Letecky LZP116
cena od 23 157 Kč

Přírodní krásy a historie Pobaltí s výletem do Helsinek

Estonsko, Finsko, Litva, Lotyšsko

Hledáte exotické turistické cíle v Evropě? Pak neváhejte a pospěšte do pobaltských republik. Ostrovy a národní parky na pobřeží Baltského moře plné zeleně, živá a pulzující Riga, středověká atmosféra tallinnských uliček či klasicistní a funkcionalistické Helsinky na závěr nabízejí pestrou mozaiku poznání. Řada nových obchodů, kaváren a restaurací umožňuje užít si dovolenou naplno, a to i díky cenám podobným našim. Zapomeňte na zažité stereotypy a vydejte se s námi prozkoumat tento neprávem opomíjený kout Evropy. Riga • Gauja • Saaremaa • Tallinn • Lahemaa • Helsinky

Katalog Poznávací zájezdy_2015

Termíny zájezdů

Prostřednictvím následujícího formuláře můžete výběr cen a termínů své dovolené ještě více upřesnit.

Cenové rozpětí
 

Dovolená a její termíny odpovídají následujícím kritériím pro výběr zájezdů

Počet dospělých nezáleží, přejete si Změnit kritéria dovolené ?

 
Termín   Doprava Strava Dospělý od Dítě od  
Uvedené ceny v Kč jsou nejnižší možné po aplikaci dostupných slev. Pokud zadáte počet osob a věk dětí zobrazí se konečná cena zájezdu.

květen 2015 - Přírodní krásy a historie Pobaltí s výletem do Helsinek

20.05. (st) – 26.05.15 (út)   6 nocí
2lůžkový pokoj - 2/0
Letecká Praha Dle programu 24 900,-
23 157,- detail ceny
- / - Rezervovat
jen do 31.1. ušetříte 1 743,- Cena při uplatnění slevy
20.05. (st) – 26.05.15 (út)   6 nocí
1lůžkový pokoj - 1/0
Letecká Praha Dle programu 27 400,-
25 657,- detail ceny
- / - Rezervovat
jen do 31.1. ušetříte 1 743,- Cena při uplatnění slevy

červenec 2015 - Přírodní krásy a historie Pobaltí s výletem do Helsinek

08.07. (st) – 14.07.15 (út)   6 nocí
1lůžkový pokoj - 1/0
Letecká Praha Dle programu 27 400,-
25 657,- detail ceny
- / - Rezervovat
jen do 31.1. ušetříte 1 743,- Cena při uplatnění slevy
08.07. (st) – 14.07.15 (út)   6 nocí
2lůžkový pokoj - 2/0
Letecká Praha Dle programu 24 900,-
23 157,- detail ceny
- / - Rezervovat
jen do 31.1. ušetříte 1 743,- Cena při uplatnění slevy

Cestovní kancelář si vyhrazuje právo na chybu publikovaných cen či termínů, závazná pro prodávajícího i kupujícího je pouze cena uvedena na platné smlouvě o zájezdu!

Pro informace a objednávku nejenom Přírodní krásy a historie Pobaltí s výletem do HelsinekEstonsko, poznávací zájezdy, prosím volejte naše call centrum FIRO-tour tel. 210 000 210.

Recenze Přírodní krásy a historie Pobaltí s výletem do Helsinek

Popis zájezdu

 

Program zájezdu

1. den:

odlet z Prahy do Rigy. Transfer do hotelu. Nocleh (2 noci).

2. den:

 dopoledne nás čeká prohlídka Rigy - hlavního města Lotyšska. Při prohlídce uvidíme mj. gotický dům Černohlavců, trojici domů Tři bratři a secesní čtvrť. Z dalších míst můžete navštívit Rižský dóm, kostel sv. Petra a jeho věž s úchvatným výhledem. Ve městě je mnoho pouličních prodavačů suvenýrů z jantaru, menších a větších tržišť, kaváren, galerií a vynikajících restaurací. Odpoledne se vydáme do národního parku Gauja připomínajícího svojí krajinou Křivoklátsko. Večer návrat do Rigy. Zájemci ještě mohou navštívit proslulý rodinný park Lido s vyhlášenou restaurací. Nocleh.

