Cestovní kancelář FIRO-tour si dlouhodobě drží silnou pozici největších českých cestovních kanceláří v České republice. Na českém trhu působí od roku 1990, z právní formy fyzické osoby se v roce 2005 transformovala na akciovou společnost.

FIRO-tour každoročně získává různá ocenění v anketách odborníků cestovního ruchu. Poslední získané ocenění v anketě TTG Travel Awards za rok 2017 bylo 2. místo v kategorii Nejlepší cestovní kancelář pro zahraniční dovolenou s dětmi.. Dále CK FIRO-tour obdržela 1. místo za prodej letenek v kategorii non IATA - Sirius 2017 od leteckého dopravce České Aerolinie, a.s.

Vzhledem k objemům nakupovaných služeb a množství odbavených klientů je FIRO-tour v mnoha zahraničních destinacích dominantním zástupcem českého trhu.

Největší zastoupení v nabídce cestovní kanceláře FIRO-tour v posledních letech tvoří letecké pobytové zájezdy, realizované většinou na charterových letech. Mezi nejrozšířenější destinace patří Řecko a řecké ostrovy, Španělsko a Baleárské ostrovy, Bulharsko, Itálie, Turecko a Severní Kypr. Jen letních destinací dostupných letecky má cestovní kancelář v nabídce několik desítek a každoročně přichází s novinkami v podobě nových pobytových míst a zájezdů. Pro sezonu 2019 bylo touto novinkou Jordánsko. Kromě leteckých zájezdů má FIRO-tour v nabídce také letní pobytové zájezdy s autokarovou a vlastní dopravou, mezi nimiž nabídkou i počtem klientů vyniká Chorvatsko, početné zastoupení má také Itálie a Rakousko. Alpské země, tuzemsko a Slovensko jsou také častým cílem zákazníků FIRO-tour, kteří nakupují v cestovní kanceláři svou lyžařskou nebo relaxační dovolenou.

FIRO-tour nabízí také pobytové, poznávací a kombinované zájezdy do exotických zemí, kde využívá pravidelné linky renomovaných leteckých společností se kterými dlouhodobě spolupracuje, jako například Emirates, Fly Dubai, Air France, KLM, Austrian Airlines a dalšími. Mezi nejprodávanější destinace patří Spojené arabské emiráty a Omán, dále pak Dominikánská republika, Kuba a asijské destinace.

Významnou část nabídky představují poznávací zájezdy. FIRO-tour patří mezi několik málo specialistů na českém trhu na tento druh produktu. Poznávací zájezdy připravuje a realizuje již od roku 1990. Postupem doby nabízených destinací a druhů programů přibývá. Aktuální roční nabídka poznávacích zájezdů zahrnuje téměř tisíc zájezdů do stovky zemí pěti kontinentů a je tak nejširší nabídkou tohoto produktu na českém trhu. Podstatnou část poznávacích zájezdů tvoří letecké programy, stále oblíbené jsou i autokarové zájezdy po Evropě. Velmi úspěšným typem poznávacích zájezdů FIRO-touru jsou také prodloužené letecké víkendy v evropských i mimoevropských destinacích, jejichž nabídku cestovní kancelář stále rozšiřuje. Mezi oblíbené poznávací zájezdy patří také okružní plavby s českými delegáty. Velký podíl na úspěšnosti poznávacích programů má kromě kvalitního ubytování a dopravy také profesionální průvodcovský servis. Při sestavování programů klade FIRO-tour velký důraz na vyváženost programu mezi aktivní a relaxační částí. S velkým zájmem klientů se setkávají také individuální programy pro jednotlivce, stejně jako speciální skupinové programy připravené dle přání zákazníků. Trendem posledních let jsou v rámci poznávacích zájezdů plavby, které FIRO-tour nabízí v mnoha zemích a prezentuje je svým zákazníkům i v samostatném katalogu.

FIRO-tour svou nabídkou zájezdů a jejich koncepcí reaguje na měnící se zájmy a požadavky zákazníků v průběhu let a své programy stále zkvalitňuje a zpestřuje.

Prodej zájezdů cestovní kanceláře zabezpečují vlastní pobočkové prodejny, kterých má FIRO-tour bezmála dvě desítky, ve velkých městech většinou situované ve velkých obchodních centrech. Významnou roli v prodeji zájezdů hrají také autorizovaní prodejci, kterých má FIRO-tour více než tisíc. Telefonické rezervace pro klienty i autorizované prodejce zabezpečuje vlastní call centrum. Jako reakci na stále rostoucí počet rezervací a prodejů prostřednictvím internetu zřídila cestovní kancelář FIRO-tour na svých webových stránkách online rezervace a prodej. Pro své pracovníky a autorizované prodejce zajišťuje cestovní kancelář pravidelné prezentace produktů a školení, poskytující veškeré informace potřebné k prodeji, stejně jako oblíbené studijní cesty do destinací.

Kromě vlastních zájezdů nabízí FIRO-tour svým klientům také doplňkové produkty jako balíčky cestovního pojištění za speciální sazby ve spolupráci s pojišťovnou KOOPERATIVA pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group. Dále zprostředkovává pro klienty parkování u letišť Praha, Brno,Ostrava, Pardubice a prodej vstupenek prostřednictvím několika vstupenkových portálů.

FIRO-tour prodává zájezdy nejen individuálním klientům, ale také kolektivům a firmám, ať už se jedná o standardní katalogové produkty či cesty na míru. Zároveň na základě dohod a smluv s jednotlivými firmami poskytuje zaměstnancům příslušných firem slevy při nákupu individuální dovolené.

Již 23 let provozuje FIRO-tour ve vybraných destinacích a kapacitách dětské prázdninové kluby FIRÁČEK. Účast v dětském klubu FIRÁČEK je zdarma a dětem ve věku 4-12 let zabezpečuje programy plné sportu, her, zábavy a dárečků pod vedením zkušených animátorů.

FIRO-tour se také účastní dětských a jiných zábavních akcí během celého roku např. ve spolupráci s obchodními centry.

FIRO-tour spolupracuje s mediálními a marketingovými agenturami, které zajišťují promotion produktu, jako např. se spol. Sittardia, se kterou spolupracuje na přípravě katalogů produktu.

Cestovní kancelář FIRO-tour je členem Asociace cestovních kanceláří České republiky a je pojištěna ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.