte 3 699 Kč - platí do 31.1.
02.09. (st) – 10.09.20 (čt)   7 nocí
2lůžkový pokoj - 2/1
Letecká Praha – 00:00 ? Předpokládaný čas odletu (start–přistání): 00:00–
Předpokládaný čas návratu (start–přistání): –00:00
Dle programu 36 990,-
33 291,- detail ceny
- / - Rezervovat
Sleva 10% je již odečtena, ušetříte 3 699 Kč - platí do 31.1.

Cestovní kancelář si vyhrazuje právo na chybu publikovaných cen či termínů, závazná pro prodávajícího i kupujícího je pouze cena uvedena na platné smlouvě o zájezdu!

Pro informace a objednávku nejenom Nejkrásnější kouty ArménieArménie, poznávací zájezdy, prosím volejte tel. 210 000 210.

Recenze Nejkrásnější kouty ArméniePopis zájezdu

 

Program zájezdu

1. den:

večer odlet do Jerevanu.

2. den:

ráno po příletu transfer do hotelu, ubytování, snídaně a odpočinek. Dopoledne odjezd do Echmiadzinu, což je od 15. století sídlo katolikose - nejvyššího představitele arménské apoštolské církve. K pokladům Echmiadzinu patří klášter s katedrálou ze 4. století se zlatým pokladem arménské církve a starobylý kostel Hripsime. Cestou zpět prohlídka zřícenin architektonického skvostu – chrámu Zvartnots vypovídajícím i po zničení zemětřesením o své majestátní kráse a bohatosti. Uvítací večeře v arménské restauraci. Nocleh v Jerevanu.

3. den:

snídaně. Prohlídka hlavního města Jerevanu. Zastávka u pevnosti Erebuni z 8. století a prohlídka historického muzea v centru města, které nabízí sbírku objektů od starověku po současnost. Oběd v arménské restauraci. Návštěva světoznámé Jerevan Brandy Factory s ochutnávkou. Individuální volno. Návrat na nocleh.

4. den:

snídaně. Celodenní výlet do kraje u řeky Kasakh. Pěší procházka po úbočí k pevnosti Amberd na svazích hory Aragats (2 300 m. n. m.). Prohlídka klášterních komplexů a vesnic Sagmosavank a Hovhannavank vytvářejících s okolní krajinou a horou Aragats nádherné scenérie. Oběd v místní restauraci. Nocleh v Jerevanu.

5. den:

snídaně. Návštěva jednoho z nejsvatějších míst Arménie - kláštera Khor Virap s panoramatickým výhledem na biblickou horu Ararat. Ochutnávka známého vína ve vesnici Areni. Oběd v místní kavárně. Kaňon Noravank s pestrými přírodními scenériemi a unikátním komplexem kostelů a kamenných křížů kláštera Noravank. Poté přejezd na jih. Večeře a nocleh v Gorisu.

6. den:

snídaně. Dopoledne návštěva kláštera Tatev s prohlídkou mistrovského díla středověké architektury budované od 9. stol. Možnost přejezdu nejdelší lanovkou na světě (5,7 km). Oběd v místní restauraci. Přejezd po stopách karavan přes sedlo Selim k pozoruhodně zachovalé Selimské karavanseraji - důležité zastávce na staré Hedvábné stezce k tyrkysovému jezeru Sevan ležícímu ve výšce 1 900 m. n. m., a procházka podél břehů „Modré perly". Večeře a nocleh u jezera Sevan.

7. den:

snídaně. Dopoledne projížďka lodí po horském jezeru vulkanického původu Sevan, u něhož leží i klášter Sevanavank z 9. století. Prohlídka kláštera s vyhlídkou na jezero. Přejezd přes město Dilijan, obklopené zalesněnými horami, se známým sanatoriem, k Parz Lich (cestou oběd). Pěší procházka (cca 2,5 hod.) lesní cestou od horského jezera Parz ke klášteru Goshavank z 13. století. Přejezd na nocleh v Jerevanu.

8. den:

snídaně. Dopoledne návštěva Matenadaran muzea, které ukrývá jednu z nejstarších a největších sbírek knih na světě. Poté odjezd do chrámu v Garni – letního sídla arménských králů postaveného v 1. století. Je to jediný dochovaný pohanský chrám v Arménii, který nebyl zničen po přijetí křesťanství. Procházka nádherným kaňonem s čedičovými stěnami. Oběd v místní pekárně. Po prohlídce středověkého jeskynního kláštera Gerhard návrat do Jerevanu. Rozlučková večeře v arménské restauraci. Nocleh v Jerevanu.

9. den:

brzy ráno transfer na letiště a odlet do Prahy.
 
 

Minimální obsazení

Minimální počet účastníků: 20.
 
 

Upřesnění zájezdu

Změna programu vyhrazena.
 
 

Cena zahrnuje

leteckou přepravu Praha–Jerevan–Praha s možným přestupem vč. všech letištních poplatků • transfer letiště–hotel–letiště • dopravu klimatizovaným autokarem dle programu • 7 nocí ve 2lůžkovém pokoji ve 3*/4* hotelech • 1x odpočinek na hotelu v Jerevanu (po příletu časně ráno) • 7x snídaně • 6x oběd • 4x večeře • služby průvodce FIRO-tour • služby místního průvodce • vstupy dle programu včetně Jerevan Brandy Factory s ochutnávkou • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
 
 

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění - viz katalog str. 11 • 1lůžkový pokoj (6 290 Kč) • spropitné.
 
 

Poznámka

vzhledem k možnému příletu do Jerevanu časně ráno mají účastníci zájezdu zajištěny hotelové pokoje pro pohodlný odpočinek a hygienu. Jelikož jde o dobu kratší než běžný nocleh, není toto ubytování uvedeno v ceníku v celkovém počtu nocí, ale jako samostatná služba zahrnutá v základní ceně zájezdu.
 

Fotogalerie