3. den:

dnes pokračujeme podél pobřeží Baltského moře do Estonska. Zde se přeplavíme trajektem na malebný ostrov Saaremaa. Během podvečera si prohlédneme stylové vesničky, maják na pobřeží a biskupský hrad v Kuresaare. Pak budeme mít možnost relaxace s možností lázeňských procedur nebo pobyt na pláži. Večeře a nocleh.

4. den:

dalšími zajímavostmi ostrova jsou větrné mlýny v Angle. Raritou je skupina kráterů vzniklých dopadem meteoritů v Kaali. Pro cestu na pevninu opět použijeme trajekt. Večer přijedeme na ubytování mimo centrum Tallinnu (2 noci). Večeře a nocleh.

5. den:

půvab estonské metropole Tallinn (UNESCO) si začneme vychutnávat při ranní pěší prohlídce. Ve zdejších uličkách si budete připadat, jako byste se v čase vrátili zpět o několik staletí. Projdeme se starým hanzovním městem, které je z valné části doposud obehnáno původními mohutnými hradbami. Na hlavním náměstí uvidíme kromě radnice a měšťanských domů nejdéle fungující lékárnu v Evropě. Pak se vydáme opět na pobřeží Baltu. V národním parku Lahemaa zhlédneme původní rybářské vesničky, severskou krajinu s rašeliništi a bludnými balvany i romantická šlechtická sídla. Večeře v místní restauraci. Návrat na ubytování do Tallinnu. Nocleh.

6. den:

nejprve si v přístavu u památníku obětí připomeneme tragédii potopeného trajektu Estonia. Odsud dojdeme na hradní návrší Toompea, kterému vévodí majestátní pravoslavná katedrála Alexandra Něvského. Z vyhlídky shlédneme centrum města, které již budete důvěrně znát. Zde se s Tallinnem rozloučíme a nalodíme se na trajekt, kterým se dostaneme do hlavního města Finska Helsinek. Následuje okružní jízda centrem města se zastávkami na Senátním náměstí a u Uspenské katedrály. Teplé jídlo dnes doporučujeme na trajektu nebo při individuální návštěvě pevnosti Suomenlinna (UNESCO). Pevnost se nachází na ostrově, kam se dostanete lodičkou, která je zahrnuta v systému MHD a v létě jezdí až do půlnoci. Nocleh.

7. den:

při cestě na letiště zastavíme u Skalního kostela Temppeliaukio. Vstup dovnitř nejde zaručit, otevírací doba a časy obřadů jsou pohyblivé. Zavítáme i ke stadionu, kde v roce 1952 získali své zlaté olympijské medaile manželé Zátopkovi. Odlet z Helsinek do Prahy.
 
 

Minimální obsazení

Minimální počet účastníků: 35.
 
 

Cena zahrnuje

leteckou dopravu Praha-Riga, Helsinky-Praha s možným přestupem vč. všech letištních poplatků • dopravu klimatizovaným autobusem • trajekt na ostrov Saaremaa a zpět • trajekt Tallinn-Helsinky • 6 nocí ve 2lůžkovém pokoji ve 3* hotelech se snídaní • 3x večeře • služby průvodce • zákonné pojištění ve znění zákona 159/99 Sb.
 
 

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění - viz katalog str. 11 • 1lůžkový pokoj (2 500 Kč) • vstupy cca 60 EUR • spropitné.
 
 

Poznámka

Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou CK.
 

Slevy

SLEVA - 7% za včasnou rezervaci

  • pro všechny klienty platí sleva 7% ze základní ceny dospělé osoby na 1. a 2. pevném lůžku
  • sleva se nevztahuje na připlatky
  • slevu není možno kombinovat s žádným jiným typem slev
  • sleva se vztahuje na vybrane zájezdy z katalogu Poznávací zájezdy 2015

Fotogalerie

Zobrazit celou fotogalerii – Přírodní krásy a historie Pobaltí s výletem do Helsinek

 

exotika na Invia.cz
TOPlist