Vážení klienti, vážení obchodní partneři,

za celý tým FIRO-tour a.s. nám dovolte poděkovat za Vaši důvěru, loajalitu a hlavně trpělivost, kterou jste do nás nejen v tomto roce vložili. Po 30 letech si troufáme sdělit, že právě rok 2020 byl pro nás ten nejsložitější, protože obor cestovní ruch zůstal v pozadí vládních a jiných pomocí v boji s pandemií COVID-19. Ta bohužel velmi negativně ovlivnila i naše jednání o zákonné povinnosti být jako cestovní kancelář pojištěna proti úpadku.

Pojištění je podmínkou pro činnost jakékoliv cestovní kanceláře a v případě FIRO-tour poprvé dochází ke zpoždění v tomto institutu zajištění.

Aktuální stav u FIRO-tour a.s. je finalizace jednání o vstupu silného strategického partnera do společnosti, s tím úzce souvisí právě i obnova (prodloužení) pojistné smlouvy na rok 2021. Do doby, než bude uvedené zdárně dokončeno budeme pokračovat v činnosti dočasně jako cestovní agentura.

Smlouvy o zájezdu uzavřené do 31. 12. 2020 a poukazy vydané do toho data jsou pojištěny pro případ úpadku. Poukazy proto v době činnosti CA nebudeme přijímat, aby tuto bonitu neztratily.

Prodané zájezdy budou realizovány v návaznosti na aktuální epidemiologická opatření v ČR a cílových destinací.

Nyní v naší nabídce naleznete pobyty vlastní dopravou, kterou zprostředkováváme jako cestovní agentura, případně produkt, který FIRO-tour organizuje ve spolupráci s jinou CK.

Věříme, že naše kroky pochopíte a setrváte nám věrni do doby, kdy budeme v plné síle opět zpět, jako tomu bylo v předchozích mnoha letech.

Do nového roku Vám přejeme hlavně hodně zdraví a optimismu

S úctou

FIRO-tour a.s.