Letecky LZP116
cena od 22 227 Kč

Přírodní krásy a historie Pobaltí s výletem do Helsinek

Estonsko, Finsko, Litva, Lotyšsko

Tallinn • Saaremaa • Gauja • Riga • Lahemaa • Helsinky

 
 
 

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA

Cestování bez příplatku za jednolůžkový pokoj!

Více informací
 
Katalog Poznávací zájezdy 2014

Termíny zájezdů

Prostřednictvím následujícího formuláře můžete výběr cen a termínů své dovolené ještě více upřesnit.

Cenové rozpětí
 

Dovolená a její termíny odpovídají následujícím kritériím pro výběr zájezdů

Počet dospělých nezáleží, přejete si Změnit kritéria dovolené ?

 
Termín   Doprava Strava Dospělý od Dítě od  
Uvedené ceny v Kč jsou nejnižší možné po aplikaci dostupných slev. Pokud zadáte počet osob a věk dětí zobrazí se konečná cena zájezdu.

červenec 2014 - Přírodní krásy a historie Pobaltí s výletem do Helsinek

03.07. (čt) – 09.07.14 (st)   6 nocí
1lůžkový pokoj - 1/0
Letecká Praha Dle programu 27 400,-
25 727,- detail ceny
- / - Poslat dotaz
jen do 30.4. ušetříte 1 673,- Cena při uplatnění slevy za včasnou rezervaci
03.07. (čt) – 09.07.14 (st)   6 nocí
2lůžkový pokoj - 2/0
Letecká Praha Dle programu 23 900,-
22 227,- detail ceny
- / - Poslat dotaz
jen do 30.4. ušetříte 1 673,- Cena při uplatnění slevy za včasnou rezervaci

Cestovní kancelář si vyhrazuje právo na chybu publikovaných cen či termínů, závazná pro prodávajícího i kupujícího je pouze cena uvedena na platné cestovní smlouvě!

Pro informace a objednávku nejenom Přírodní krásy a historie Pobaltí s výletem do HelsinekEstonsko, poznávací zájezdy, prosím volejte naše call centrum FIRO-tour tel. 210 000 210.

Recenze Přírodní krásy a historie Pobaltí s výletem do Helsinek

Popis zájezdu

 

Program zájezdu

1. den:

odlet z Prahy s přestupem do Tallinnu. Transfer na hotel a nocleh.

2. den:

 snídaně. Půvab estonské metropole Tallinn (UNESCO) si vychutnáme při pěší prohlídce. Ve zdejších uličkách si budete připadat, jako byste se v čase vrátili zpět o několik staletí. Projdeme se starým hanzovním městem, které je z velké části doposud obehnáno původními mohutnými hradbami. Na hlavním náměstí uvidíme radnici a starobylou lékárnu. Hradnímu návrší Toompea vévodí majestátní pravoslavná katedrála Alexandra Něvského. Tragédii potopeného trajektu Estonia si připomeneme u památníku jejích obětí u přístavu. V podvečer pojedeme jihozápadně od Tallinnu trajektem na ostrov Saaremaa. Večeře a nocleh.

3. den:

 snídaně. Celodenní výlet po malebném ostrově Saaremaa. Prohlédneme si vesničky na pobřeží, větrné mlýny, maják a zachovalý biskupský hrad v Kuressaare. Raritou je kráter Kaali – pozůstatek dopadu meteoritu. Relaxace a pobyt v hotelu, v aquacentru s možností lázeňských procedur nebo na pláži. Večeři si můžete dát v hotelu nebo v některé z mnoha místních restaurací. Nocleh.

4. den:

 snídaně. Pro dopravu z ostrova na pevninu opět použijeme trajekt. Po příjezdu do druhé země Pobaltí Lotyšska se zastavíme v Národním parku Gauja. Protéká jím stejnojmenná řeka a krajina připomíná Křivoklátsko. Prohlédneme si zde zříceninu hradu Sigulda. Později odpoledne přijedeme do hlavního města Rigy. Její středověké centrum je rovněž zapsáno v UNESCO. Při prohlídce uvidíme mj. gotický dům Černohlavců, trojici domů Tři bratři a secesní čtvrť. Z dalších míst můžete navštívit Rižský dóm, kostel sv. Petra a jeho věž s úchvatným výhledem. Ve městě je mnoho pouličních prodavačů suvenýrů z jantaru, menších a větších tržišť, kaváren, galerií a vynikajících restaurací. Večeře a nocleh.

5. den:

 snídaně. Program dnešního dne lze považovat za malou raritu: ocitneme se ve všech třech pobaltských zemích. Nejprve dojedeme na sever Litvy, kde se zastavíme na světoznámém Křížovém vrchu. Pak se krátce vrátíme do Lotyšska a po překročení hranice do Estonska vyjdeme na nejvyšší bod celého Pobaltí pahorek Suur Munamägi (318 m.n.m.). Navečer přijedeme do univerzitního města Tartu, které si krátce prohlédneme, a to včetně památníku Struveho geodetického oblouku, který je památkou UNESCO. Večeře a nocleh. 

6. den:

 snídaně. Dopoledne se vrátíme na pobřeží Baltu. V Národním parku Lahemaa uvidíme původní rybářské vesničky, severskou krajinu s rašeliništi a bludnými balvany i romantická šlechtická sídla. Později odpoledne se v Tallinnu nalodíme na trajekt, kterým přeplujeme do Helsinek - hlavního města Finska. Okružní jízda centrem města se zastávkami na Senátním náměstí a u Uspenského katedrály. Individuálně můžete navštívit pevnost Suomenlinna (UNESCO). Pevnost se nachází na ostrově, kam se dostanete lodičkou – ta je zahrnuta v systému MHD a v létě jezdí až do půlnoci. Nocleh.

7. den:

 snídaně. Cestou na letiště Vantaa u Helsinek zahlédnete stadion, kde v roce 1956 získali své zlaté olympijské medaile manželé Zátopkovi. Odlet z Helsinek do Prahy.
 
 

Minimální obsazení

Minimální počet účastníků: 35.
 
 

Cena zahrnuje

leteckou dopravu Praha-Tallinn, Helsinky-Praha vč. všech letištních poplatků • dopravu klimatizovaným autobusem • trajekt na ostrov Saaremaa a zpět • trajekt Tallinn-Helsinky • 6 nocí ve 3* hotelech ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím a se snídaní • 3x večeře • služby průvodce • zákonné pojištění ve znění zákona 159/99 Sb.
 
 

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění - viz katalog str. 11 • 1lůžkový pokoj (3 500 Kč) • vstupy cca 50 EUR • spropitné.
 
 

Poznámka

Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou CK.
 
 

Upozornění

V případě cestování bez příplatku za jednolůžkový pokoj je možné že k vám do pokoje bude ubytována další osoba stejného pohlaví.
 

Slevy

SLEVA - 7% velikonoční poznávací zájezd

  • pro všechny klienty platí sleva 7% ze základní ceny dospělé osoby na 1. a 2. pevném lůžku
  • sleva se nevztahuje na připlatky
  • slevu není možno kombinovat s žádným jiným typem slev
  • sleva se vztahuje na zájezdy z katalogu Poznávací zájezdy 2014

Fotogalerie

 

exotika na Invia.cz
TOPlist